Skocz do zawartości
kameleon7

Wymiana filtra oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z was wymieniał filtr oleju samodzielnie i wie gdzie on się znajduje. Jak najlepiej podejść do niego. Z góry czy z dołu? Niestety nowy 2.0 TDI 150 KM ma chyba bardziej rozbudowany kolektor sssacy i niestety nie znalazlem jak najlepiej go wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kameleon7 napisał:

Witam

Czy ktoś z was wymieniał filtr oleju samodzielnie i wie gdzie on się znajduje. Jak najlepiej podejść do niego. Z góry czy z dołu? Niestety nowy 2.0 TDI 150 KM ma chyba bardziej rozbudowany kolektor sssacy i niestety nie znalazlem jak najlepiej go wymienic.

Filtr jest dostępny od dołuj ,jest od przodu bloku silnika.

Najpierw odkręczasz korek miski olejowej ,następnie mały korek (klucz nasadowy 13) w plastikowej obudowie filtra (aby opróznić obudowe filtra z oleju) ,potem odkręcasz całą plastikową pokrywe filtra  (klucz 30 lub 32 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest. Trzeba o tej małej nakrętke pamiętać, żeby najpierw spuścić olej z obudowy filtr, żeby nam sie na głowe nie wylało 0,3l oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za podpowiedź. W przyszłym tygodniu zabieram się do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak wymiana oleju się powiodła ??? Też chcę zagęścić wymiany do co 10 tyś i wszystko komplikuje ten cholerny filtr. Gdyby go dali od góry to nie trzeba dźwigać auta tylko odessać olej i wymienić filtr. Jak coś OEM z ASO filtr jest marki HENGST.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kubek197878 napisał:

No jak wymiana oleju się powiodła ??? Też chcę zagęścić wymiany do co 10 tyś i wszystko komplikuje ten cholerny filtr. Gdyby go dali od góry to nie trzeba dźwigać auta tylko odessać olej i wymienić filtr. Jak coś OEM z ASO filtr jest marki HENGST.

W 2.0 tdi olej nie należy odsyssac tylko spuszczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamskam napisał:

OEM z ASO to MANN 

Kupiłem specjalnie filtr w ASO i jest HENGST. Made in Germany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje mana,wklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2018 o 12:21, Marek3 napisał:

Filtr jest dostępny od dołuj ,jest od przodu bloku silnika.

Najpierw odkręczasz korek miski olejowej ,następnie mały korek (klucz nasadowy 13) w plastikowej obudowie filtra (aby opróznić obudowe filtra z oleju) ,potem odkręcasz całą plastikową pokrywe filtra  (klucz 30 lub 32 )

Cześć

A filtr paliwa włada się w obudowę czy najpierw wciska w zakręcany dekiel i dopiero wkłada się w obudowę ? Tylko ze ja mam cc ale to chyba jednakowe silniki

Edytowane przez naim5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o filtr oleju. Ja najpierw wkładam filtr w plastikową obudowę i dopiero wkręcam i jest ok.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o filtr oleju . 

Rozumiem że wkładasz filtr w plastykową obudowę czyli odkręcaną pokrywę filtra oleju  tą na klucz 32 ? W tym dekielku jakoś się ten filtr mocuje zatrzaskuje  czy tak luzem bo widzę na filtrze jakieś  zaczepy  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności