Skocz do zawartości
gstroy

Regulacja zagłówków w przednich fotelach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy w Passacie B8 da się opuścić zagłówki w przednich fotelach do samego oparcia? Tak, żeby nie było żadnej szczeliny? Jeśli nie, to jaką macie najmniejszą szczelinę między górą oparcia a zagłówkiem? W moim jest szczelina na dwa palce. Mam zagłówki z regulacją poziomą. Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Moja dziewczyna ma 172cm wzrostu dotyka głową dołu zagłówka w najniższej pozycji = nie da się pod nią ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da. Delikatnie odciągnąć materiał dookoła klipsów i tam są 2 zapadki po naciśnięciu których zagłówek schodzi do samego dołu ;)

Edytowane przez blaciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha dzięki :D rzeczywiście się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dotyczy to również zagłówków w fotelach ErgoComfort w wersji Elegance po lifcie? Próbowałem w salonie bawić się w obniżenie zagłówka (naciskałem z jednej strony przycisk pod zaślepką) - wyjeżdżał mi do góry, ale przy zjeżdżaniu w dół  i tak zostawała luka. 

Czy robię coś nie tak i przy obniżaniu jeszcze trzeba coś nacisnąć? Oczywiście regulacja na samym zagłówku również wykonana max w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję kombi Comfortline z fotelami ErgoComfort i u mnie nie da się opuścić zagłówków przednich foteli do samego oparcia. Żadne wciskanie zapadek nie pomaga, jak piszą koledzy powyżej. No chyba, że robię coś nie tak. Ale spędziłem przy tym kiedyś sporo czasu i nic. Ale wziąłem się na sposób i wypełniłem wycięcie w prętach zagłówków, na których zatrzymuje się opuszczanie. Teraz mogę je dowolnie przesuwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem teraz taki filmik: 

W taki sposób nie próbowałem - spróbuję jeszcze raz przy najbliższej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nuttie sprawdzałeś to osobiście? Instrukcja w przypadku Passata wspomina o naciśnięciu przycisków przy obu prętach (jak na filmiku, który umieszczałem). Ten sposób, który wrzuciłeś jest wymieniony w instrukcji Tiguana.

Na swojego Passata jeszcze czekam, ale próbowałem na podobnych zagłówkach w Touaregu - udało mi się je nieco obniżyć przyciskając wypustki pod plastikami przy obu prętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie obniżania zagłówków, to wygląda na to, że po liftingu nie ma opcji obniżenia zagłówka do samego dołu (w przeciwieństwie do przedlifta). 

Próbowałem różnych patentów z filmików, ale żaden nie dziala. Na prawym pręcie nie ma przycisku zwalniającego blokadę - jest też inne nacięcie i jest ono umieszczone z tyłu, a nie z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary temat, ale jednak jest rozwiązanie.

U mnie też na prawym pręcie nie ma przycisku zwalniającego blokadę:

Fot2.thumb.jpg.d5b214bc6335d3ad72e7a11acd2b1148.jpg

 

Trzeba wyciągnąć to prawe gniazdo z fotela (zdecydowanym ruchem do góry - wychodzi bez problemu)

Gniazdo ma taką "zawleczkę" z drutu, którą należy usunąć:

Fot3.thumb.jpg.2f632a6306adba582b1b09d9023f2e5d.jpg

Gniazdo bez zawleczki:

Fot4.thumb.jpg.92cd5a8f312ba5557af358ef162db9f2.jpg

Gniazdo bez zawleczki wkładamy w fotel:

Fot5.thumb.jpg.7a10da4e3da0b4d603333178ee2ed593.jpg

Teraz zagłówek daje się już opuszczać do samego dołu:

Fot6.thumb.jpg.e2e17d1a3bd0724dd055f92da2190e72.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez JanekM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe :) Muszę spróbować. Ciekawe, skąd to się wzięło. Domyślam się, że blokada zagłówka może mieć związek z bezpieczeństwem w razie dachowania, żeby sam nie wypadł i nie narobił szkód. Ale dlaczego uparli się, żeby nie blokować go w najniższej pozycji, to już zagadka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności