Skocz do zawartości
mar1o18

B5 FL zmieniarka oraz radio z navi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytanek związanych z radiem, zmieniarką i nawigacją :)

Pierwszy raz mam takie radio jak na zdjęciu oraz zmieniarkę płyt i powstaje pewien problem: po włożeniu kasety z płytami słychać jak pracuje i widać laser, który jakby sprawdzał ile ma włożonych płyt, ale na radiu jest "no disc" i żadnej nie otwiera. 
1. Co może być nie tak, że nie odtwarza?
2. Czy mogę wyjąć zmieniarkę i w jej miejsce dać emulator zmieniarki np. na pendrive'a? Czy takie emulatory jedynie bezpośrednio z tyłu radia?
3. i wejście AUX, w którym miejscu znajdę? Z tyłu radia?

Jeśli chodzi o radio i nawigację: mam włożoną płytkę z - jak się okazało - nawigacją, ale jest tak kiepska, że nie wiem czy kiedykolwiek jej użyję by gdzieś dojechać. Poza tym wiele ulic po prostu tam nie istnieje. 
4. Czy można nagrać na płytę jakąś bardziej dokładną nawigację, z lepszym interfejsem no i z aktualnymi drogami?

I samo radio - chciałbym spolszczyć. Coś tam wyszukałem, ale nie wiem czy to sprawdzone i czy dam radę. 
5. Spolszczenie?

Prosiłbym o odpowiedzi, za które z góry dziękuję :)

Pozdrawiam serdecznie 
 

radio.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 wiele rzeczy np. uszkodzony laser.

Ad 2 Tak i Tak - pozostaje sprawa opłacalności

Ad 3 Jeżeli to MDF to tak Aux jest z tyłu ale będziesz potrzebował odpowiedniego kabla i nie wiem czy nie obędzie się to kosztem zmieniarki

Ad 4. Z którego roku ta płyta ?? Na cuda nie licz dojdzie trochę nowych ulic to w końcu fabryczna navi

Ad 5. Jak mnie pamięć nie myli to zależy od wersji MDF-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Na począfek wyczyść laser w zmieniarce-ma w końcu 15 lat.

Ad 2. Można podłączyć emulator zamiast zmieniarki.

Ad 3. Podłączenie pod AUX nie odbędzie się kosztem zmieniarki, bo do MFD można było podłączyć tuner TV.

Ad 4. Wsparcie dla MFD skończyło się przynajmniej 5 lat temu. Nowszych map nie będzie. Szukaj najnowszych map Polski Blaupunkt DX.

Ad 5. Każdą MFD można nauczyć polskiego, ale trzeba szukać spolszczenis do odppwiednich wersji navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem czas i coś zrobiłem. A więc tak:

Ad 1. Tak porobiłem że aż wyszedł error a laser nie chodzi. Na razie dam se spokój z tą zmieniarką.

Ad 2. Z tym też narazie odpada.

Ad 3. W końcu przyszły wyjmaki. I myślałem że aux to aux i znajdę z tyłu wejściena jack'a i małe zdziwienie  (foto)

Ad 4. Faktycznie ta od vw ostatnia była jakoś 2013-14 to nagrałem i ok. I rozumiem inna navi nie będzie działać np jakaś automapa?

Ad 5. Jakieś spolszczenie dobrze opisane znalazłem ale na razie to też musi poczekać.

___________________

Pytanko 6: Jest jakaś przejściówka żeby pod ten aux podłączyć telefon? 

Pyt. 7: które z tych kostek jest od zmieniarki? 

___________________ 

20180831_144103.jpg

Edytowane przez mar1o18
<b> ... </b>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mar1o18 napisał:

Ad 4. Faktycznie ta od vw ostatnia była jakoś 2013-14 to nagrałem i ok. I rozumiem inna navi nie będzie działać np jakaś automapa?

(...)

Pyt. 7: które z tych kostek jest od zmieniarki? 

Ad.4 Nie będzie inna działać. Ew w rachubę wchodzi wymiana MFD na jakiegoś chińczyka z androidem 2din i wtedy możesz mieć coś nowszego... ja osobiście odpuściłbym takie rozwiązanoe i wolałbym małą navi doczepianą do szyby z mapkami lub smartfon w uchwycie.

Ad.7 Na obudowie MFD powinna być naklejka z opisem gniazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad wymianą radia na jakieś nowsze ale to ostateczność. Bo chciałem jak najtaniej aby puścić swoją muzykę i w navi mieć aktualne mapy. Ale co do navi to faktycznie lepiej ze smartfona będzie. A z muzyką to z tym aux może będzie działać tyllo muszę dorwać odpowiedni kabel. Jak nie to pewnie zainwestuję w Emulator 

Zastanawiam się nad tym: 

https://allegro.pl/zlacze-aux-navi-mfd-1-do-grupy-vw-j-3-5-i6185355212.html?reco_id=cc128ec6-ae13-11e8-a685-000af7f630d0

Będzie to śmigać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności