Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, R-line napisał:

Mam to samo i zaczyna mnie to denerwować, zaczęło się to robić przy ok 35kkm.

 

W dniu 30.10.2019 o 20:09, dzidas napisał:

Mam taki problem.

Podczas pokonywania zakrętów (zmiana kierunków jazdy) czuję lekkie przeskakiwanie fotela kierowcy.

Czuć jakby przesunięcie/przeskok o dosłownie jeden mm. Pomału staje się to denerwujące.

Ma ktoś pomysł co może być tego powodem?

Właśnie miałem pisać w tym temacie..

Mam to samo:/

Strasznie irytuje.

Podobno (wstępnie zasięgnąłem opinie swojego mechanika), nie ma tam co dokręcać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiekxyz napisał:

 

Właśnie miałem pisać w tym temacie..

Mam to samo:/

Strasznie irytuje.

Podobno (wstępnie zasięgnąłem opinie swojego mechanika), nie ma tam co dokręcać....

Pewnie wszystko na jakieś zatrzaski i bolce. Czuć ten przeskok przy gwałtowniejszych zakrętach. Niby niewiele, ale zwraca uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć 

Mam passata 2.0 TSI 2017 i też walka z fotelem trwa od ponad roku. Postanowiłem poszukać w necie i trafiłem tutaj :-) . Wymienili mi podobno na gwarancji stelaż fotela ale dobrze było tylko chwile i problem znowu się pojawił fotel jest niestabilny i na zakrętach jest luz względem podłogi który mnie bardzo denerwuje. Ciekawe czy rzeczywiście mam nowy stelaż czy to tylko taka gadka ? w przyszłym tygodniu próbuję jeszcze raz zobaczymy co powiedzą w ASO.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i ja mam to samo :(

Zamierzam zdjąć lewą osłonę fotela i może coś zauważę.

Tak na szybko - zanurkowałem pod fotel. Jest tam rodzaj drutu od lewej strony do prawej, zapinany na takich metalowych krztałtkach. Wydaje mi się, że to może być powód. Poruszajcie tym drutem w lewo i w prawo - poczujecie taki przeskok.

Zerknijcie - może coś wspólnie wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie, to mogę Wam porobić zdjęcia bo mam całe fotele na strychu. Tylko mówcie co ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotel kierowcy. Ta strona gdzie są  przyciski od sterowania fotela - ale na łączeniu fotela z oparciem (mechanizm). U mnie w tym miejscu jest minimalny luz jak podnoszę fotel do góry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro, OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zerknij czym odkręcić wkręt osłony fotela i czy jest tylko 1 wkręt z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego wkręta. Jest taki bolec plastikowy i osłona trzyma się na pręcie metalowym. W sumie demontaż fotela to 3 minuty, więc na Twoim miejscu bym to wyjął. Oparcie jest skręcane z siedziskiem. Rozkręcałem to przy okazji montażu airbaga. Obiecane fotki poniżej. Więcej zdjęć? Pisz. 
 

 

7CDA8462-82AE-415D-9115-B7586447601F.jpeg

D0965A75-5DD3-4270-9C9A-5F4E8C7AD4D8.jpeg

1F9A11C9-87D3-4C8F-B98D-53B20CEC8955.jpeg

9EB38016-1CA0-4008-BD4B-53E7D05FAD95.jpeg

65EBCB55-589B-40BC-B967-CD228CFD3B79.jpeg

CDA1B21F-70E1-4072-86C8-415EF4863DA6.jpeg

69D3F35C-DA48-477C-8C45-9C8BA08D7A74.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin , wysłałeś mu link do instrukcji do b7 .?

 

A nie masz przypadkiem jakichś instrukcji na temat webasto w B8 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , jesteś wielki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Zaczęło się przed 30k km. ASO póki co nie umie znaleźć przyczyny, a ja mam wrażenie, że luzu dostaje ta miska, na której się siedzi. Enriquez - czy możesz się przyjrzeć jak ta miska jest zamocowana do ramy fotela? Moze tam jest problem. 

 

//edit

Ludzie raportuja to samo w Audi, pare osób wskazuje, że jedynie wymiana ramy z miska rozwiązała problem. Ciekawe co tam może dostawać luzu: https://www.audizine.com/forum/showthread.php/623380-Loose-driver-s-seat

Edytowane przez Nol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, a fotki po zdjęciu osłony i od strony przycisków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady - fotele mam zawinięte streczem, nówki sztuki i nie chcę ich rozbierać.

Zdejmujesz ten kołeczek i musisz jakoś odczepić te plastikowe zapinki, najłatwiej na wyjętym fotelu - czy da się bez wyjmowania - trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, ale widzę, że niezły temat wywołałem :):(  Nie wiem czy się cieszyć czy nie.

U mnie to się pojawiło jakieś 2kkm temu a mam już przejechane ponad 105kkm

Wkurzyłbym się jeszcze  bardziej jakby zaczęło to się dziać przy dużo mniejszym przebiegu.

Skoro tyle osób ma problem z tym fotelem to może trzeba walić do VW Center? Mój już jest po gwarancji, ale chociaż chciałbym wiedzieć jak to cholerstwo naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelem jest taki okrągły pręt - biegnący od lewej prowadnicy do prawej (szukamy go od przodu fotela). Wchodzi w szynę. Pomiędzy prętem a ścianką prowadnicy jest luka.

Wcisnąłem tam kawałki maty wygłuszającej aby był tylko minimalny luz( w lewej i prawej prowadnicy). Pręt zatrzymuje się po przesunięciu na tym kawałku maty.

Nie wiem czy to było problemem, ale od tamtej pory jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów, jestem świeżo upieczonym właścicielem używanego b8. Auto mam od kilku dni i powoli się z nim poznaję, jednak jedna rzecz nie daje mi, a właściwie mojej żonie spokoju. Posiadamy wersję z pół elektrycznymi fotelami ergocomfort. Fotel kierowcy, przy najwyższym ustawieniu jest o ok. 4-5 cm niżej od fotela pasażera. Mnie to ryba, mam 186cm, ale moja żona ma 160 i cierpi z tego powodu. Czy to normalne, czy mam coś popsute, czy czegoś nie zauważyłem? Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Nie macie drodzy forumowicze czasem jakiejś instrukcji odnośnie podłączenia elektryki do foteli ergo? Mam trendline z lizardami i bardzo bym chciał wymienić, zależy mi na sterowaniu podgrzewanie sobie odpuszczam. Znalazłem firmę która chce to wykonać jednak cena jest dość zaporowa. Prosił bym was o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mamy schematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności