Skocz do zawartości
Pestek92

diesel Wyciek oleju - uszczelka pod głowicą ?

Rekomendowane odpowiedzi

Edytowane z powodu pomyłki przy diagnozie wycieku oleju.

Edytowane przez Pestek92
inna usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półosie, obie poduszki skrzyni biegów, wybierak, wysprzeglik, osłony termiczne półosi, wtyczki od czujnika wstecznego, rozrusznik.

Kup sobie od razu łożysko igielkowe wałka sprzeglowego bo koszt żaden a na 90procent będziesz miał je uszkodzone.

Nie masz przypadkiem ajm?  nie było chyba atj z 6 skrzyniami.

Edytowane przez masterunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na wlepce bagażnika ATJ napisane i skrzynia 6 chyba, że ktoś coś kiedyś tam wymieniał na inne tego pewny nie jestem 

Aha czyli sanek nie trzeba ruszać ? Co z wydechem trzeba odkręcać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanek nie zrzucaj, jak nie będziesz miał dostępu do śrub na dole skrzyni to podnieś silnik razem ze skrzynią do góry( trzeba odkręcić od dołu śruby poduszek olejowych silnika i mocowanie przedniej poduszki)

Wydechu nigdy nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a da rade to zrobić w garażu na kobyłkach ? Robił to ktoś w warunkach garażowych bez kanału ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i by dało radę ale ściągnąć skrzynię

ale potem nasadzić spowrotem na silnik w taki sposób żeby nie zniszczyć łożyska nie jest możliwe.

Najlepsza opcja to auto na podnośnik i specjalny podnośnik pod skrzynię.

Jak cieknie uszczelniacz to wszystko będzie urzygane w oleju, wszystko trzeba porządnie umyć, śruby od dwumasy też łatwo nie będa się chciały poddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pestek92 napisał:

Mam na wlepce bagażnika ATJ napisane i skrzynia 6 chyba, że ktoś coś kiedyś tam wymieniał na inne tego pewny nie jestem

Wszystko jest OK. To ATJ właśnie miały skrzynię 6 i sprzęgło 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe chyba dam sobie spokój sam z wymianą bo w Polo 6N wymieniałem sprzęgło na kobyłkach ale tam sam dałem rade skrzynie zdjąć i wrzucić ale z wrzuceniem trochę się siłowałem żeby śruby załapać a skrzynia była lekka a tutaj skrzynia dwa razy taka to na pewno nie dam rady sam jej wrzucić tak jak mówisz. Będę musiał trochę poczekać z wymianą bo w warsztacie wołają 400zł za robocizne + części także pewnie z 700zł wyjdzie jakbym miał wymienić uszczelniacz i łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dołu umyłem skrzynie i z góry tyle ile mogłem tam dojść myjką. Jest świeży olej z tyłu silnika i teraz sam nie wiem czy to uszczelniacz czy po prostu olej spływa po skrzyni albo chlapie gdzieś. Skąd tam może z tyłu olej lecieć ? Wcześniej miałem zapoconą pokrywe zaworów to wymieniłem uszczelke i z przodu oraz lewa i prawa strona sucha ale tył zawalony olejem. Prosze o rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pompy tandemowej może lecieć olej

23 godziny temu, jihad napisał:

Wszystko jest OK. To ATJ właśnie miały skrzynię 6 i sprzęgło 240.

Ja mam ATJ i skrzynia 5 sprzęgło 228. 

 

Edytowane przez masterunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich informacji ATJ był standardowo łączony ze skrzynią 6. Podobnie jest chyba w przypadku poliftowych AWX i AVF.

We wlepce z wyposażeniem masz ATJ i symbol skrzyni5-biegowej?

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jihad napisał:

Podobnie jest chyba w przypadku poliftowych AWX i AVF.

AWX - skrzynia 5

AVF - skrzynia 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcin_pesel napisał:

AWX - skrzynia 5

AVF - skrzynia 6

No tak, analogicznie jak AJM i ATJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę tygodni temu wymieniałem uszczelkę pokrywy zaworów bo ciekło na około i nie zwróciłem uwagi dokładnie na nią bo z prawej strony i z przodu sucho ale cieknie jednak z tyłu i z lewej strony pryska na skrzynie i wszystko tam w około całe szczęście, że nie nie z uszczelniacza wału hehe :D ściągnę jeszcze raz pokrywę wszystko dokładnie odtłuszczę i zastosuje dodatkowo pastę dirko do pokryw zaworów z Erlinga i wtedy zobaczę czy nie będzie ciekło :) temat można zamknąć dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio wyciągałem turbine i zauważyłem jak po przetarciu szmatą ścieka olej na łape silnika i na poduszke silnika wszystko jest tam zaolejone i wyglądało to jakby olej ściekał z uszczelki pod głowicą bo pokrywa zaworów jest sucha uszczelniałem już nową uszczelką i pastą dirko z pompy vacum też nie cieknie. Ściekało z lewej strony od turbiny. Czy to może być uszkodzona uszczelka ? miał ktoś tak kiedyś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam to samo. Poducha od góry cała w oleju. Niedługo będę się orientował co to dokładnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dolewasz oleju i co ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewam olej tylko raz między wymianami.

Zmieniam co 10 tysięcy. Przy około 8 tysiącach robię dolewkę bo mam już poniżej połowy na miarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, StreamHD napisał:

Ja dolewam olej tylko raz między wymianami.

Zmieniam co 10 tysięcy. Przy około 8 tysiącach robię dolewkę bo mam już poniżej połowy na miarce.

aha :) ja dolewam ze dwie nakrętki co 3 tygodnie bo zawsze po jeździe jak stane to mam małe plamy oleju ale nie mam 100% pewności skąd to leci ale już mnie to denerwuje bo nie mam osłony pod silnik stara była połamana to wyrzuciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności