Skocz do zawartości
Gość krzysiu

woda w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawa to dobrze docisnieta uszczelka, w moim przypadku po kupnie musiałem wymienić cała lampkę(uszczelka w zestawie). Woda najprawdopodobniej dostaje sie głownie przy myciu myjką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już raz wymieniałem lampki i całość silikonem objechalem ale teraz znowu rdza pojawiła się:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A styki w środku nie sa zaśniedziałe/podrdzewiale? możliwe, ze po czasie przechodzi na styki z lampki. Jesli nie to to może test na szczelność:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na stykach lampki jest rdza. Czyli do bagażnika i na myjkę?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na to wychodzi, ze gdzieś jest nieszczelność, skoro nowa lampka i od razu koroduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zdjąć tapicerkę z klapy bagażnika w sedanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiem bo mam kombi(tu Cię zmartwię-mam łatwiej do dostania sie tam, gdzieś na forum było jak sie dobrać do tapicery, użyj szukajki[emoji6]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytalem już chyba wszystkie posty na temat wody w bagazniku i tak naprawde nie ma jednoznacznej odpowiedzi któredy ta woda leci. Piszą koledzy co mają autka passat b5 a ja mam paska b6 sedan. Tez od pewnego czasu wody w bagażniku mam tyle ze spokojnie rybki mogły pływać.wczoraj postanowiłem troszke pogrzebac i u mnie woda jest tam gdzie znajduje sie kolo zapasowe ale zdjołem zaslepki od lamp i wsadziłem reke głeboko w dół to też czułem tam wode. Poprostu masakra zeby w tej klasie auta dzialy sie takie rzeczy. Jak moze mi ktoś pomóc z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przeczytalem już chyba wszystkie posty na temat wody w bagazniku i tak naprawde nie ma jednoznacznej odpowiedzi któredy ta woda leci. Piszą koledzy co mają autka passat b5 a ja mam paska b6 sedan. Tez od pewnego czasu wody w bagażniku mam tyle ze spokojnie rybki mogły pływać.wczoraj postanowiłem troszke pogrzebac i u mnie woda jest tam gdzie znajduje sie kolo zapasowe ale zdjołem zaslepki od lamp i wsadziłem reke głeboko w dół to też czułem tam wode. Poprostu masakra zeby w tej klasie auta dzialy sie takie rzeczy. Jak moze mi ktoś pomóc z góry dziekuje.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/149544-Woda-we-wn%C4%99trzu-B5FL-brak-pomys%C5%82%C3%B3w-(?p=2411716&viewfull=1#post2411716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od świeżę temat :)

Ile ja się naszukałem przecieku w moim bagażniku to moje :mur Mój Passat b5 FL Sedan  co deszcz , myjka, zawsze lewa strona wykładzina mokra w tym miejscu. 

 

dsgfsdgsdgsd.jpg.1c9ae511e4031cb732a455cc03faa05c.jpg

 

Pierwsza myśl, uszczelka  następnie coś z szybą, może jakieś zaślepki itd: W końcu zmęczony ciągłym wycieraniem, suszeniem  i smrodkiem który zaczynał przybierać na mocy , rozebrałem boczki i to co było możliwe do gołej blachy. Myjka i sprawdzam , po otwarci klapy woda stoi w tym miejscu i zonk . To była równa kałuża bez żadnych bryzgów rozbryzgów i tym podobnych rzeczy  20180811_095615.thumb.jpg.19624546682dcc2e97db9ca03947232e.jpg 

 

 

Wytarłem wszystko do sucha tym razem zatrudniłem żonę do obsługi myjki a sam od strony oparć kanapy wlazłem i grzecznie czekałem aż cholera zacznie się pojawiać . Nie trwało długo ale byłem bardzo zaskoczony i nigdy nie przypuszczałem że woda może dostawać się między blachami :) a dokładnie wypływała tymi miejscami 20180811_095611.thumb.jpg.4619f115e1f84393e9fd4e8bd4622101.jpg

 

20180811_095631.thumb.jpg.de8ed07dc5d46cf0c277949fd0517a7f.jpg

 

Rozebrałem zderzak , okazało się że uszczelnienia puściły albo były źle położone , tak sobie  pomyślałem :wkurzony  .20180811_095558.thumb.jpg.9998bde98249f0b00a228950009ffa12.jpg

 

Kupiłem masę uszczelniająca na pędzel 1,2 KG. Po umyciu osuszeniu i odtłuszczeniu,  wysmarowałem wszystkie po całości widoczne uszczelnienia,  zaślepki , kołki, itd. Nie bawiłem się w piękne kładzenie spoin :gwizdzema być szczelnie  jak z jednej tak i drugiej strony. Po wyschnięciu prysnąłem lakierem w kolorze nadwozia i powiem że teraz mogę spać spokojnie, brak mokrej wykładziny, szczelność 100% :D Dodam że wykładziny wyprałem i jest czysto,sucho, pachnąco jak u mamy :hurra  Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Prześwietliłem forum ale nie widzę info... mam problem z parującą lampą lewą z tyłu, wyciągnąłem boczek, lampę patrze a tam trochę wody ... miał ktoś podobno problem? może jest jakaś standardowa miejscówka gdzie to przecieka?

 

2018-08-27 11.37.34.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod lampą w jakim stanie? Na nią bym stawiał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zła... ale zobacz że krople są na nadkolu... jakby płyneło po lampie to by woda była tylko na dole tej dziury a tutaj są krople jakby płyneło hmm słupkiem za tylnimi siedzeniami? patrzłem też antene ale nie widać by tam coś leciało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena by bardziej na środku kapała. To kombi?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad lewą lampą jest łącznik/kolanko przewodu płynu spryskiwacza. Nie rozpięło się ?  Albo nieszczelność na przewodzie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie plyn ma lekko niebieskie zabarwienie ... bo na reczniku papierowym bylo lekko niebieskie ale moze to od karoserji lub od uszzelnienia ktore tam jest.. bo zapachu nic a nic nie ma neutralny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko sprawdź te przewody doprowadzające płyn  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2018 o 22:47, strokers napisał:

no wlasnie plyn ma lekko niebieskie zabarwienie ... bo na reczniku papierowym bylo lekko niebieskie ale moze to od karoserji lub od uszzelnienia ktore tam jest.. bo zapachu nic a nic nie ma neutralny.

Zapach mógł wywietrzeć. Kolor by się zgadzał, tym bardziej że kaloseria nie farbuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem drugie podejscie do tematu ....

Z wezykow nad tylnia lewa lampa nic nie leci pompujac spryska... sprysk pompuje dobrze.

Wsadzilem telefon w nadkole i pojechalem na myjnie - po umyciu zagladam i sucho ... ale przejechalem sie autem (zakrety lewo i prawo) i po takiej przejazdzce znowu jest woda... co wiecej woda jest tez przy drugiej lampie.  Problem z uszczelkami lamp wykluczam.

Jakies pomysly??? WYglada ze woda sie dostaje jakos po srodkui na ostrych zakretach wylewa do prawego i lewego nadkola

Moze zdjecie tego plastiku cos da? Ktos sie orientuje jak sie to sciaga?

 

2018-09-25 11.16.34.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności