Skocz do zawartości
Gość swwitch

jaki olej do automatycznej skrzyni B5 1.9Tdi 110KM 1998r AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość swwitch

Panowie, przekopałem forum "w zdłuz i w szerz", naczytałem sie o tych olejach,

i niestety musze stwierdzić, że jak byłem zielony :looka: tak jestem w tym temacie,

 

ostatecznie niech ktoś mi powie jaki i ile sie wlewa do tekiej skrzyni, :hyhy:

 

Chciałbym ostatecznie jechac do mechanika i zakończyc temat, bo tak jakos na trasie niepewnie sie czuje, auto niedawno kupiłem i niestety nie ma ksiazki serwisowej, a niestety 700zł w Aso wydac niechce :mur:

 

dzieki za ew pomoc :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/koszt-wymiany-oleju-w-automatycznej-skrzynipasek-19tdi-03-vt11148.htm

 

Najlepiej podjedź do dobrego zakładu bawiącego się za utomatami, to oni powiedzą Tobie co jaki olej będzie dobry. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Byłem u olejarzy

i wspominali mi o filtrze FEBI (koło 40zł)

i oleji FEBI zółtym (pamietam zę taki sam jak w BMW) - ale takze nie byli do końca pewni - koszt 1L około 35z - do skrzyni (mam wersję DG) wchodzi coś koło 6L - tzn razem z chłodnicą oleju (rurkami podłączonymi do normalnej chłodnicy z boku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch
Byłem u olejarzy

i wspominali mi o filtrze FEBI (koło 40zł)

i oleji FEBI zółtym (pamietam zę taki sam jak w BMW) - ale takze nie byli do końca pewni - koszt 1L około 35z - do skrzyni (mam wersję DG) wchodzi coś koło 6L - tzn razem z chłodnicą oleju (rurkami podłączonymi do normalnej chłodnicy z boku)

 

no właśnie ile ludzi tyle wersji, :zalamany:

właśnie dzwoniłem do wiekszego sklepu w Bydgoszczy, który się zajmuje tylko i wyłącznie sprzedażą oleju że najprawdopodobniej jest tam wlany olej zielony, i ma taki za 24zł za litr, ale właściwie mi go nie poleca, bo tak naprawde VW, nie ujawnił specyfikacji, jaki olej tam sie leje,

 

W katalogu, mobil1 wogóle niema odpowiednika tego volkswagenowskiego oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch
Przepraszam!

 

No to może jakiś spec sie wypowie bo już mam mikser w głowie....

nawet

http://www.ew2.lubesinfo.com/login.asp?sc=1156

nie pomaga

 

 

Dzięki za zainteresowanie ;)

 

co do miksera w głowie, to nic nie mówie o swojej :looka:

 

dzwoniłem właśnie do serwisu w poznaniu http://www.automatic-serwis.pl/

 

i twierdzą tam że wlewa się olej Dexron II czerwony ( oni akurat valvoline)

oni taki wlewają i samochody jeżdzą,

 

może podam numer seryjny auta, jeżeli to pomoże to prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch
olej Dexron II czerwony

 

dokladnie taki olej jest do ASB

 

ja smigam na miobilu ale tak naprawde marka ma znaczenia.

 

duzo info o automatach ma na tej stronie http://olczak.home.pl/infoserwis/index.html

 

czyli dochodze do wniosku że ma to byc olej czerwony (chociaz niewiem tak naprawde skąd sie bierze ten kolor i jego znaczenie) :]

ale na stronie valvoline znalazłem że odpowiednikiem dla mojego auta jest Dexron III/Mercon, więc juz sam niewiem czy ostatecznie trzymac się tej informacji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
czyli dochodze do wniosku że ma to byc olej czerwony (chociaz niewiem tak naprawde skąd sie bierze ten kolor i jego znaczenie)

 

masz bagnet do pomiaru ilosc oleju w skrzyni? jak tak to go wyjnij i sprawdz barwe.

 

ale na stronie valvoline znalazłem że odpowiednikiem dla mojego auta jest Dexron III/Mercon, więc juz sam niewiem czy ostatecznie trzymac się tej informacji

 

moja skrzynia toloruje Dexron III i Dexron II (roznica miedzy tymi olejami jest taka jak miedzy olejem silnikowymi - syntetycznym a polsyntetycznym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

panowie a trudna jest wymiana filtra oleju w skrzyni automatycznej??

 

tzn dam sobie rade jezeli potrafie sie posługiwac rekoma :] , czy raczej musi to być warsztat specjalistyczny,

chodzi mi o umiejscowienie filtra, czy dużo trzeba rozbierać?

 

jak dzoniłem do ASO i podałem nr VIN, to koleś pod nosem coś mruczał o DXM lub jakos tak podobnie, niewiem czy to chodzi o typ skrzyni,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

 

ciezka sprawa. u mnie trzeba sciagac miske skrzyni zeby sie do filtra dostac. poza tym precyzja nalania i pomiaru odpowiedniej ilosc oleju jest bardzo wazna. przczytaj to: http://www.forum.vw-passat.pl/topics18/wlasciwy-stan-oleju-w-asb-vt11982.htm#108374

ppmarian

 

dzieki za info,

wiedze ze jestes z dolnego sląska, moze mi poradzisz jakis dobry serwis we wrocku (lub ewentualnie coś w strone jarocina) w którym mógłbym jutro zmienic olej i filtr w skrzyni

 

apropo , po zmianie odczułeś jakieś pozytywne zmiany?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

swwitch,

 

Grzegorz Mielnik

 

wrocław ul. rakowa 58

071 325 44 16

0609 099 099

 

mozesz powolac sie na mnie "srebrny passat VR6"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarecky3

http://www.automat.pl/pdf/statidyn.pdf

tu jest o wymianie oleju,

Ja mam skrzyynie ag4 w passacie i wymienialem na dexron III castrola i smiga jak ta lala, ustapily wszelkie niedomagania po wymianie...

pozdrawiam dj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

temat jak dla mnie już nie aktualny, na szczęście nie wymieniłem juz oleju, bo wczoraj jakiś h... ukradł mojego pasia, o czym pisalem juz w innym poście,

ale może innym przydadzą się te informacje,

 

przy okazji niech mi ktos napisze czy skrzynia tiptronic mająca 5biegów wpływa na poziom hałasu w aucie, tzn czy jest ciszej niż w czterobiegpwej, jaka miałem w swoim??, bo powyżej 140 niestety strasznie sie robiło głośno,

 

pytam poniewaz szukam juz kolejnego passata, co mam zrobic, "miłość" ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów forumowiczów

Jestem nowy , nie mogę zakładać nowych tematów dlatego podepnę sie tutaj jeśli to nie problem

 

W grudniu kupiłem VW Passata 2000r 2,5Tdi v6 150KM 4Motion z Tipronickiem.

 

Autko stoi juz u mechanika na wymianę rozrządu , itd.

 

Natomiast moje pytanie bo mam zamiar zmienić olej w slrzyni biegów - jaki polecacie.

Niestety nie mieszkam w żadnym dużym mieście i nie mam możliwości podjechania do ASO

 

Czytam , czytam i czytam o tych skrzyniach i oleju i mam mętlik w głowie?

Czy przy tym autku jakoś idzie w ogóle sprawdzić poziom oleju w skrzyni?

Co ile trzeba wymieniać ten olej?

 

Dodam , że to mój pierwszy automat.

 

Koleś który mi sprzedał autko powiedział ,że skrzynia jest zalana olejem Dextron III po regeneracji sprzęgła hydraulicznego i pompy oleju !!!

 

Z tego co czytam na forum Dextron to zabójca , czy się mylę?

 

Powiedział mi również , że zanim wyjezdzał z garazu to autko chodziło na wolnych obrotach ok 10min o czym ruszał (by rozgrzał się olej)

 

Też tak robie , bo jak auto stoi np 5 dni to mam strach !!!

 

Proszę o pomoc w temacie , myślę ,że jeasno się wypowiedziałem

 

podaję gg - 338040 i mail - [email protected]

 

czekam na odp od doświadczonych kolegów i koleżanek

 

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie i prośbę o odpowiedź....

Posiadam czterobiegową skrzynię automatyczną DMX Passat B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 1998r.

Jaki olej należy wlać do tej skrzyni?

Jaką uszczelkę, jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy filtr ?

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności