Skocz do zawartości
damix99

Czujniki parkowania z przodu i z tyłu padły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wiem, wiem jest wyszukiwarka ale nie ma odpowiedzi.
Otóż-po włączeniu wstecznego załącza się buzzer piszczy kilka sekund i miga kontrolka od załączania i wyłączania czujników.
Wiadomo podpiąłem pod kompa i wychodzi błąd (01549) o ile dobrze pamiętam coś o zbyt niskim napięciu na czujniki parkowania.
Oczywiście jak logika nakazuje rozmontowałem z tyłu w nadkolu tapicerkę i dostałem się do sterownika.
Napięcie do niego dochodzi i z aku i ze stacyjki.
Pytanie do osób które miały taką sytuację-wymiana sterownika pomaga?
P.S. Wychodził też błąd o zwarciu lub przerwie w obwodzie. Logika nakazała wypięcie przednich a następnie tylnych czujników i nie pomogło.
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już masz rozebraną tapicerkę w bagażniku to zaglądnij do modułu - do środka. Może będzie widoczna korozja płytki? Jeśli nie to, to może instalacja, konektory itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, nTomek napisał:

Skoro już masz rozebraną tapicerkę w bagażniku to zaglądnij do modułu - do środka. Może będzie widoczna korozja płytki? Jeśli nie to, to może instalacja, konektory itd.

Oczywiście zaglądałem do modułu. Jest czysciutki nie zalany nie ma rdzy. Nie widać też zimnych lutow ani uszkodzonych elementów. Wtyczki są również w dobrym stanie i oczywiście gniazda także.

A co do instalacji to raczej mało prawdopodobne żeby w tym samym momencie padła wiązka do przodu i do tyłu. Tym bardziej że ta do tyłu ma raptem może pół metra i widzę ja na wierzchu i jest w porzadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji najrozsądniej jest podmienić moduł na inny - sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2018 o 11:50, nTomek napisał:

W takiej sytuacji najrozsądniej jest podmienić moduł na inny - sprawny.

Przyjechał dzisiaj sterownik na podmianę i nadal to samo... moje pomysły się skończyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej autoscan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

Wklej autoscan. 

Nie mam screena ale było takie cos:

Opis
01549 - Napięcie zasilania dla czujników systemu wspomagania parkowania
- Zwarcie lub obwód przerwany
- Staly 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypinałeś te wtyczki od przedniej i tylnej wiązki to kasowałeś błędy i one powracały - tak? 

Zmierz napięcie zasilania czujników. Przód - wtyczka 12pin brązowa, pin numer 2.

Tył - wtyczka 12pin czarna, pin numer 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, nTomek napisał:

A jak wypinałeś te wtyczki od przedniej i tylnej wiązki to kasowałeś błędy i one powracały - tak? 

Zmierz napięcie zasilania czujników. Przód - wtyczka 12pin brązowa, pin numer 2.

Tył - wtyczka 12pin czarna, pin numer 11.

Nie kasowalem błędów bo byłem na vagu u kolegi. Ale przycisk dalej migał i w środku buzzer piszczal.

Nie sprawdze napięć bo auto już poskrecane i jade jutro do Niemiec to za późno na naprawę. Dopiero po powrocie będę grzebal. A co do napięć czujników to na vagu na żadnym nie pokazywalo napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A na vagu czytałeś te napięcia przy odłączonych wiązkach czy tylko gdy obie były podłączone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nTomek napisał:

Ok. A na vagu czytałeś te napięcia przy odłączonych wiązkach czy tylko gdy obie były podłączone? 

Obie wiązki były podłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to błąd.

Awaria choćby jednego czujnika wpływa na cały układ. Odłączając jeden obwód (przód/tył), zawężasz obszar poszukiwań usterki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie działają mi czujniki parkowania w b6 2009 kombi. Tak samo jak u kolegi buzzer piszczy kilka sekund i miga przycisk. Na necie wyczytałem, że moduł jest w nadkolu bagażnika po prawej stronie... Po rozebraniu tapicerki nie było go tam. Więc rozebrałem lewą stronę i znalazłem coś takiego. To jest ten moduł PDC czy tylko moduł rozpoznawania przyczepki ? Z góry dziękuję za odpowiedz.

IMG_20180910_154227.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz - moduł do przyczepy. W twoim roczniku PDC jest z przodu:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTomek wielkie dzięki. Mogłem wcześniej napisać a nie rozbierać cały bagażnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Przeleć przy okazji odkurzaczem. Będziesz miał już posprzątane na święta. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2018 o 13:53, nTomek napisał:

No to błąd.

Awaria choćby jednego czujnika wpływa na cały układ. Odłączając jeden obwód (przód/tył), zawężasz obszar poszukiwań usterki. 

Witam po długiej przerwie. Poszedłem za radą nTomek. Zakupiłem sobie tester diagnostyczny z allegro i odpinając wtyczki od sterownika zauważyłem że znika mi błąd. Po sprawdzeniu okazało się że coś jest z przednimi czujnikami lub wiązką. Więc ściągnąłem grilla odpiąłem 2 czujniki chromowane i nagle błąd ustąpił. Założyłem stare czujniki które miałem i wszystko zaczęło hulać. Potem tylko sprawdziłem który czujnik powoduje błąd i wysłałem go do sklepu bo okazało się, że jest jeszcze na gwarancji. Tymczasowo założyłem stary czujnik ale wszystko działa.
Reasumując błąd 01549 występował poprzez uszkodzony czujnik chromowany na grillu z przodu, który zapewne dostał zwarcia.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję nTomek za pomoc i naprowadzenie na sposób w jaki można znaleźć usterkę nie płacąc serwisom milionów:) Pozdrawiam:)

Edytowane przez damix99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod ten temat. U mnie podobnie jak u kolegów po wrzuceniu wstecznego buzzer piszczy i miga przycisk. Inerfejs diagnostyczny mówi : B10F514 - głośniki sygnalizacji przy parkowaniu z przodu, przerwa/ zwarcie z masą. Podpowie ktoś gdzie szukać przyczyny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd słyszysz ten buzzer? Z przodu czy z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, nTomek napisał:

A skąd słyszysz ten buzzer? Z przodu czy z tyłu?

Z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności