Skocz do zawartości
Burtosz

Kierunkowskazy tylne Passat b6 mod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich mam pytanko jeżeli mam już pełne lampy ala "skyline" to jak mogę zakodować i uzyskać taki efekt?

 

I jeszcze coś takiego jak jest w Golfach 7 

 

Jeżeli ktoś wie jak to zakodować to poprosił bym o instrukcje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowac napewno się nie da bo to idzie wszystko na jednym przewodzie od brodenz, jedynie wykombinować jakiś uklad zeby uzyskać wyżej wymienione efekty. Do pierwszego będzie prościej bo trzeba tylko opóźnić zadzaialnie zewnętrznej lampy, jeśli chodzi o mod z golfa to już grubsza sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem wzór na kodowanie tych lamp w golfie http://ankk-vagcom.com/golf-7-5g-clignotants-arrieres-led-en-opposition-de-phase/

są też kodowania do B6 ale nie znalazłem tam żadnego kodowania do lamp :/

jeszcze znalazłem takie coś w B6 

 

tez ciekawie to wygląda tylko jak to zakodować? 

Edytowane przez Burtosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kolega @Matiz4 dobrze Ci odpisał - kodowania żadnego nie zrobisz bo u nas kierunki w klapie są połączone równolegle z tymi z błotnika a musiały by mieć oddzielne wiązki do borde'a.

1. Co do pierwszego filmiku - to wystarczy dołożyć moduł z opóźnieniem sygnału i podpiąć pod zewnętrzną lampę aby ta dostawała sygnał opóźniony

Myślę, że kumaty elektronik dał by radę takie coś zmajstrować np @Matiz4 bo sam moduł zamykania klapy zrobił ?

ewentualnie kupić gotowca za 230- choć wydaje mi się ze koszt takiego modułu diy to ze 20-30zł

wpisz w Google -  moduły Dynamicznych Kierunkowskazów SEMI-DYNAMIC - było w 101 napraw tvn turbo (lubię ten program)

2. Drugi film to według mnie ta sama zasada tylko, że większy czas opóźnienia

 

3. film to ring od początku przystosowany pod to - ale to już choinka z samochodu

np coś takiego

 

https://hackaday.io/project/18606-audi-dynamic-turn-signal

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego opóźnienia to kiedyś czytałem, że wykorzystać można coś podobnego do - układ opóźnienia załączania głośników - (szukaj google ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperalem trochę po internecie i znalazłem fajny i prosty układ by opuznic zadziałanie lampy zewnętrznej, w przyszłym tygodniu zrobię kilka małych testów i zobaczę co mi się uda uzyskać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem takie coś na alle za niewielkie pieniadze

https://allegro.pl/przekaznik-czasowy-0-10-s-opoznienie-zalaczenia-i7320398705.html

cały opis podany w aukcji wraz ze schematem

"Po podaniu napięcia zasilania odliczany jest czas opóźnienia.

Po odlicznieu czasu następuje załączenie przekaźnika, przekaźnik działa tak długo jak podane jest zasilanie.

Ponowienie cyklu następuje po ponownym zabraniu i podaniu zasilania.

Czas regulujemy za pomocą potencjometru w przedziale 0-10 s"

 

I regulacja jest chyba co 0.1s wiec idealnie

 

Są też wersje z wyświetlaczem za ok 30 zł ale chyba już przesada

 

 

bez problemu można zaadaptować to w Paszczakach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny układ i za niewielkie pieniądze zdecydowanie to by zdało egzamin w passacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Matiz4 napisał:

No fajny układ i za niewielkie pieniądze zdecydowanie to by zdało egzamin w passacie. 

Samemu  nie zrobiło by się z podzespołów za taką cenę.

To co Mateusz działamy taki modzik?

Bo wydaje mi się, że jak by tak wyglądały kierunki u nas w Paskach to może mniej nielegalne by bylo (bo bardziej by myk w audi z dzielonymi kierunkami przypominało)

Swoją drogą ciekawe jestem czy ta osoba co sprzedaje te moduły po 230zl nie ma takiego modułu w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz Grzesiek nie masz szans żeby samemu uzyskać taka cene, wytrawienie płytki plus części moim zdaniem lepiej kupić, jeszcze można popatrzeć u chińczyka to pewnie będzie jeszcze taniej i darmowa wysyłka ?

A co do legalności to już same ringi w klapie są nie legalne  ale byłem trzy dni temu na przeglądzie i wszytko przeszło pozytywnie nawet ledy na pozycji z przodu i ledy na światłach mijania.

Także myślę że jakby kierunki z tył działały z tym modułem to wiadomo nie legalne ale chyba nikt nie powinien się tego czepiać, kierunek działa, działa no chyba że będzie ktoś upierdliwy policjant czy jakiś diagnosta to wiadomo czym to grozi, ale bez ryzyka nie ma zabawy.

Zobaczę w zimowe dni jak będę miał chwilę czasu to myślę że coś takiego zamontuje bo nie głupio to wygląda. 

Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przeglądu to ja miałbym obawy takim wjechać, ale mam wtyczki przy każdym ringu w klapie(pod tymi zaślepkami, żeby żarówki wymienić od wstecznego i przeciwmgielnego), tak więc przed badaniem technicznym wtyczka out i jeden ring mam ;-)

Żonie powiedziałem, że jak policja ją zatrzyma to klapa w górę i niech odłącza wtyczki- bo chyba taką "usterkę" można na miejscu usunąć i nie będzie mandatu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie zrobiłem wtyczki żeby jak coś to je odpiac, ale do przeglądu zaryzykowalem i nic nie mówił diagnosta. 

PS. Patrzyłem u chińczyka i taki moduł kupi już za niecałe 4 zł z darmową przesyłka. 

I jak coś to tym modułem można też zrobić tak jak w golfie że najpierw się zapala kierunek w klapie potem zewnętrzny.Jeden moduł dwie możliwości. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem że na Ali.. w takich pieniądzach mozna je miec, a te z wyświetlaczem w cenie kilkunastu zł.

Nie do pojecia, że z drugiego końca świata przyjdzie za 4zl przedmiot a u nas za samą przesyłkę trzeba więcej zapłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie inne mam pytanie. Jeżeli kupiłem ringi od Bimbasza to kazde ringi mozna podlaczyc pod kierunek zeby był w klapie? Czy jezeli nie powiedzialem ze chce miec kierunek w klapie to nie moge zrobic takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już pytanie do samego Bimbasza, ale jak masz ringi już u siebie zamontowane lub nie to zobacz ile masz przewodów od ringa, jeżeli trzy to masz kierunek w ringu 1.masa przewód czarny, 2.plus 12V pozycja przewód czerwony i 3.plus 12V kierunek przewód żółty, a jak masz dwa to tylko pozycja ewentualnie stop zależy od podpięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Matiz4 napisał:

A to już pytanie do samego Bimbasza, ale jak masz ringi już u siebie zamontowane lub nie to zobacz ile masz przewodów od ringa, jeżeli trzy to masz kierunek w ringu 1.masa przewód czarny, 2.plus 12V pozycja przewód czerwony i 3.plus 12V kierunek przewód żółty, a jak masz dwa to tylko pozycja ewentualnie stop zależy od podpięcia. 

A ja mam 4 przewody, te trzy co wymieniłeś wyżej oraz jeden czerwony jak bym chciał mieć stop oraz pozycję w ringu- no ale to się nie sprawdza w uzytkowaniu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko dziś podłączyłem, muszę jeszcze wyregulować czas i coś z tego będzie.

Niecierpliwy jestem bo nie chciało mi się czekać na przesyłkę z Chin i alle Smart poszło w ruch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, let_me_b3 napisał:

A ja mam 4 przewody, te trzy co wymieniłeś wyżej oraz jeden czerwony jak bym chciał mieć stop oraz pozycję w ringu- no ale to się nie sprawdza w uzytkowaniu

 

 

Ja do klapy zakładałem takie ringi 3 przewodowe, dlatego tak napisałem z własnego doświadczenia. IMG_20180919_222327.thumb.png.1e49f229cb9c4cc223b48d6da645f181.png

 

 

PS. Gratulacje moda wygląda fajnie. I widzę że z tymi modułami można różne konfigurację zastosować. Bo jak teraz masz podpięty modł opuznienia to na com podpinasz 12v z kierunku pod styk NC klapę a styk NO zewnętrzny ring i uzyskasz efekt z golfa, najpierw zaswieci się ring w klapie i po ustawionym czasie gaśnie ring w klapie a zapala zewnętrzny. Ta teoretycznie myślę że powinno być. 

Jeszcze raz gratulacje. Pozdrawiam 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 19.09.2018 o 22:25, Matiz4 napisał:

Bo jak teraz masz podpięty modł opuznienia to na com podpinasz 12v z kierunku pod styk NC klapę a styk NO zewnętrzny ring i uzyskasz efekt z golfa, najpierw zaswieci się ring w klapie i po ustawionym czasie gaśnie ring w klapie a zapala zewnętrzny. Ta teoretycznie myślę że powinno być. 

Jeszcze raz gratulacje. Pozdrawiam

Dziękuje ? 

Muszę to i tak podłączyć inaczej bo teraz mam wpięte w styk NO i steruje lampa klapy, co daje efekt:

-zapalaja się dwie lampy.

-gaśnie lampa klapy

-gaśnie lampa blotnika

co nie do konca mi się podoba

 

Chcac uzyskać efekt tak jak w pierwszym filmiku:

-zapala się lampa w klapie

-zapala się lampa w blotniku

- gasną dwie

 

Wiem że musze podłączyć to pod NC i wysterować lampę blotnika, tylko że jak w domu podłączałem pod ten styk to był taki impuls od razu na sterowana lampe a dopiero później lampa jeden a pozniej lampa dwa(po czasie opóźnienia) 

 

Zamontowale pewnie opisem

-blysk na lampę w blotniku

- zapala się lampa w klapie

- zapala się lampa w blotniku

- gasną dwie

 

Co do tego rozwiązania z golfa to Mateusz miałeś rację, zwracam honor i poprawiam wpis

Edytowane przez let_me_b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie mi moduł z Ali to spróbuję różne konfigurację zobacze co uda mi się uzyskać, choć ciekawi mnie ten błsk o którym piszesz. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności