Skocz do zawartości
GrekuPL

2.0TDI bmr po trasie tłusta okopcona klapa tylna i mrugająca spirala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie, niestety passat chodź w rękach od wielu lat czasem płata figle ;)

Swego czasu zapaliła się magiczna kontrolka ciśnienia oleju i w ruch poszła pompa oleju z 1,9tdi z wieloma gratisami, nowymi panewkami itp. itd., był też stopiony czujnik różnicy ciśnień do dpf oraz problem z lejącą się wodą do auta przez odpływy szyberdziury :) Do rzeczy. Po ostatniej trasie auto straciło moc, zaczęła mrugać sprężyna od świeczek żarowych. Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie problem znikł i auto dojechało w miarę do domu (bez szaleństw już). Po powrocie zauważyłem, że tylna klapa dość mocno jest okopcona czarnotłustą mazią... Oczywiście kompa nie miałem pod ręką więc nie wiem od czego sprężyna była. Obstawiam że coś się zaczyna dziać z pompkami lub ich szczelnością i miesza się z oliwą co nie co. Podczas wymiany filtra paliwa, w "puszce" była mętna ropa, taka brudna, czarnawa a nie jasna jak normalna. Jakiś rewelacji się zaczynać spodziewać, kredyt w banku uruchamiać czy zrobić tzw. ruch trzech kroków - myjnia, foty i allegro? :) Obstawiam, że w ciemno już wiecie co się zepsuło ;) dodam, że auto mamy od ponad 9 lat i zrobione ma ponad 270tys km, nawet DSG jeszcze działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może vacum pompa przepuszcza olej do paliwa? Koszt to wymiana uszczelki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat bardzo pozytywna odpowiedź ;) Liczyłem na info, że pomki do targania, pół silnika do rozbiórki a tu o, uszczelka :) Git, odczytam w wolnej chwili i rozwinę temat pewnie. Auto stoi i czeka na swoją kolejkę, dobrze mieć drugie auto :D auto żony :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności