Skocz do zawartości
Burtosz

Kierunkowskazy tylne Passat b6 mod

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Matiz4 napisał:

Jak przyjdzie mi moduł z Ali to spróbuję różne konfigurację zobacze co uda mi się uzyskać, choć ciekawi mnie ten błsk o którym piszesz. 

Filmik z tym "błyskiem"

Podłączyłem przy klapie żeby zobrazować o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, no powiem Ci ze dziwna sprawa z tym. A dał byś radę narysować schemat jak teraz podlaczyles?? 

Sprubuj tak i może będzie efekt z pierwszego filmiku z pierwszego postu w tym temacie. Czas około 0.5 sek albo nawet 1 sek, ale to kwestia regulacji. Jak to się mówi próba nie strzelba. IMG_20180920_211903.thumb.jpg.cd7db7a5906b7d28b8ec271754d6ee19.jpg

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak podłączyłem i uzyskałem efekt z mojego filmiku z wczoraj.

Po zmianie z NO na NC uzyskam efekt z pierwszego postu.

No i oczywiście odwrotnie lampy, czyli zasilanie główne kierunki na klapę, pozniej modułem na lampę blotnika

Tylko ten błysk?

 

Tak mam

IMG_20180920_214427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudniejsze do ogarnięcia, ale efekt znacznie lepszy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie dobrze, jak zginie błysk

Pozwoliłem sobie wykorzystać twój schemat @Matiz4

?

IMG_20180920_221223.jpg

Edytowane przez let_me_b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, let_me_b3 napisał:

Tylko ten błysk

 

Masakra powiem Ci ze sam nie wiem czym to może być spowodowane, jedynie mi do głowy przychodzi że moduł gdy dostanie 12V to na ułamek sekundy załączy przekaźnik robi się błysk i dopiero potem odlicza czas i załącza przekaźnik drugi raz. Ale czemu tak się dzieje to czarna magia. 

 

Nie ma sprawy schemat po to jest by korzystać,ja tak na szybkiego rysowalem więc sorki za jakość. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz, słychać załączanie przekaznika i po ustalonym czasie słychać ponownie

Tylko jak podepne pod NC

Dlatego chciałem podłączyć po NO i wysterować lampę w klapie ale nie do końca efekt mi się podoba taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, let_me_b3 napisał:

Jest tak jak piszesz, słychać załączanie przekaznika i po ustalonym czasie słychać ponownie

Tylko jak podepne pod NC

Dlatego chciałem podłączyć po NO i wysterować lampę w klapie ale nie do końca efekt mi się podoba taki

A jak nic nie podpinasz pod przekaźnik tylko zasilisz sam moduł to też tak się dzieje ze klika dwa razy??? może coś nie tak z modułem że akurat pod podpięty. wyjściem NC tak robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Matiz4 napisał:

A jak nic nie podpinasz pod przekaźnik tylko zasilisz sam moduł to też tak się dzieje ze klika dwa razy??? może coś nie tak z modułem że akurat pod podpięty. wyjściem NC tak robi

Samo zasilenie powoduje ten "cyk"

Ten typ tak już najwidoczniej ma? bo sprawdzałem też drugi

A tak wogole to ten moduł  trzeba by było wygluszyc dosyć mocno  i schować go bo jak wczoraj usiadłem na fotelu kierowcy i włączyłem kierunki to strasznie irytujące było cykanie nakładające się z tego modułu na przekaźnik awaryjnych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zawsze zastanawiało co na to służby (zarówno na dokładane dynamiczne kierunkowskazy, dokładane migające stopy czy same ringi) i co w razie "W" gdy siądzie na nas co najmniej rzeczoznawca ubezpieczeniowy.

10 godzin temu, Wolfe napisał:

Trochę trudniejsze do ogarnięcia, ale efekt znacznie lepszy :)

 

Widziałem kiedyś ten filmik i uważam, że to najładniej wyglądający mod ringów jaki do tej pory widziałem - ale roboty przy tym sporo, bo nie dość ze lampę w klapie trzeba dobrze poprzerabiać to trzeba jeszcze lampę główną rozbierać, której przecież w normalnych warunkach nie dotykamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Mnie tylko zawsze zastanawiało co na to służby (zarówno na dokładane dynamiczne kierunkowskazy, dokładane migające stopy czy same ringi) i co w razie "W" gdy siądzie na nas co najmniej rzeczoznawca ubezpieczeniowy.

Ale jak tu nie ryzykować jak te lampy az się proszą budowa,  żeby ringi były dołożone ?

A z rzeczoznawca to chodzi pewnie o problemy w  razie jakiejś stłuczki?

Zawsze mozna się tłumaczyć tym,że samochód już miał takie lampy przed zakupem przez nas a skoro przegląd przechodził bez problemu

Marne tłumaczenie ale zawsze jakies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, żadne tłumaczenie ;) To tak samo jak z halogenami jako światła dzienne - przegląd przechodzi ale w razie "w" dowodzik i tak zabiorą (sam się tłumaczyłem "tak już było" i skończyło się na pouczeniu).

Same ringi też mi się podobają (zresztą te VCDS'em w oryginalnych lampach mam też uruchomione, bo wygląda to zwyczajnie ładniej) ale poprawność polityczna tego żadna :D

Mnie jednak ciekawi, czy taka modyfikacja z kierunkowskazami to już nie proszenie się o kłopoty, bo jednak to się dość mocno rzuca w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2018 o 22:25, Matiz4 napisał:

Ja do klapy zakładałem takie ringi 3 przewodowe, dlatego tak napisałem z własnego doświadczenia. IMG_20180919_222327.thumb.png.1e49f229cb9c4cc223b48d6da645f181.png

 

 

PS. Gratulacje moda wygląda fajnie. I widzę że z tymi modułami można różne konfigurację zastosować. Bo jak teraz masz podpięty modł opuznienia to na com podpinasz 12v z kierunku pod styk NC klapę a styk NO zewnętrzny ring i uzyskasz efekt z golfa, najpierw zaswieci się ring w klapie i po ustawionym czasie gaśnie ring w klapie a zapala zewnętrzny. Ta teoretycznie myślę że powinno być. 

Jeszcze raz gratulacje. Pozdrawiam 

gdzie mogę kupić same wkłady na dwukolorowe diody mogę wszysko sam polutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności