Skocz do zawartości
Niagara

Discovery Media- wyświetlanie mapy tylko na 1 urządzeniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W nowych DM zauważyłem, że  nie wiedzieć czemu ( pewnie chodzi o pieniądze, żeby kupować droższą DP) obraz mapy można wyświetlać albo na DM albo na AID. Jestem aktualnie przed zamówieniem Paska i waham się czy ją zamówić czy wziąć droższa i wg mnie gorszą bo bez pokręteł. W moim starym Passacie z 2015 mam DP i wyświetlanie mapy na obu urządzeniach jest dla mnie bardzo ważne. Czy ktoś wie czy jest na to jakieś rozwiązanie? Jeśli tego nie można odblokować za pośrednictwem VW to czy ktoś zna na to inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DM fabrycznie jest kabel między Unitem a AID i on ma za słabą przepustowość by wyświetlić mapę zarówno na wyświetlaczu radia jak i na AID. Trzeba wymienić na światłowód (domyślnie montowany z DP) ale salon Ci takiej usługi nie uświadczy. Musiałbyś się udać do kogoś kto Ci to ogarnie dodatkowo ale wtedy tracisz znów gwarancję.

Ja bym olał to. Mapy VW nie są najlepsze. Jeżeli dużo jeździsz i dużo z navi korzystasz to lepiej upewnij się, że masz APP Connect. Do tego moim zdaniem lepiej dopłacić.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pół roku temu miałem na parę godzin Arteona i tam było to samo, mapa albo na ekranie albo na AID. Wydaje mi się, że tam było DP, ale mogę się mylić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Niagara napisał:

Jestem aktualnie przed zamówieniem Paska i waham się czy ją zamówić czy wziąć droższa i wg mnie gorszą bo bez pokręteł. 

A bedziesz uzywal tych 2 pokręteł, które są w DM? Ja mam DM i w ogóle ich nie używam. Pokrętło do głośności jest zbędne bo korzystam z przycisków na kierownicy a to drugie pokrętło z prawej strony nie użyłem ani razu bo ekran jest dotykowy więc niepotrzebnie zabierają miejsce. 

Wiem, że są fani tego typu standardowych rozwiązań, ale w Passacie to akurat nic nie zmienia. Klime masz nadal z pokretlami:) co innego nowe Audi A6 - tam już taki oldschool fan się nie odnajdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie używam pokręteł. Głosem sterujemy z kierownicy, a prawego użyłem  raz żeby sprawdzić do czego jest. Wg mnie prawe jest całkowicie zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam często. Poszukiwanie mp3 na karcie sd - znacznie szybsze, szybki zoom out na nawigacji, szybsze przesuwanie się po menu. Celowanie w ekran na dziurawej drodze niesamowicie irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myslalem czy brac DP czy DM i nie zaluje wyboru DP (tez chcialem pokretla) o wiele lepsza rozdzielczosc ekranu dodatkowo doplata to ok 2500 zl bo za App Connect nie doplacasz a w DM doplacasz 800 zl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie są różne. Ja jestem gadżeciarzem i też DP bardziej mi się podoba (plus AID obowiązkowo), jednakże wcześniej jak DP miało 8 cali a DM 6,5 cali wtedy moim zdaniem DM był zdecydowanie za mały i o wiele lepsze wrażenie robiło DP (dla mnie wtedy "obowiązkowe").

Jednakże teraz DM ma 8 cali i dopłata 3500,- do większego ekranu moim zdaniem nie jest już konieczna. Pomimo ładnego i większego wyświetlacza oraz dodatkowych funkcji czy bajerów (dysku twardego, głosowego wybierania itd) w codziennym użytkowaniu z powodzeniem wystarczy DM, a do wyświetlania mapy tylko na jednym ekranie można przywyknąć.

Wydaje mi się, że lepiej te pieniądze przeznaczyć na inne opcje nad którymi się każdy zastanawia podczas konfigurowania (jeżeli trzeba niekiedy decydować dokonując wyborów ze względu na określony budżet do dyspozycji). 

Jeżeli ktoś nie ma problemów z budżetem to navi DP 9,2 jest na pewno lepsze, jednakże wersja DM nie jest obciachem i nie robi z Passata auta "ułomnego" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się korzystac z App Connect to doplata wynosi 3500 - 800 zl = 2700 zl doplaty realnej. Bo DP ma App Connect w gratisie. Szybkosc dzialania DP jest lepsza. Ja jestem fanem analogowych rzeczy i nie żałuję naprawdę wyboru DP. Roździelczosc jest o wiele wieksza w przypadku DP. Takze wedlug mnie warto doplacic. No chyba, że ktoś konfiguruje wersję budżet to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem jednak DP. Powiem wam jednak, że pokrętła robią różnicę. Po przejechaniu 150tys km i użytkowaniu starego DP moge tylko to potwierdzić, że jak słusznie zauważył kolega Jarod84  np.: zoom nawigacji palcami to niepotrzebne komplikowanie prostej czynności. Na pewno jest to droższe rozwiązanie dla producenta niż zrobić prosty tablet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam akurat zoom palcami nie utrudnia jakoś, a rękę i tak trzeba wyciągnąć do pokrętła (zresztą zoom to jedna sprawa, ale żeby przesunąć 'zzoomowaną' mapę to i tak musisz dotknąć ekranu). 

Co innego gdyby to było takie rozwiązanie jak ma Audi czyli bez wyciągania ręki pokretlo/gładzik jest pod ręką opieraną na drążku zmiany biegów, ale nie jako jedyna możliwość jak w Audi, a jako dodatek do ekranu nadal dotykowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego można też zrobić zoom mapy między zegarami przyciskami w kierownicy nie sięgając do radia, ale tutaj się już jej nie przesunie na boki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności