Skocz do zawartości
Gully

Brak internetu w samochodzie z hotspota androida

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w moim Pixelu zaktualizował się Android do wersji 9 i przestał mi działać internet w moim B8 udostępniany w telefonie. Wcześniej wszystko działało jak należy. Sprawdzałem, czy udostępnianie w ogóle działa i podłączyłem inne urządzenie. Net działa. Passat łączy się normalnie z udostępnioną siecią WiFi w telefonie, ale nie ma internetu. Brak informacji o ruchu drogowym w nawigacji. W wamym telefonie internet działa. Spotkał się ktoś z czymś takim? Nie wiem, czy problemu szukać w androidzie, czy coś się zepsuło / poprzestawiało w ustawieniach Passata. Mam Discovery Media. Próbowałem również na nowo ustawiać sieć - nie pomogło. Jest coś co mogę jeszcze sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie.

Przestał działać thetering w telefonie. kupiłem więc modem przenośny Huawei E3372 i DM go nie widzi.

W serwisie powiedzieli, że tylko oryginalny car stick działa.

Ale z historii forum wiem, że inne modemy np. media tech czy huawei teź działają.

Podłączył ktoś inny modem niż car stick?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam router wifi HUAWEI E8372 które robi poprostu hotspota wifi  po włączeniu zapłonu i DM się do tego hot spotu łączy automatycznie. Idealnie mieści się w schowku z USB. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mm123 przestało ci działać po aktualizacji Androida do 9 czy w innym przypadku?

U mnie modem USB raczej odpada, bo nie mam gniazda USB w schowku :/ Jest tylko w podłokietniku, ale tu podłączam ładowarkę do telefonu i wolę aby tak zostało

Sprawdzę jeszcze czy działa z telefonu żony, która nie ma aktualizacji do Android 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gully, przestało działać nie wiem czemu, ale napewno nie przez aktualizację androida. Przez USB w schowku też mi nie działa :(

Sadam, a ten twój huawei czym się różni się różni od mojego? To że twój jest router a mój modem to jest własnie ta różnica?

Wiesz może na co trzeba patrzeć przy zakupie takiego modema/routera żeby to działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUAWEI E8372 moze działać jako modem > jeżeli wepnę go do USB komputera i wtedy tylko ten komputer ma internet

lub drugi tryp pracy to hot spot wifi - wtedy może do niego łączyć się kilka urządzeń po wifi

W takim trybie jest właśnie ustawiony, wpięty w USB w podłokietniku, i po włączeniu zapłonu automatycznie uruchamia się w trybie hot spot, i DM łączy się do niego jak do każdej innej sieci wifi. Może być wpięty nawet w bagażniku z ładowarką USB, byleby dostawał zasilanie przy uruchomieniu zapłonu. 

 

Na ekranie DM widzę komunikat przez sekunę że "Nie rozpoznano urządzenia USB" , ale to dlatego, że to urządzenie nie będzie pracowało jako modem USB z DM, tak jak CarStick. Z tego co wiem, ten oryginalny CarStick, pracuje właśnie jako modem a hot spot wifi jest wtedy tworzony przez DM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był ktoś chętny na zakup oryginalnego car sticka po dobrej cenie to niech da znać, mnie sprzedawca auta zapewniał, że będzie działał z Discovery Pro...a wiadomo, że działa ale z media ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadam, dzięki za odpowiedź. Widocznie w moim modemie nie można ustawić żeby działał jako hot spot wifi. Nie znalazłem tego w ustawieniach

Lajkonikos, a mógłbyś podać tą dobrą cenę?

Może być ne priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zainstalowałem tego HUAWEI E8372, o którym pisał Sadam1998, w schowku i wszytko działa.

Można go kupić w dobrej cenie na allegro. Poniżej 170zł

Sorry, nie w schowku tylko w podłokietniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat wydawanie dodatkowej kasy na modem/router + abonament za internet w jednej z sieci jest bez sensu, gdy to wszystko mam już w pakiecie w telefonie. Do tej pory wszystko mi ładnie działało, dopóki nie zrobiłem aktualizacji do Androida 9 - mimo wielu testów nie udało mi się ustalić gdzie konkretnie leży problem. Najlepsze jest to, że gdy pod domem wyłapię swoją sieć wifi z domu (Neostrada) to internet działa normalnie w samochodzie. Udostępnienie internetu z hotspotu w telefonie już nie działa (ale samochód podłącza się do hotspotu bez problemu, tylko nie ma netu). Udostępnienie tego samego internetu z telefonu w innym telefonie też normalnie działa. Nie działa mi tylko na linii mój telefon - samochód.

Ma ktoś jakiś pomysł, co mogę jeszcze sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, dopóki nie dostałem dodatkowej karty sim z nielimitowanym netem, w tym 3gb co miesiąc w uni.

A sprawdziłeś powrót do ustawień fabrycznych wifi i internet w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znalazłem nigdzie żadnej konkretnej odpowiedzi na opisywany problem. 

Mam to samo od pół roku. Przed aktualizacją telefonu Samsung wszystko ładnie chodziło, auto łączyło się z udostępnianym internetem. Po aktualizacji niestety brak internetu ( telefon jest odnajdowany i połączenie nawiązane). Wypróbowałem innego Samsunga i to samo - wystarczyła aktualizacja i znowu brak internetu. Obecnie do udostępniania internetu używam telefonu Huawei i jest ok, ale kłopotliwe jest noszenie zawsze 2 telefonów, chciałbym łączyć się z mojego podstawowego Samsung. 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności