Skocz do zawartości
marcin305

Tydzień po wymianie płynu chłodzącego...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tydzień po wymianie płynu chłodzącego w zbiorniczku nadal osadza się taka substancja. Wcześniej przed wymianą też płyn był rudy coś w rodzaju rdzy i osadzał się na korku w formie takich żółtych bryłek. Byłem przekonany że ktoś wcześniej wsypał proszek do chłodnic teraz po wymianie nadal to co na zdjęciach. Węże do połowy da się zgiąć, korek oleju ok bez mazi, auto nie kopci. W czym problem? Szukałem w szukajce ale brak jednoznacznych odpowiedzi. IMG_20180827_094219.thumb.jpg.0c0b2313c424a06732dbf72e13b05177.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś Pan płukankę układu chłodzenia? Jeżeli nie, to nie dziwota że jakiś syf jeszcze wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymianę płynów robili mi w warsztacie zleciłem wymianę oleju, filtrów, płynu chłodzącego, hydraulicznego, i hamulcowego. Ale pewnie wymienili bez płukania. Tylko że aż tyle tego i to już po tygodniu? Gdybym sam się podjoł wymiany płynu i płukania to wystarczy odkręcić korek od zbiorniczka na dole kranik uruchomić silnik i wlewać Góra wode destylowana z płukanką i jak na dole będzie czysto to dolewać już g12? tak będzie ok? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn krąży też w nagrzewnicy i żeby go ruszyć to trzeba by troszkę pojechać na ogrzewaniem na full według tego co czytałem trochę z klimą i trochę bez klimy.

Co do samego płukania to nie tak szybko. Ja robiłem taki drobny teścik.

 

Zlewałem ile się dało kranikiem i wlewałem wodę na oko  3,5L bo więcej kranikiem nie schodziło. 

Tutaj fotka zlewanego płynu po każdym uzupełnieniu wodą,  a na końcu u mechanika po demontażu pompy wody jeszcze wyleciało mocno czerwone.

6a358a3f13b773dd.jpg

 

Tyle, że pompa na samej wodzie nie może działać bo nie ma smarowania i ją dobijasz.  Proponuję kupić 5L G12 od K2 ( bo tani ) i wlewać 30% wody 70% płynu.

 

Płyn napewno masz G12 a nie G11?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2018 o 11:57, StreamHD napisał:

Tyle, że pompa na samej wodzie nie może działać bo nie ma smarowania i ją dobijasz.  Proponuję kupić 5L G12 od K2 ( bo tani ) i wlewać 30% wody 70% płynu.

Pierwsze słyszę. Ze 2 lata temu jak ja robiłem płukankę to jeździłem dobre 3-4 miesiące na samej wodzie (zalewałem wodę demineralizowaną, po jakimś czasie zlewałem syf i znowu zalewałem wodę) i do dziś (fakt auto bardzo mało jeżdżone) odpukać wszystko okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności