Skocz do zawartości
sfra

Negatywne skutki trybu ECO? [1.8 TSI DSG7]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niecałych dwóch m-cy użytkujemy passerati w wersji 1.8 180 TSi z DSG7. Głównie jazda w mieście. Szybko przyzwyczaiłem się do żeglowania w trybie ECO i nawet w przewidującej jeździe miejskiej/w korku bardzo mi ta funkcja odpowiada. Na moich codziennych odcinkach dom-żłobek-praca-żłobek-dom (30km) jestem w stanie zejść ze spalaniem z 10-11l (w trybie Normal) do 8.7-9.5 (w ECO). Najprzyjemniejsze jednak jest toczenie się bez wibracji silnika, po aktywacji żeglowania, można się poczuć jak w małym elektryku, co przy gabarytach auta jest fajnym doznaniem.

Minusem ECO jest oczywiście bardzo szybkie przełączanie na wyższe biegi, co czasem redukuję manetką. Zakładam, że tak wczesne wchodzenie na niski bieg może obciążać dwumasę i sprzęgła DSG, więc świadomość tego mi trochę doskwiera. 

Czy są jakieś negatywne skutki tak częstego odłączania/załączania napędu przy aktywacji/dezaktywacji żeglowania? Ktoś się z czymś takim spotkał? Czy uważacie, że są jakieś inne negatywne skutki jeżdzenia w trybie ECO w tym TSI?

@pieczyk111 w innym wątku wspominałeś o szybkim zużyciu panewek, mógłbyś rozwinąć myśl? Czy dot to bardziej TDI czy TSI również?

Z góry dzięki!

Edytowane przez sfra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sfra napisał:

Minusem ECO jest oczywiście bardzo szybkie przełączanie na wyższe biegi, co czasem redukuję manetką. Zakładam, że tak wczesne wchodzenie na niski bieg może obciążać dwumasę i sprzęgła DSG, więc świadomość tego mi trochę doskwiera.

Kolego sam sobie odpowiedziałeś na pytanie skierowane do mnie. Dodaj do tego jeszcze panewki. Poszukaj, czym szkodzi jazda na zbyt niskich obrotach

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z wejściem/wyjściem z żeglowania? Czy ta operacja niesie za sobą jakieś dodatkowe obciążenia podzespołów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb żeglowania to jest dość nowy tryb, na logikę nie powinno tu nic szkodzić, steruje tym komputer. Jeśli w czymś będzie to szkodzić to dowiemy się przy przebiegach dużo wyższych jakich jeszcze jest bardzo mało albo wcale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moją logikę to ten tryb nawet pomaga oszczędzać dwu masę i sprzęgła ,a skrzynię tym bardziej. Jedyna nie korzyść to klocki ,ale to są grosze w porównaniu przy tych podzespołach i paliwie. Każda zmiana biegu to minimalne zużycie sprzęgła i DM i dotyczy to przyspieszania jak i zwalniania przy hamowaniu silnikiem . Przy żeglowaniu zrzuca ci skrzynia na luz z powiedzmy piątego biegu i auto się toczy do powiedzmy drugiego kiedy znowu przyspieszysz pomijając zmiany 5-4 i 4-3. Oszczędność nie ulega wątpliwości .  To jest  naprawdę eko i dla środowiska i dla kieszeni kierowcy . Jest to chyba jedyne rozwiązanie w dzisiejszych samochodach które daje tyle korzyści obu stroną .Reszta cud eko to tylko ogromne koszty i kłopoty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda na niskich obrotach obciaza silnik. Nic tego nie zmieni! Takze.

Edytowane przez kamskam
Takze tryb Eco na pewno nie jest OK. Chyba, ze auto zaplanowane na 100 000 km to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kamskam napisał:

Jazda na niskich obrotach obciaza silnik. Nic tego nie zmieni! Takze.

Bzdura.

Wysoki moment z niskich obrotów może być szkodliwy. Toczenie się ze stałą prędkością jakie niby siły generuje?

W przypadku gwałtownego przyspieszenia (naciśnięcia pedału) sterownik najpierw zrzuci bieg i zwiększy obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb żeglowania to nic innego jak jazda na luzie. Żadnej nowości tu nie ma- tylko piękny marketing. Kiedyś nawet była zakazana jazda na luzie.

Co do niskich obrotów. Najgorsze jest przyspieszanie na wysokim biegu. Gdzieś czytałem, że przy 50km/h potrzeba około 30KM, żeby utrzymać stałą jazdę auta klasy kompaktowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, perzu126 napisał:

Gdzieś czytałem, że przy 50km/h potrzeba około 30KM, żeby utrzymać stałą jazdę auta klasy kompaktowej.

Jakby źle oznaczyło, to od  2:43.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się dzisiaj ciekawej rzeczy od przedstawiciela VW we frankfurcie (szykują się na targi). Jeszcze dowodów na to nie ma bo jak pisałem wcześniej to świeży temat, ale twierdzi on ze mogą na tym cierpieć najbardziej synchronizatory, zwłaszcza na autostradach przy dużych prędkościach. Są one już wzmocnione w porównaniu w zwykłych skrzyniach ale wiadomo dziś nic wieczne nie jest. Jeśli to prawda to dowody zobaczymy wraz ze wzrostem przebiegów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto normalnie przy 160km/h wrzuca luz? To bez sensu. wcale się nie dziwie, że przy tych prędkościach padają synchronizatory, w końcu bardzo duże różnice prędkości obrotowych między wałkiem zdawczym a odbiorczym. Uważam, że ten tryb żeglowania czyli jazdy na luzie jest pozbawiony większego sensu. Chyba większe oszczędności daje system start stop w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o 1,8 ,ale przebiegi rzędu 300-400 tys. w B7 to już skrzynie w tdi z tym eko luzem dawno mają.  Nie słyszałem aby komuś się coś sypło poza DM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ktry napisał:

Temat jest o 1,8 ,ale przebiegi rzędu 300-400 tys. w B7 to już skrzynie w tdi z tym eko luzem dawno mają.  Nie słyszałem aby komuś się coś sypło poza DM .

Pytanie kolejne się pojawia, ile osób regularnie żegluje? Ja tylko raz miałem okazje sprawdzić jak to działa i zrobiłem to na kilku km z czystej ciekawości. Szczerze to nie jeżdżę ekonomicznie. Żeby sprawdzić jak z tym zużywaniem synchro jest, trzeba mieć pewność ze ci co zrobili te 300/400 bawili się tym. Moim zdaniem żeglują pojedyncze osoby, zwłaszcza ci co kupili drogie duże auta a teraz nie maja za co lać. Dla mnie jazda autem to ma być przyjemność a nie spoglądanie w pocie czoła na licznik spalania i i pedał traktować piórkiem a nie stopa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie wszyscy wiedzą że mają tą funkcję i nawet nie wiedzą że z tego korzystają nieraz.

Ja mam aktualnie Skodę Super 2,0 TDI na DSG z 2011 roku ,ale jeszcze bez tej funkcji skrzynia i bez start stopu z czego akurat się cieszę . Miałem okazję sprawdzić działanie tego eko luzu i muszę przyznać bardzo fajnie to działa . Znajomy ma B7 z 2012 r i już ma tą funkcję . Zapytałem się jego co o tym sądzi to zrobił oczy o co mi chodzi . On po prostu jeździ automatem i nic go nie obchodzi jakieś żeglowanie ITP. Pierwsze słyszy , a nawet nie wie że z tego korzysta .  Ja akurat lubię jeździć ,a raczej lubiałem jeździć na luzie w mieście na manualu . Teraz mnie to wnerwia jak dojeżdżam do skrzyżowania ,a silnik wyje na poszczególnych biegach zanim zatrzyma się całkowicie auto . Jazda miejska zaplanowana na znanej drodze naprawdę daje oszczędności jak auto się toczy . Na trasie to już gorzej bo ciężko przewidzieć no i to wbijanie z luzu na bieg to nic przyjemnego ,ale na pewno oszczędniej jak hamowanie silnikiem .

Do wiosny się pomęczę ,bo B8 z 2016 r na którego czekam to już ma te eko cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz w pewnych sytuacjach daje wyierne korzyści, np długie zjazdy. Ale jazda załóżmy z prędkością 160km/h na luzie, zwolnienie do 140km/h i znowu wbicie biegu i przyspieszenie nie jest specjalnie ekonomiczne. Co innego wbicie na luz przed zjazdem z autostrady, raz że oszczędzimy paliwo a dwa wystudzimy turbospręzarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wykorzystuję przy dojazdach do bramek, zjazdach na stacje lub z autostrady. W mieście przy przewidywalnej jeździe i niewielkim korku przydaje się przy dojazdach do świateł, skrzyżowań, spowalniaczy etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności