Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ewidentne coś jest nie tak z moim fotelem, dłuższa jazda to istny koszmar, wychodzę cały połamany. Posiadam wersję comfortline, nie mam alcantary ale chyba to nie ma znaczenia. Czy wy również narzekacie na komfort tych foteli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre fotele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie odczuwam (mam alcantare/vienna). Komfortowa jazda  a bez funkcji masażu (choć w B6 fotele były wydaje mi się wygodniejsze).

Idź po prostu do lekarza po skierowanie na rehabilitację:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie passat wyleczył z bólu pleców. Też mam comforline. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie ustaw sobie strefe lędźwiową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ergoComfort to nie są tylko w Highline czy za dopłatą?  Ja mam HL z alcantarą i chyba to są też ergoComfort w każdym razie pamiętam, że pierwsze kilka przejazdów były męczące, a problem leżał po mojej stronie. Ten fotel ma dość sporo konfiguracji i dopiero po jakimś czasie znalazłem dla siebie odpowiednie ustawienie w którym po zrobieniu 1300km w ciągu dnia wstałem i stwierdziłem... że mógłbym zrobić drugie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można  trochę konkretów na temat tego jak ustawić ten odcinek lędźwiowy i co thr poprawiłeś, że możesz przejechać 1300 km ?? Ja mam jak w pierwszym poście po 100 km jazdy zaczyna mnie boleć kręgosłup a po 300 km muszę robić godzinne przerwy albo jechać z silnym bólem. Tak wiem rehabilitacja też się przyda, ale jakbyście coś konkretnie napisali co poprawiliście... Mam 188 cm wzrostu, lędźwiowy dość nisko ustawiony i mocno wypięty do przodu, podtrzymanie ud na maksa do przodu wysunięte, wysokość fotela prawie na maksa w dół, (tak dokładnie to obniżam na maksa a potem 4 razy do góry wajchą), przód fotela podniesiony dość wysoko do góry, na pewno wyżej niż pośladki, ale chyba inaczej się nie da... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest inny, także fotel może Ci faktycznie nie pasować, sam musisz pokombinować z ustawieniami. Dla mnie jest ok, ale w samochodzie żony opel zafira po dłuższej jeździe też bolą mnie plecy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, ponieważ też mam pytanie dot. fotela kierowcy. Czy wsiadając lub wysiadając przysuwacie / odsuwacie fotel kierowcy? Wcześniej miałem Mazdę 6 i taką pozycję za kierownicą, że mogłem swobodnie wsiadać i wysiadać. W Passacie po prawidłowym ustawieniu fotela i kierownicy robi się bardzo ciasno. Mam 170 cm wzrostu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam odjeżdża i dojeżdża fotel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Comportline - bardzo wygodne fotele. Zdecydowanie dopasuj sobie odcinek lędźwiowy pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paolokos napisał:

U mnie sam odjeżdża i dojeżdża fotel. 

To działało w pierwszych modelach (MY15 i MY16), potem w MY17 zostało wyłączone, bo pojawiały się problemy, a następnie przywrócone od MY18. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, gstroy napisał:

Podepnę się do tematu, ponieważ też mam pytanie dot. fotela kierowcy. Czy wsiadając lub wysiadając przysuwacie / odsuwacie fotel kierowcy? Wcześniej miałem Mazdę 6 i taką pozycję za kierownicą, że mogłem swobodnie wsiadać i wysiadać. W Passacie po prawidłowym ustawieniu fotela i kierownicy robi się bardzo ciasno. Mam 170 cm wzrostu.

Nie odsuwam ale fakt, że wsiadać trzeba na "dwa razy". Wysiada się już bez problemu. Dla odmiany jechałem Golfem VII Sportswan i tu jeżeli chodzi o wsiadanie/wysiadanie to po prostu bajka - rzekłbym że nawet wygodniej niż w suv`ach.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi od 2,5 roku działa odjeżdżanie i przyjeżdżanie fotela automatycznie. Może z 2 razy nie odjechał sam...

Edytowane przez Ikar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ErgoComfort oznacza fotel z elektronicznie sterowanym oparciem i odcinkiem lędźwiowym. Ustawianie fotela w pionie i poziomie odbywa się manualnie. W Highlinie jest ErgoComfort w pełni elektrycznie sterowany, łącznie z pamięcią ustawień u funkcją masażu. Dopiero ten fotel sam odjeżdża i przyjeżdża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie w każdej. Ja mam high-line MY17 z pełną elektryką foteli (i pamięcią lusterek) - i nie odjeżdża. Ten rok modelowy tak miał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Macmaciek napisał:

No właśnie nie w każdej. Ja mam high-line MY17 z pełną elektryką foteli (i pamięcią lusterek) - i nie odjeżdża. Ten rok modelowy tak miał. 

Ja mam MY17 i miałem wyłączone. Włączyłem przez OBD11 i działa bez problemów. Mam te wentylowane z masażem.

Jakby ktoś chciał kodowanie:

Control Unit 36 (Seat Adjustment Driver Side) -> Long coding -> Easy_Entry_front -> Active [Default: Inactive]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, shibby napisał:

ErgoComfort oznacza fotel z elektronicznie sterowanym oparciem i odcinkiem lędźwiowym. Ustawianie fotela w pionie i poziomie odbywa się manualnie. W Highlinie jest ErgoComfort w pełni elektrycznie sterowany, łącznie z pamięcią ustawień u funkcją masażu. Dopiero ten fotel sam odjeżdża i przyjeżdża.

Nie w każdym Highline, ja mam RM2018 i owszem mam ergoComfort z elektrycznym oparciem i odcinkiem ledzwiowym, reszta jest manualną w standardzie. Za pełną elektronikę trzeba dopłacić bo tego Highline nie ma w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, grus napisał:

Ja mam MY17 i miałem wyłączone. Włączyłem przez OBD11 i działa bez problemów. Mam te wentylowane z masażem.

Jakby ktoś chciał kodowanie:

Control Unit 36 (Seat Adjustment Driver Side) -> Long coding -> Easy_Entry_front -> Active [Default: Inactive]

Dzięki, sprawdzę i dam znać. Przydało by się to aktywować :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności