Skocz do zawartości
Maciej

Passat B7 wymiana ksenonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Proszę o pomoc. Kupiłem nowe lampy (żarniki ) Osrama CBI i chciałem je zainstalować w swoim pasacie. Od wczoraj męczę się z demontażem starych żarników.

Czy ma może ktoś doświadczenie jak w B7 wymienia się lampę (żarnik) w reflektorze bixenonowym ?

Pokrywa zdjęcia , wtyczka od lampy wypięta ale samego wkładu za cholerę nie mogę ruszyć, próbowałem kręcić prawo, lewo , wyciągać używając nieco większej siły a lampa siedzi jak siedziała, już mnie palce bolą a w niedzielę wyjeżdżam na urlop.

Ma ktoś jakiś patent ?

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć zderzak i wyjąć lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mkpol napisał:

Musisz zdjąć zderzak i wyjąć lampy.

Zderzak to musisz zdjąć w B6. W b7 w/g Elsy cyt."

W celu wymontowania i zamontowania lampy wyładowczej koniecznie zakładać okulary ochronne i rękawiczki.

 

– Pierścień blokujący na obu uchwytach -1- obrócić do oporu w lewo -zgodnie z kierunkiem strzałki- i wyjąć lampę wyładowczą prosto do tyłu z reflektora."

N94-12257.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mgboczna napisał:

Pierścień blokujący na obu uchwytach -1- obrócić do oporu w lewo

Dzięki wielkie za informację. Całe szczęście że ominie mnie demontaż zderzaka :)

Jeżeli to nie problem czy możesz mi wskazać w którym miejscu jest ten pierścień ? Czy trzeba coś wcisnąć ? 

Edytowane przez Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem. Dzięki mgboczna na nakierowanie. Faktycznie wokół xenona jest plastikowy czarny pierścień, trzeba po po prostu przekręcić o około 45 stopni, wówczas lekko kiwając na boki xenon łatwo wychodzi. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności