Skocz do zawartości
aggressive

Termostat czy czujnik - jak najłatwiej sprawdzić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zaczął mi głupieć wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej. Przy jeździe miejskiej temperatura dochodzi do 90 stopni (najczęściej ok 85 stopni), a czasami nawet te 90 osiąga. Za to dzisiaj na trasie ok 130km na początku "falował" w zakresie powiedzmy 85-70 stopni po czym stanął na 78-79 i tak "trzymał" całą trasę. Odkąd mam to auto wymieniałem już bodajże 3 termostaty (wahler) i za każdym razem objaw był ten sam tzn. wskazówka stała przeważnie na 85-87 stopniach, a tutaj trochę mnie zastanawia to "pływanie" wskaźnika bo cały tydzień na trasie 15km dochodził pod 90 stopni i cofał się o parę stopni i znów szedł w górę i tak w kółko. W czym tkwi problem wg Was lub jak to najlepiej sprawdzić ? Czujnik czy termostat jest na tyle dostępny, że dokonam samemy wymiany (kanał potrzebny?). Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czujnik G2/G62.  Znajduje się z tyłu silnika pod pompą vacuum. Kanału nie trzeba, robisz wszystko na stojąco.

Jak się bawisz takimi rzeczami to sam wymienisz. Tam będzie na nim taka zawleczka. Przygotuj płyn bo chyba zleci trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2018 o 22:18, StreamHD napisał:

Pewnie czujnik G2/G62.  Znajduje się z tyłu silnika pod pompą vacuum. Kanału nie trzeba, robisz wszystko na stojąco.

Jak się bawisz takimi rzeczami to sam wymienisz. Tam będzie na nim taka zawleczka. Przygotuj płyn bo chyba zleci trochę.

Jesteś pewny co do lokalizacji tego czujnika ? A czym jest to "coś" wmontowane w dolny wąż od chłodnicy ? Zaraz za wiatrakiem jak podniosę maskę to widać chyba jakiś czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2018 o 20:23, aggressive napisał:

Jesteś pewny co do lokalizacji tego czujnika ?

Tak jestem pewny. Z tyłu silnika. Poszukaj zdjęć poglądowych. Teraz z pamięci nie wiem gdzie dokładnie ale zajrzysz to znajdziesz.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności