Skocz do zawartości
PatrykDE

Problem z prędkościomierzem i wskaźnikiem paliwa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Niedawno u mojej kobiety robiłem przekładkę silnika wraz ze skrzynią biegów ze względu na słabą kompresję w ATJ i wyjącą skrzynią biegów.  Było 1.9TDI ATJ + skrzynia 6b i swap wykonany na AVB + skrzynia DQS. Od tego czasu prędkościomierz zaczął wariować aż w końcu przestał działać w ogóle. Powiedzmy że raz w tygodniu zadziała na 3 minuty gdy auto jest po postoju nocnym. Do tego wraz z prędkościomierzem doszedł problem z wskaźnikiem paliwa który wariuje i robi co chce. Najczęściej wskaźnik wariuje podczas nawet delikatnego skrętu lub bardzo słabych ruchów na kierownicy.VCDS nie pokazuje żadnych błędów. Czujnik prędkości przy skrzyni biegów podmieniłem na inny sprawny i nie rozwiązało to problemu. Również zmiana ECU oraz licznika nic nie dała. Wtyczki przy skrzyni oraz pompce paliwa są całe i mają przejścia.Podczas testu VCDS wskaźniki działają poprawnie. Również po zmostkowaniu wychylają się na maksa. Sama instalacja wydaje się być cała, zero zaśniedziałych pinów. Kurcze nie mam już pomysłu gdzie szukać usterki, jeszcze z wskaźnikiem paliwa to pół biedy bo tylko co chwilę piszczy bo widzi rezerwę ale bez prędkościomierza "nie da się" jeździć ,a przynajmniej kobieta nie ogarnia. Passat 2000r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki sprawdzone i dla pewności podmienione na inne, bez skutku niestety. Czy istnieje jakaś szansa że coś jest uszkodzone w skrzyni biegów?

 

Edytowane przez PatrykDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności