Skocz do zawartości
lukas999

bi xenon passat cc / światła drogowe

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytam na spokojnie, dzięki.

Od jutra rana do 24-09 będę bez dostępu do auta i netu :( sprawdzę Twoje podpowiedzi po powrocie i się odezwę czy sukces czy nic. z dotychczasową pomoc dzięki.

Gdyby ktoś wpadł na genialny pomysł co dalej będę wdzięczny ?

tymczasem pozdrawiam pomocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że posiadam "8Q6 HEADLIGHT-RANGE ADJUSTMENT, AUTOMATIC/DYNAMIC WITH FIXED AND DYNAMIC BENDINGLIGHT(AFS 2)" - może to jest przyczyna? może te światła tak działają? że sterują automatycznie światłami dostosowując je np. do nadjeżdżających pojazdów z naprzeciwka?

czy błędne jest moje rozumowanie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam u siebie 8Q6. To są światła z automatycznym poziomowaniem oraz doświetlaniem zakrętów.

Jeśli nie masz zegarka powyżej radia/navi, nie masz kamery do asystenta swiateł drogowych, nie masz BCM 3AA (tylko Bordnetz 3C0/3C8), to nie będziesz mieć asystenta swiateł drogowych.

Sprawdzałeś kodowanie momentary switch?

 

Zrób jeszcze jedno-skręć potencjometr od jasności zegarów na minimum i sprawdż, jak wygląda sprawa ze światłami drogowymi.

 

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdziłem jeszcze - nie mam póki co czym, chcę kupić OBDeleven pro.. chyba sprawdzę tam?

jest tak jak mówisz - nie mam zegarka i tej kamery do asystenta świateł pewnie też nie mam.

Co do potencjometru - testowałem to, kręciłem na różne sposoby :) ale niestety nie działa, manetka wraca i światła znikają. Słychać za każdym razem przesłonę. - dodam, że nie mam żadnej kontrolki na desce informującej o awarii świateł, dodatkowo gdy miałem sprawdzany kompem samochód przy okazji innego problemu, nie było żadnego błędu świateł.

 

Edytowane przez lukas999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie forum,

@Krawcol82 sprawdziłem forum Au, niestety nic nie znalazłem :( co do security access do 09 to kod 31347 jest Invalid, a gdy wchodzę w Adaptacje bez security to kanał 02 pusty :(

z czego wynika błąd 5275648 - Left/Right Driving Switch-Over Active? pojawił się gdy odznaczyłem: W wersji EU bajt 3 - bit 0 ma być wyłączony,

czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zaznaczysz ten bit 0 to błąd znika?

Zwykle ten błąd jest związany z innym zakresem pracy przesłony - chodzi o granice światło-cienia. Pojawia się gdy włącza się "tryb podróży" np. auto UK przyjeżdżające na kontynent - powinno mieć włączony ten tryb. W USA też jest inny kształt zakresu świecenia świateł mijania (jest symetryczny - czyli bez jęzora na prawe pobocze) więc pewnie dlatego wygenerował się błąd po przełączeniu z NAR na EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, błąd znika.

kształt świateł jest Europejski (kontynentalny), czyli właściwy. Skąd zatem ten błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sterownik 5M0907357F jest z USA. Czy tak? Pewnie był kalibrowany na lampy z USA więc po przełączeniu na EU wymaga pewnie nowej kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że jak kupiłem to auto, to miało już lampy EU tyle, że model 26. wymieniłem lampy na model 23 i pobrałem wszystkie 3 moduły z tamtej lampy. Nie wiem czy ktoś wcześniej zrobił to samo co ja przy oryginalnych lampach... na szybko z google wygląda, że tak, końcówka F jakby dla USA.

czy myślisz, że to może być przyczyną non-stop otwartych przesłon "długich"?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co mogę sprawdzić/zrobić. od ostatniego postu jestem w czarnej dolinie w temacie. Czytam różne opinie (na innych forach), że może modły w lampach, że BCM uszkodzony itd. Ale w ten sposób to pół przodu wymienię :(

czy jest może ktoś,  kogo polecacie z Warszawy kto ogarnia temat elektryki w grupie VAG, kto by mi pomógł odpłatnie??

bo jż desperacja mnie ogarnia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był kiedyś na południu / Wadowice to mogę zerknąć na te lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bordnetz  3C8, ale udało mi się rozwiązać temat dzięki @Eldar . Poprzez obdeleven w module 16 - Steering Wheel Control Module, na ostatnim bajcie zaznaczyłem Bit1, i działa już :)

Edytowane przez lukas999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności