Skocz do zawartości
Cassio11

Zaślepka wydechu, dyfuzor,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam passata b8 i mam zwykły prosty zderzak z tyłu jak na zdj: 8058bc404a20821328e1a619544d

 

A chciałbym przerobić go lekko i wsadzić w niego te chromowane zaślepki: https://allegro.pl/vw-passat-b8-zaslepka-wydechu-dyfuzor-3g0807055c-i7052517646.html#imglayer

 

aby passat prezentował się tak: 848261913_6_1080x720_b8-lim-highline-18-

 

Robił już ktoś taką modyfikację i mógłby podzielić się instrukcjami i wskazówkami? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej kupić taką atrapę:

r-line-exhaust-frame-ssteel-.jpg.382e2289334b0401fa9789d173cbf8c2.jpg

Było to kiedyś dostępne na AliExpress ale teraz znaleźć nie mogę.

Googluj tak a znajdziesz :)  

VW Passat B8 Chrome Exhaust Deflector Frame

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że to się będzie z bliska źle prezentować. Tzn. jeszcze gorzej niż te fabryczne zaślepki. Te fabryczne są na tyle głębokie, że wymagają schylenia się żeby zauważyć, że to atrapa, a te z Ali są płytkie i wszystko widać na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli weźmiemy pod uwagę, że fabryczne wymagają otworów w zderzaku to postawiłbym na te atrapy z Ali. Nic nie trzeba niszczyć, tylko nakleić. Mało kto się do wydechu nachyla :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolna listwa zderzaka jest wymienna. Jednakże trzeba by było kupić używany zderzak z końcówkami chromowanymi najlepiej w tym samym kolorze żeby nie malować i delikatnie wypinając wymienić całą dolną część. Trzeba też zwrócić uwagę aby nie kupić zderzaka od wersji 220/240 KM, bo tam nie ma zaślepek tylko są otwory przelotowe pod fabryczny układ wydechowy i w wersji gdzie układ jest zwykły (czyli po jednej stronie i skierowany w dół) wygląda to kiepsko. Otwory muszą być zaślepione, czyli zderzak musi być od wersji słabszych w r-linie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. W 2.0 tsi 220 km i 2.0bitdi sa zaslepki tylko ze w kazdej wersji nie tylko rline. Przelotowki sa tylko w 2.0 tsi 280km 

2.0 tsi 220km ma dwa tlumiki po dwoch stronach 2.0 bitdi jeden po lewej

znam temat bo jak mialem passata b8 2.0 tsi 220km to wymienialem wlasnie te zaslepki na przeloty od 280 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myslal o takiej zmianie...najprosciej jest dokupuc cala dolna dokladke w kolorze i poprostu zamontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie dołożyłem dokładkę zderzaka z R-ki , było trochę zabawy bo musiałem ja pomalować. Ale warto było ?

8077456D-607E-40EE-8BAE-AC22FF0DE7D1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne!???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna jest dolna blenda zderzaka. W wersji bez zaślepek trzeba by wycinać samemu otwory i przymocować jakoś zaślepki. W oryginalnej blendzie otwory pod zaślepki nie tylko są wycięte, ale też i lekko przetłoczone krawędzie do wewnątrz oraz punkty umożliwiające montaż zaślepek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam szukać innego zderzaka z tymi zaślepkami?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak będzie najłatwiej do przełożenia i co najważniejsze, będzie wyglądało jak z fabryki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tez myśle o takim modzie aby dołożyć  ten dyfuzor z tymi atrapami ale mam wydech jak na zdjęciu. Widziałem ze tdi 190 mające ten dyfuzory maja wydech skierowany w dół czyli chcąc dołożyć ten dyfuzor muszę wymienić także tłumik na taki który ma końcówki skierowane w dół ?  

 

9D716CEE-0A80-4CF4-B0B5-6AD9F86540F3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,udała się modyfikacja koncówek

w Passacie B8.

Screenshot_20191229-113413_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez Manio79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jeden mankament. Mozna zmieniać sobie dowolnie dokładki zderzaka, w zależności od wersji wyposażenia jaka się posiada.

W HL lub RL nie ma problemu byle był chromowany/czarny pasek wszystko pasuje P&P ( niezależnie czy to dwa wydechy po jednej stronie, czy dyfuzory po obu)

W Wersji TL lub CL niestety listewki są nidemontowalne, by mieć ładne podwójne (czy to prawdziwe czy fejkowe) dyfuzory po obu stronach, niestety trzeba zmatowić chromy i je pomalować w kolor. (obecnie mam na malowaniu tylny zderzak u lakiernika z dokładką od HL i jestem ciekaw jak to będzie wyglądać w bieli z dwoma chromowanymi dyfuzorami)

Jak założę na auto, pochwale się forteczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sama dokladka jest taka sama w wersji sedan i kombi ? Skoro pasuje p&p do zderzaka w wersji HL to obowiązkowo trzeba wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sama , ja mam z sedana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2020 o 22:10, orzel_wyladowal napisał:

Panowie jest jeden mankament. Mozna zmieniać sobie dowolnie dokładki zderzaka, w zależności od wersji wyposażenia jaka się posiada.

W HL lub RL nie ma problemu byle był chromowany/czarny pasek wszystko pasuje P&P ( niezależnie czy to dwa wydechy po jednej stronie, czy dyfuzory po obu)

W Wersji TL lub CL niestety listewki są nidemontowalne, by mieć ładne podwójne (czy to prawdziwe czy fejkowe) dyfuzory po obu stronach, niestety trzeba zmatowić chromy i je pomalować w kolor. (obecnie mam na malowaniu tylny zderzak u lakiernika z dokładką od HL i jestem ciekaw jak to będzie wyglądać w bieli z dwoma chromowanymi dyfuzorami)

Jak założę na auto, pochwale się forteczkami.

A możesz podać jaki jest nr części do HL i podwójnego wydechu po jednej stronie. Ciekaw jestem jak to jest rozwiązane bo rury wydechowe wystają za zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności