Skocz do zawartości
Krystian_B6

diesel Ciężkie poranne odpalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to prawdopodobnie pierwszy post na tym forum, to bym się chciał serdecznie przywitać. 

Ale wracając do konkretów:

Od jakiegoś dłuższego czasu(jakieś pół roku) mam problemy przy porannym rozruchu, właściwie problem pojawia się nawet po jakichś 4h godz stania. Żeby odpalić samochód, muszę go kręcić jakieś 5 sekund aby odpalił, szarpie rzuca silnikiem potem chmurka dymku i wszystko ładnie pracuje. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby się cofało paliwo. Dzieje się to wszystko niezależnie od temperatury, nie ważne czy to +15°C czy 35°C.

Do tej pory wymieniłem: 

-rozrusznik na nowy z 11 zebami(poprawa taka że lepiej kręci i nic wiecej) 

-akumulator 

-vacum pompa też nowa jakieś 3 miesiące temu, bo olej dostawał się do ropy. Teraz dieselek czysciutki

No i do tego uszczelki na pompowtryskach, dalej to samo choć poprawiła się praca silnika na wolnym, korekcje i o dziwo przestał tak dymic(auto po programie) 

Pompowtryski wyczyszczone, ich przebieg to niecałe 150 tys km od nowości po wymianie na akcji serwisowej na Continental (auto w rodzinie od nowości) 

A problem jak pozostał tak dalej jest. 

Czytałem forum, przerobiłem pełno tematow(już nawet dziewczyna się na mnie denerwuje bo non stop w telefonie na forum?) nic ciekawego nie znalazłem, jedynie znalazłem coś o czujniku g62 no i bingo. Wstaje rano odpinam czujnik i odpala jak marzenie. Jako, że zacząłem dociekać z vagiem wywnioskowalem że to chyba nie jego wina, temperatury z czujnika na vcds, gdy jest podpięty pokrywają się z tymi na zewnątrz, także wydaje mi się że działa prawidłowo, gdy odłącze czujnik pokazuje - 5 potem z czasem rośnie do 90 zasymulowane przez konputer, ale za to auto odpala idealnie.

I reasumując pomysły mi się kończą, dlatego próbuje zaciągnąć pomocy od Was, może ktoś pomoże lub miał podobnie. Jeżeli jest lub był, podobny temat to przepraszam za dublowanie, ale z ręką na sercu przejrzałem te forum jak potrafiłem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian_B6 mam bardzo podobny objaw. Byłem z tym u mechanik, powiedział że to jest źle ustawiony rozrząd. Wałek delikatnie wyprzedza lub opóźnia zapłon i nie daje pełnej dawki rozruchowej. Stąd przy paleniu na zimno silnik łapie. Tak jak by chciał a nie mógł bo za mało paliwa dostaje w pierwszej fazie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kwestia taka, że osobiście rozrząd sprawdzany, i wszystko gra tak jak trzeba. Po odpieciu czujnika przy porannym opalaniu nawet małego dymka nie puści, tak jak by było wszystko w porządku i się coś w kompie przedstawiło. Odłączylem nawet świece bo myslalem że poprawa wynikła z wydłużonego  czasu grzania świec, ale to nie to. Sprawdzę dawkę na odpietym czujniku, może faktycznie coś komputer zabiża na wpietym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sprawdzałeś rozrząd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może czujnik uszkodzony skorobez niego jest ok? A w którym miejscu on się znajduje? U siebie też bym z nim spróbował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkpol napisał:

W jaki sposób sprawdzałeś rozrząd?

Po znakach, wszystko się pokrywa, synchronizacja - 0.5

 

57 minut temu, czester3502 napisał:

Więc może czujnik uszkodzony skorobez niego jest ok? A w którym miejscu on się znajduje? U siebie też bym z nim spróbował

Czujnik właśnie wydaje się być sprawny, sprawdzanie po wskazaniach temperatury na vagu. 

Czujnik znajduje się jakoś pod pompą vacum, daj znać jak będzie lepiej

Edytowane przez Krystian_B6
Dodanie tresci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności