Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, zehell napisał:

Witam wszystkich 

Nie macie drodzy forumowicze czasem jakiejś instrukcji odnośnie podłączenia elektryki do foteli ergo? Mam trendline z lizardami i bardzo bym chciał wymienić, zależy mi na sterowaniu podgrzewanie sobie odpuszczam. Znalazłem firmę która chce to wykonać jednak cena jest dość zaporowa. Prosił bym was o pomoc 

Co dokładnie masz , a co byś chciał mieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe taborety Lizard zero elektryki. Chciał bym tylko podpiąć zasilanie żeby zadziałały masaże i ta pół elektryka w fotelu kierowcy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz ergocomforta bez pamięci ? tylko elektrycznie sterowane oparcie kierowcy + masaż ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam nawet ergocomforta, te najniższe możliwe, i chcę włożyć podstawowego ergocomforta bez pamięc

moje

image.png.dc57ec77ba653006740025d34da2ac06.png

Docelowe: 

image.png.2104a8e9de86a2cc02a40a3128749ce2.png

Edytowane przez zehell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus (+12)  przewód czerwono czarny - od pinu 15 wtyczki fotela kierowcy do bezpiecznika SC 45  ( pod małym schowkiem po lewej stronie pod kierownicą.

Masa ( - ) przewód brązowy - od pinu 16 wtyczki fotela kierowcy do punktu masy na progu kierowcy przy słupku "A" 

Uzupełnić bezpiecznik i cieszyć się nowym fotelem .

 

Jak będziesz potrzebował jakichś części (wtyczki, gniazda piny itd )  to napisz na prv.

Edytowane przez Ysebulba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc to śmiało zamawiam i prawie 2k na dalsze modyfikacje zostało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś do czego służy wajcha z lewej strony przy fotelu kierowcy? Ta z przodu na przeciwko tej od regulacji przód tył

Edytowane przez Malyna777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosisz lub opuszczasz fotel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosze fotel tą z lewej z boku, a ja mam na myśli tą od frontu fotela, ma tylko położenie do góry lub do dołu i nic nie czuję podczas podniesienia jej lub opuszczenia na dół.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz tak jak by podpompować tym uchwytem. Podnosi się lub opuszcza front fotela - kołyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, musiało coś sie zepsuć/zaciąć ze wczoraj nie działało ? bo nie czulem zadnego ruchu na 100%, mimo wszystko dzięki bardzo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiecie czy każdy ergoComfort powinien być wyposażony w sterownik fotela czy tylko wersja z masażem i pamięcią?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest  w fotelu kierowcy z pamięcią i masażem (w każdej opcji inny)  .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wtyczki od poduszek w każdym roczniku są identyczne. Wg ETKI numer katalogowy kabelka poduszki bocznej dla wszystkich roczników jest ten sam.

Ale ciekawostka jest taka, że ETKA pokazuje że wtyczka fotela dla 2019 roku jest nadal czarna nr 4F0937733, a powinna być czerwona 4F0972575B ?

Edytowane przez razal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Radek , podaj mi maila . 
Tę skrzynkę bezpieczników ogarnę Ci w sobotę ok ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci prv. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na zadanie pytane odnośnie podgrzewanej tylnej kanapy w B8. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zrobienia takiego podgrzewania lub też wymiany kanapy z podgrzewaniem. Na co należy zwrócić uwagę. Dzięki.

Edytowane przez Sero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się .

Najprościej jest wymienić kanapę, dołożyć wiązkę , wymienić tylni panel klimy i zakodować . druga opcja dokładanie mat grzewczych do posiadanej kanapy ale to nie jest łatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przełożyłem dzisiaj fotel na taki  z masażem i grzaniem z 2019 roku. Nie pasuje mi kostka do połaczenia zasilania(ta czerwona). Mozna prosić o jakies schematy albo zalecenia co kupić i zrobić zeby to działało? Dodatkowo mam taki problem ze tam gdzie sie podłącza zasilanie i poduszke mam  jeszcze jedna kostke na 2 kable a w nowym fotelu tego nie ma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również mam problem z luzami na fotelu podczas pokonywania zakrętów.

Czy komuś udało się trwałe rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności