Skocz do zawartości
loki7777

Wymiana rozrzadu w 2.0TDI oraz pompa wodna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie wymiany rozrzadu z pompa wody.

Co ile bezpiecznie jest wymieniac rozrzad - bo producent zaleca pierwszy co 5 lat lub chyba 180-210 tys km.

Drugie pytanie bardziej juz zwiazane z zakupem pompy wodnej - ktora pasuje do 2.0 150KM HEPU P669(900zl, wtyczka i sruby mocujace) lub P669M(450zl) czy jakas inna - i co jaki czas wymieniac ja oraz czy zeby ja wymienic to trzeba sciagac rozrzad - oraz dlaczego ona jest taka droga kiedy skf kosztuje 1/4 ceny SKF VKPC 81269? Roznia sie one nr OE czy to oznacza ze maja inne przeznaczenie: VW: 04L 121 011 a skf 03L121031A (VW)

Co jeszcze wymienic z rozrzadem - pasek wieloklinowy alternatora czy cos jeszcze?

Z tego co widze to komplep hepu rozrzad i pompa to koszt okolo 1700zl + wymiana a serwis kasuje za calosc z wymiana 2000zl(okolo 500 funtow z vat).

Sam komplet rozrzadu  INA 530 0650 10 to tylko ok 350zl.

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, loki7777 napisał:

Mam pytanie odnosnie wymiany rozrzadu z pompa wody.

Co ile bezpiecznie jest wymieniac rozrzad - bo producent zaleca pierwszy co 5 lat lub chyba 180-210 tys km.

Drugie pytanie bardziej juz zwiazane z zakupem pompy wodnej - ktora pasuje do 2.0 150KM HEPU P669(900zl, wtyczka i sruby mocujace) lub P669M(450zl) czy jakas inna - i co jaki czas wymieniac ja oraz czy zeby ja wymienic to trzeba sciagac rozrzad - oraz dlaczego ona jest taka droga kiedy skf kosztuje 1/4 ceny SKF VKPC 81269? Roznia sie one nr OE czy to oznacza ze maja inne przeznaczenie: VW: 04L 121 011 a skf 03L121031A (VW)

Co jeszcze wymienic z rozrzadem - pasek wieloklinowy alternatora czy cos jeszcze?

Z tego co widze to komplep hepu rozrzad i pompa to koszt okolo 1700zl + wymiana a serwis kasuje za calosc z wymiana 2000zl(okolo 500 funtow z vat).

Sam komplet rozrzadu  INA 530 0650 10 to tylko ok 350zl.

03l121031a to nie numer pompy tylko numer koła na pompie (w dodatku nie do twojego modelu)

04l121011 zamieniło się na 04l 121 011e (lub ex ok. 540 zl jak starą oddasz oryginał) pompa jest tak droga bo ma specjalną przesłone która wstrzymuje obieg płynu aby silnik szybciej się nagrzewał ,a jak się nagrzeje to przesłona otwiera obieg płynu.

Myślę że hepu nie wytrzyma kolejne 180tyś przebiegu więc się zastanów czy chcesz płacić dwa razy za tą samą robote .

Jeżeli pasek nie oryginalny to napewno nie przejedzie 180 tyś.

Dobrze jest też wymienić pasek wielorowkowy ...

Jest jeszcze pasek zębaty pompy oleju ale nie mam danych o interwałach wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer tej pompy skf dostaje na ucando i twojeczesci24 po wybraniu mojego modelu.

Oto link https://www.ucando.pl/p/pompa-wody-skf-vkpc-81269/N-U16C027D287-1260 - jak nie mozna to moderacje prosze o usuniecie.

Ogolnie szczerze piszac to mam 100tys przebiegu(auto firmowka z UK, przebieg udokumentowany, jezdzone zapewne wiekszosc po autostradach) i nie wiem czy faktycznie czekac do 150-180 czy zrobic za 20tys albo jak faktycznie stuknie 5lat.

Czyli z tego co piszesz w passacie b8 pompa nie jest demontowalna bez rozrzadu - jak np. w astrze j?

 

PS. Odnosnie oddania nowej pompy i dostania znizki - dotyczy to aso czy bezposrednio hepu?

 

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile wyniosla cie ta wymiana rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe zrobilem jeszcze.Postanowilem zaczekac do 5lat-akurat bede mial za rok i okolo 120000 przejechane. I w sumie dobrze bo jak ktos podawal w innym temacie(kolega z Czech) pojawiaja sie juz zamienniki pompy wody za ok 200zl a nie 600 hepu. Wyniesie mnie ok 650zl(z ta pompa za 200zl) rozrzad i wymiana 110€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności