Skocz do zawartości
Rafał S.

Fotel kierowcy, wypadła spreżyna

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy coś strzeliło i jak odkurzałem następnego dnia znalazłem taki połamany uchwyt sprężyny i luźną sprężynę. DO czego służy i próbować naprawiać czy dać sobie spokój. Fotel działa poprawnie nadal.

20180819_105340[1].jpg

20180819_105351[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj... Wlasnie skonczylem naprawiac dokladnie ta sama sprezyne u siebie w pasku. Sprezyna ulatwia podnoszenie fotela przy regulacji wysokosci

Wada fabryczna mocowania sprezyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz foto jak ją naprawiałeś? Albo czy sporo z tym roboty?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam takie dwie. Fotele podnoszą się i nie będę ich zakładał, chyba że wyciągnę fotel przy innej okazji.

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rafał S. napisał:

 

 

6 godzin temu, Łukasz1984 napisał:

 

 

21 minut temu, jihad napisał:

 

 

Hah, u mnie też wystrzeliła ale nic nie robiłem bo fotel działa w pełni sprawnie.

 

Siedziałem z rozkręconymi drzwiami, instalowałem głośnik i instalacje i centralnie jak byłem tam głową przy fotelu to wtedy strzeliło. Tak samo z siebie. Nigdy nie skakałem na fotelu, przesuwany był raz na rok, też za często nie jeżdżony i akurat jak miałem przy nim głowę to wtedy trzasło :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie koledze też sltrzeliło i nic się nie dzieje, ale nie wiem czy to ta sama sprężyna więc się spytałem. Naprawię przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zdjęć niestety...po kolei wyglądało to tak. Najpierw odłączylem aku żeby wypiąc wtyczki od poduszki, potem wyciągamy fotel, odkręcamy rączke od regulacji wysokości, następnie trzy śruby mocujące mechanizm regulacji wysokości dodam ze nie sciągałem żadnych plastików z fotela. Da sie to zrobić bez problemu. Następnie wyciągamy mechanizm i mamy rozblokowany fotel na zawiasach, odchylamy maksymalnie siedzisko żeby ukazał się nieszczesny ułamany bolec trzymajacy sprężynę i go wybijamy. Spreżeyne z dłuższego końca trzeba podszlifować zeby wlazła w dziurę po bolcu a na koncu zakładamy drugą strone z przodu fotela. Roboty na godzine nie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem jej nie zakładać ale nie lubie jak jest coś nie tak...poza tym po cos ta spreżyna się tam znalazła w jakiś sposób wspomaga mechanizm a nie chce żeby potem przeskakiwał na ząbkach. Można dać tam śrubę zamiast bolca podobnie jak fabryka ale po co skoro pasuje do tej dziury po bolcu i napewno jest solidniejsze niż fabryczny pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem się podpiąć pod temat
Mam fotel w passacie bez możliwości podnoszenia regulacji wysokości. Czy można jakoś temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności