Skocz do zawartości
fatezzz

Uwaliłem turbinę Passat b3 1.9TD 1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

   Do tej pory jeździłem benzyniakami. Z powodu braku czasu kupiłem na wyjazd za granicę Passat'a B3 1992r. 1.9 TD. Powoli remontowałem kolejne części wiedząc, że silnik jest sprawny. Auto na pełnym baku przejeżdżało ponad 1200 km przy prędkościach 130 - 160 km/h. Brak doświadczenia z dieslami spowodował, że pewnego gorącego dnia podczas jazdy zasyczało i z tyłu zobaczyłem wielką czarną chmurę. Auto też momentalnie straciło moc. Teraz chleje hektolitry oleju i pod górkę zostawia zasłonę dymną tracąc moc. Dowiedziałem się, że to padło turbo.

   Sprawa stała się nieciekawa w chwili, gdy znajomy mechanik ogarnął to jedno, to drugie turbo. Żadne nie pasowało. Pokazał mi też luz (po 7 mm w tę i na zad) na wirniku. Mieszkam na wsi pod Pilznem w Czechach, a pracuję w mieście. Potrzebuję tego auta póki nie odłożę na co innego bo połączenia do pracy są fatalne w przypadku nocnej i popołudniowej zmiany.

   Planuję na razie (nim ogarnę turbinę) zaślepić/odłączyć turbinę ale nie wiem jak. Wiem, że auto będzie bez życia ale przynajmniej nie będzie się rzucać w oczy dymiąc niemiłosiernie. Jestem sprytną osobą i jeśli tylko ktoś jest w stanie prostym językiem nakierować mnie co i gdzie to będę bardzo wdzięczny. 

numer identyfikacyjny pojazdu: WVWZZZ31ZNB161780

tabliczka znamionowa:

VW P/N: 0261457038

GAP P/N: 465577-1

S/N: VA2143F

   Proszę o pomoc!

A może ktoś ma takie turbo sprawne do sprzedania w rozsądnej cenie???

 

W razie czego mój tel.: +420 737 118 834 (nie zawsze mogę odebrać, więc proszę o sms'a a oddzwonię).

PozdR!

turbo1.jpg

turbo2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zdjęcia najważniejszej rzeczy - turbosprężarki. W 1.9 były dwa rodzaje - jedna od KKK o numerze 028145701A, druga od Garett'a o numerze 028145703B. Musisz zobaczyć co masz na tabliczce swojej sprężarki i tyle (widok od strony osłony rozrządu przy grodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności