Skocz do zawartości
damix99

Czujniki parkowania z przodu i z tyłu padły

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, olshe napisał:

Witam, włączając się do tematu chciałbym zapytać gdzie można kupić ten dolny bezpiecznik, który nTomek wskazał na zdjęciu? W moim module jest on spalony, pytanie co mogło to spowodować? 

masz na ali, bezpiecznik 300mA 

daj tam  drucik 0.2mm i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, olshe napisał:

gdzie można kupić ten dolny bezpiecznik

Nawet na allegro. Wpisz sobie frazę "bezpiecznik polimerowy 1206" i wybierz wartość bliską 300mA. Może być 350, albo nawet 500mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Uszkodzony jest jednak górny bezpiecznik, a nie dolny jak wcześniej pisałem, czyli zgodnie z tym co napisałeś nTomek, jest to bezpiecznik zasilania głośniczków, tak? Jeżeli on jest uszkodzony,  to powinienem zakładać,  że któryś głośniczek jest do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, olshe napisał:

Jeżeli on jest uszkodzony,  to powinienem zakładać,  że któryś głośniczek jest do wymiany?

Jeżeli po wymianie bezpiecznika nadal będzie problem to tak. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie spalonego bezpiecznika wszystko wróciło do normy, działają zarówno czujniki jak i OPS. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki mały problem z czujnikami. Gdy włączę czujniki przyciskiem i zbliżam się do przeszkody to wszystko działa normalnie. Natomiast gdy włączę bieg wsteczny zaczyna mi piszczeć ciągłym sygnałem przód, tak jakby była przeszkoda i w VCDSie z maksymalnej odległości (255cm) pokazuje mi odległość ~1cm. Co może być przyczyną takiego działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. Przy wrzuceniu wstecznego pisk, na wyświetlaczu nic, głosniczki sprawne. VCDS pokazuje uszkodzenie przedniego prawego czujnika. Kupiłem nowy w ASO, sam zdjąłem zderzak i podmieniłem czujnik na nowy i nadal pokazuje ten czujnik. Kupiłem nową wiązkę co biegnie wzdłuż zderzaka, wymieniłem ją i nadal piszczy, że ten czujnik. Co może być do cholery?

Pomoże ktoś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za auto? Jaki masz numer modułu parktronika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat VW Jetta 6, 2012 r., 1.4, 122 KM, CAXA, nr modułu nie znany :)

Myślisz, że moduł? Swoją drogą nie wiem, gdzie u mnie jest. Sorry, że piszę na grupie Paska, ale ciężko coś znależć na innych grupach VW, a to te same czujniki.

Edytowane przez [email protected]
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według etki twój moduł jest w bagażniku po prawej.

Zamień kable miejscami na pinach 7 i 8 we środkowej kostce (12 pinowa), skasuj i ponownie odczytaj błędy z moduł. Jeśli będzie wciąż ten sam czujnik uszkodzony to oznacza że winny jest moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to etka kłamie. 

W takim razie będzie pewnie w kabinie na podszybiu po lewej stronie. Może będzie widać po zdjęciu dekla osłaniającego skrzynkę bezpieczników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać, przeszperałem nawet kamerką. Pewnie trzeba zdjąć podszybie i nie wiem co jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie w tym roczniku jest właśnie tam, i widać go po otwarciu małego schowka, który jest po lewej stronie kolumny kierownicy.

Można go nawet tą drogą wymontować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie demontaż podszybia i mechanizmu wycieraczek. Moduł u mnie jest za plastikową klapką na karoserii po stronie kierowcy. W golfach 6 też tam jest. Jak dla mnie robota nie na dzisiaj. Musze nabrać zawziecia. Dzięki nTomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało, u mnie była uszkodzona wiązka. Ale nie ta cołączy czujniki i idzie pod zderzakiem, tylko ta idąca do centralki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie zapytać w tym temacie :) Czujniki parkowania przy próbie włączenia piszczą, kontrolka miga i gaśnie. Komputer pokazał błąd 1112068. Konkretnego błędu nie pokazało, więcej nie wiem. Może ktoś z Was mi pomoże? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Undercover napisał:

Konkretnego błędu nie pokazało

Najwidoczniej masz zbyt starą wersję programu.

1112068 - Left Front Center Parking Aid Sensor - czyli lewy środkowy czujnik z przodu. Albo on nawalił, albo jego okablowanie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nTomek napisał:

Najwidoczniej masz zbyt starą wersję programu.

1112068 - Left Front Center Parking Aid Sensor - czyli lewy środkowy czujnik z przodu. Albo on nawalił, albo jego okablowanie.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności