Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie odjeżdżanie działa dość losowo... czasem zapomni się cofnąć, a czasem wrócić do właściwej pozycji po uruchomieniu silnika. Może to właśnie problem z MY2015 i dlatego potem chwilowo to wyłączyli. Miał ktoś podobny problem? Da się z tym coś zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rgne napisał:

U mnie odjeżdżanie działa dość losowo... czasem zapomni się cofnąć, a czasem wrócić do właściwej pozycji po uruchomieniu silnika. Może to właśnie problem z MY2015 i dlatego potem chwilowo to wyłączyli. Miał ktoś podobny problem? Da się z tym coś zrobić?

Tak, to jest ten problem. Na niemieckich forach o tym było. Męcz ASO, jeśli masz gwarancję. Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety gwarancji już nie mam - zostanie mi tym żyć pewnie, ale nie jest specjalnie uciążliwe. Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2018 o 10:03, shibby napisał:

Nie odsuwam ale fakt, że wsiadać trzeba na "dwa razy". Wysiada się już bez problemu. Dla odmiany jechałem Golfem VII Sportswan i tu jeżeli chodzi o wsiadanie/wysiadanie to po prostu bajka - rzekłbym że nawet wygodniej niż w suv`ach.

Dzięki. Widocznie muszę się przyzwyczaić. W poprzednim aucie miałem skórę, która pomimo wszystkich wad ułatwia wsiadanie. Tym razem nie chciałem skórzanej tapicerki, więc faktycznie muszę wsiadać na dwa razy. Do tego zauważyłem, a w zasadzie poczułem, że lewy boczek siedziska blisko oparcia jest bardzo niski i wsiadając ląduję udem na plastiku. Może faktycznie warto odsuwać sobie fotel przy każdym wysiadaniu - musiałbym tylko gdzieś zaznaczyć pozycję wzorcową, żeby wiedzieć, jak daleko go potem przysunąć... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wygodę fotela Ergo Comfort nie narzekam. Mimo, że jest ustawiany manulanie to zawsze dopasowuje go do siebie plus kierownice. Niestety nie pomorzemy Ci, każdy ma inną budowę ciała. To, że mi wygodnie, to nie znaczy, że wygodnie będzie Tobie. Aczkolwiek wsiadanie jest troszkę niewygodne. Mam wrażenie, że fotel jest znacznie odsunięty do środka względem progu.  Znacznie łatwiej wskakuje do Clk Cabrio,  w którym na tle Passata fotel jest niemal na ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2018 o 22:34, grus napisał:

Ja mam MY17 i miałem wyłączone. Włączyłem przez OBD11 i działa bez problemów. Mam te wentylowane z masażem.

Jakby ktoś chciał kodowanie:

Control Unit 36 (Seat Adjustment Driver Side) -> Long coding -> Easy_Entry_front -> Active [Default: Inactive]

Po długim czasie, ale sobie włączyłem (fotele elektryczne, alcantara). Bardzo dziękuję! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie fotele z funkcją pamięci ustawień, niestety zapamiętywanie nie działa. Czy jest jakiś sposób, żeby to odblokować? 

Chciałbym jeszcze na stałe wyłączyć system start stop, zwiększyć ustawienia prędkości na tempomacie (aktualnie max 160) i przeprogramowac coś (jeśli to wogole możliwe), aby móc wyświetlać nawigację googla podczas jazdy przez android auto lub mirrorlink. 

Nie znacie może kogoś z Krakowa lub okolic kto by potrafił to zrobić? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2019 o 21:51, MM Store napisał:

Mam takie fotele z funkcją pamięci ustawień, niestety zapamiętywanie nie działa. Czy jest jakiś sposób, żeby to odblokować? 

Chciałbym jeszcze na stałe wyłączyć system start stop, zwiększyć ustawienia prędkości na tempomacie (aktualnie max 160) i przeprogramowac coś (jeśli to wogole możliwe), aby móc wyświetlać nawigację googla podczas jazdy przez android auto lub mirrorlink. 

Nie znacie może kogoś z Krakowa lub okolic kto by potrafił to zrobić? 

Pozdrawiam 

Skontakruj się z Eldarem

Skontaktuj się z Eldarem

Edytowane przez markarn
Błąd literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżam temat komfortu/dyskomfortu foteli w B8. Mam ok.190cm i mam problem z nadmierną  twardością lewej strony/ograniczenia siedziska. Przy dłuższej trasie robi sie niewygodnie, odczuwam wyraźny dyskomfort i ucisk na wysokości lewego uda, ktore opiera sie o ograniczenie. Dodam, ze to automat i lewa noga siłą rzeczy ustawiona jest skosnie w lewo. Jestem raczej szczuply wiec problemem tez nie jest szerokosc bioder:)

Czy ktos z Was doswiadczyl tego problemu? Zmiana ustawień specjalnie nie pomaga. 

Czy w nowych Passatach dostepne sa fotele z płaskim siedziskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najtańszej wersji są zwykłe fotele.Mnie osobiście ergokomfort pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 183cm, pierwszą trasę za sobą i powiem szczerze fotel jest EXTRA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach aktualizacji tematu: ASO VW w Polsce kompletnie przerasta problem :(

Wymiana foteli na inne aniżeli seryjne niemożliwa. Wiem, ze nie jest to rutynowe zagadnienie, ale wypadałoby w jakiś sposob wyjść klientowi z pomocą. Słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie. Gdyby nie inne wtyczki, to robota na pół godziny łącznie w tylną kanapą.

A jaki oni mają w ogóle problem z tym? Czego od nich oczekujesz? Nie da się w sensie technicznym, czy nie chcą tego zrobić bezpłatnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze niejeden na tym forum chetnie sie z Toba wymieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ASO problem jest w tym, że auto ma swoją seryjną charakterystykę i nie są w stanie wymienić części na nową (fotel to kilkanaście składowych). Wiązałoby się to z ryzykiem utraty gwarancji.

Tłumaczyłem co prawda, że przy zamówieniu samochodu można różnie konfigurować, ale argumenty nie docierają.

Przypuszczam, że to za dużo zachodu dla serwisu i części i dlatego nikt się za to nie chce zabrać. Bo nie sądzę, żeby sprawa nie była do zrobienia. Tym bardziej, że koszty po mojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie  temu 

Odebrałem craftera z silnikiem bitd 180 ps.

Do końca walczyłem ze sobą  .

Miałem dylemat sprinter czy crafter

Cena nie była najważniejsza. 

W najlepszej  wersji sprinter  miał bardzo dobry fotel

Ale nie aż tak  jak w vw

Dlatego się  dziwię  

A ja Aso się nie dziwię

 

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa komfortu jak sam piszesz jest bardzo indywidualna.

A ASO nie powinno się dziwić a tym bardziej siedzieć z założonymi rękami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ergo comfort i zauważyłem ze faktycznie lewy boczek na siedzisku tak jakby mocniej dociskał udo a prawy już nie. Mi ogólnie to nie przeszkadza ale faktycznie dla osób o wyższym wzroście czy większej postórze może być to niewygodne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

Podczas pokonywania zakrętów (zmiana kierunków jazdy) czuję lekkie przeskakiwanie fotela kierowcy.

Czuć jakby przesunięcie/przeskok o dosłownie jeden mm. Pomału staje się to denerwujące.

Ma ktoś pomysł co może być tego powodem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2019 o 20:09, dzidas napisał:

Mam taki problem.

Podczas pokonywania zakrętów (zmiana kierunków jazdy) czuję lekkie przeskakiwanie fotela kierowcy.

Czuć jakby przesunięcie/przeskok o dosłownie jeden mm. Pomału staje się to denerwujące.

Ma ktoś pomysł co może być tego powodem?

Mam to samo i zaczyna mnie to denerwować, zaczęło się to robić przy ok 35kkm.

Edytowane przez R-line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności