Skocz do zawartości
perzu126

DPF w B8. Jak użytkować, czy jest się czego bać?

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, HTN napisał:

Nigdy mi się nie udało doczekać wypalenia stojąc i czekając w aucie, ale przyznaję się, że straciłem cierpliwość po 10 minutach.

ja doczekałem.

po ok 15minutach spadają obroty, jak wtedy od razu wyłączysz silnik to wiatraki jeszcze przez chwilę popracują

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2019 o 22:42, shibby napisał:

Zdarza mi się sytuacja (ostatnio coraz częściej, pewnie przez niższe temperatury), w której parkuję auto do garażu, gaszę i słyszę wyjące wentylatory. Zaznaczę, że zawsze to było po trasie rzędu 45-50km (tyle mam z pracy do domu). Miałem też raz przypadek, gdzie po trasie wrocław-warszawa-wrocław wjeżdżam do garażu, gaszę i też słyszę wyjące wentylatory.

Pytanie: czy się tym przejmować i ewentualnie jak sobie z tym radzić. Jeżeli już zgasimy auto i usłyszymy wentylator to co zrobić? Zapalić auto ponownie i na postoju odczekać aż przestaną wiać czy zrobić jakąś trasę? W sumie dość głupie go właśnie z trasy (50km) wróciłem. Zawsze mi się wydawało, że trasa 50km to już jest odpowiednio duża by się nie martwić o DPF. Przed Passatem miałem Golfa 6 2.0TDI 110HP@178HP i tam efekt wyjących wiatraków po zgaszeniu auta miałem dosłownie 2x przez 2 lata. W Passacie mam średnio raz w tygodniu, czasami nawet dwa.

BTW czy przez obdeleven też idzie sprawdzić stan zapełnienia DPF?

 

Niestety, samochód nie jest inteligenty. Auta nie interesuje czy akurat robisz trasę, czy z niej wróciłeś. Decyduje parametr zapełnienia. Także możesz zrobic trase 300km i ECU nie włączy wypalania, bo sadzy jest za mało. Ale staniesz pod domem i akurat ECU stwierdzi, że teraz musi wypalać i zacznie wypalać. Tak bywa.  W takiej sytuacji nie musisz odrazu auta odpalać jeśli za kolejnym odpaleniem będziesz robił np dłuższą trasę.

Edytowane przez perzu126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 2 tyg. w końcu wczoraj się obudziło wypalanie aktywne ale znacznie krócej niż wcześniej. Być może między czasie regenerował/ oczyszczał się jakoś pasywnie nie wiem ale jest znaczna poprawa. Zatankowałem paliwo na tej samej stacji i testuje dalej. Np. w zeszłą zimę wypalał mi praktycznie nonstop . To że wypala filtra świadczy też nieaktywny start-stop na postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kubek197878 napisał:

To że wypala filtra świadczy też nieaktywny start-stop na postoju.

gorzej jak ktoś ma zdezaktywowany ;)

Dziś wjechałem do garażu, widzę spalanie 0.5l/100, zgasiłem więc auto i słyszę wentylator. Dopiero gdy otworzyłem drzwi od auta okazało się że to był wentylator od przewiewu garażu podziemnego a nie wentylator w aucie :) Ale fakt, że od dwóch dni jeździłem na wyższych obrotach (4-bieg, 80km/h, 2000obr.). Zwykłem przy 80km/h wbijać już 6-tkę i mieć 1100-1200obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio spora zmiana tzn jazda nadal tych samych tras codziennie ale jak na początku było co 350 km tak teraz już 3 raz wypala się aktywnie co prawie 700 km?oby tak dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam B8 od października 2018r auto ma 7 tyś km, zdarzyło mi się, że wentylatory załączały się po spokojnej jezdzie (chciałem te pierwsze 2-3 tyś km dotrzeć auto spokojnie, choć to nie maluch i jest w sumie dotarty) i to mnie właśnie zastanawiało, że jade delikatnie a wentylatory załączają się... teraz już wiem dlaczego. 

W poprzednim aucie Opel Insignia 2.0 z 2012r zamontowałem diodę która była podłączona pod ogrzewanie lusterka (ogrzewanie tylnej szyby i lusterek załącza się podczas procesu wypalania DPF w Insigni) i wiedziałem kiedy nie należy przerywać tego procesu. Niestety VW B8 nie ma takiej możliwości. Będę szukał jeszcze tego rozwiązania by znaleźć sposób na informację o tymże trwa wypalanie)

Obecnie jak jeżdżę ostrzej i mam po trasie 25km do pracy to dawno nie słyszałem wiatraków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to przypadek

Tej zimy jezdze na lotosowskim paliwie  tym  drozszym dynamic

Nie mam kłopotow z  wypalaniem

Na koniec tras 30 km

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był spokój przez 2 miesiące ,tzn wypalał sobie krótko, raz w tyg.  Zaznaczam, że robie te same odcinki 7-25 km i leje to samo paliwo vervę. Ostatnio jednak wypala mi znów dość często i to nie wiem dla czego, aż mi się zapaliła dziś kontrolka DPF ale po krótkim dystansie 3 km zgasła .  Skłaniam się do profilaktycznej wymiany czujnika ciśnienia na mój koszt bo z ASO użerać się nie będę, jak zwykle wymyślą jakąś bajeczkę, a ewidentnie coś jest nie tak.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2019 o 09:04, galux20 napisał:

Pewnie to przypadek

Tej zimy jezdze na lotosowskim paliwie  tym  drozszym dynamic

Nie mam kłopotow z  wypalaniem

Na koniec tras 30 km

To jednak są ludzie w tym kraju którzy wierzą że gdzieś tam lub gdzie indziej jest lepsze paliwo bo np droższe 20gr ShellVpowerSuperHiperLotosusDynamicus z tej takiej kororowej reklamy.........kuźwa gdzie ja żyję.....hehehehe

Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka sama wiara  w to ze kazde paliwo w pl jest  tak samo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wymiany oleju, a było to 5 tyś km temu, przybyło mi na bagnecie z dobre pół litra czyli pod max ,a było na połowie. Miałem kilka ostrych wypalań i kontrolkę DPF

 

Ostatnio bawiłem się OBDeleven.... i co zauważyłem... przerwałem wypalenie bo musiałem iść do pracy, sprawdziłem jednak ile jest zapełnienia i było 6,5 g . Po ponownym odpaleniu nie kontynuował wypalania a zrobiłem już 100 km. Wydaje mi się, że algorytm jest tak zrobiony że przy takiej ilości już nie wypala dalej tylko dopiero gdy będzie >20g . Kiedy wypalałem do końca i nie przerywałem to było 0 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie ma żadnej kontroli czy informacji, że właśnie wypala się DPF? Wczoraj zgasiłem auto po 30 km trasie i wentylator się nie wyłączył. Nie wiedziałem co jest grane. Odpaliłem auto, przejachłem powili z 200 metrów, zgasiłem i wentylator się zatrzymał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie porażka, że auto jak wypala DPF to nie informuje o tym użytkownika, bo po co, muszą zarabiać na serwisach, a z tymi wentylatorami to różnie bywa, potrafią załączyć się nawet po spokojnej jeździe, kiedyś w serwisie powiedzieli mi, żeby nie zwracać na to uwagi, ten typ tak ma 🤣. Ogólnie jak następuje proces wypalania, to jak pisali poprzednicy zwiększają się obroty. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale obroty mi się nie zwiększyły. Było ok. 800 rpm. Rano jak odpalam to mam 800, po kilku sekundach 1000 i potem pewnie spada znów do 800, ale zazwyczaj przedtem zaczynam jechać.

W dniu 14.01.2019 o 19:29, HTN napisał:

A temperaturę 90'C osiąga po ilu km?

90 stopni płynu chłodniczego osiągam po ok. 10 km jazdy 70-90 km/h. Wtedy olej ma dopiero 50-55 stopni. Po kolejnych 5 km już mam olej 80 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem coś takiego i wiem, kiedy dpf się wypala. Wtedy było tańsze

Nie może być link, więc urządzenie nazywa się DPF control. 

Edytowane przez grzesiek80
Prosze nie dodawać linków do aukcji tylko zdjęcie i ew nazwę. Aukcja się skończy i zostanie link do nikąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mamy podejrzenie że wypala sie dpf lub chcemy sprawdzić czy już sie wypala lub jeszcze sie wypala, to jak byk dużymi i drukowanymi literami jest to napisane na wyświetlaczu radia

wystarczy wejść w przycisk car/ zakładka start stop/ i tam są wszystkie komunikaty

np przy dpf wyświetla sie komunikat - potrzebna praca silnika, nie wyłączaj czy jakoś tak

na zimnym silniku co podnosi sobie obroty - duże zapotrzebowanie na energie

pas kierowcy nie zapięty 

itd / itp

tak więc vw sie postarał i w pełni informuje o wypalaniu dpf gdzie inne marki nie mają wogóle żadnego komunikatu, nawet podniesionych obrotów i wnioskować można tylko po słuchu lub spalaniu gdzie jest to troche trudne będąc w ruch np na autostradzie lub mieście lub...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest po prostu napisane "konieczna praca silnika" ale ktoś już tu pisał by nie być niewolnikiem własnego auta... jak raz zgasisz czy tam dwa razy to się nic nikomu nie stanie, po prostu później trzeba trasę tak zaplanować żeby mogła się procedura dokończyć. I no nie jeździć po mieście 5km tym bardziej w zimę, bo zarżnie się filtr w każdym aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzę w tę zakładkę to jest tylko napisane, żeby włączyć układ start/stop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby ci wyskoczył komunikat "konieczna praca silnika" czy inne które tam wyskakują, a jest ich kilka to system start/stop musi być włączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wczoraj mi się pokazało, że konieczna praca silnika ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności