Skocz do zawartości
Darek Zw

Hamulce - grzeją się tarcze

Rekomendowane odpowiedzi

, Witam. Panowie mam problem z moim Passatem. Pewnego dnia zagrzały mi się tarcze hamulcowe tylne obie strony. Po tej sytuacji zostały zrobione następujące rzeczy. Wymina tłoczków, uszczelnień, wymiana mechanizmu wysuwu tłoczka został wymieniony płyn hamulcowy, nowe klocki, przetoczone tarcze.Z zaciskami zostało zrobione wszystko prócz silniczków które działają poprawnie.Problem pozostał dalej po przejechaniu kilku km np 10 tarcze z tyłu są gorące.Przód praktycznie zimny tył zagrzany ze nie idzie dotknąć. Wszystko zaczęło dziać się nagle gdzie wcześniej nic nie robiłem z tymi hamulcami. Nie wiem na chwilę obecną gdzie tkwi przyczyna. Wszystko było robione zgodnie ze sztuką podpięty vcds... Może ktoś coś doradzić ? Póki co nie wymieniałem przewodów elastycznych, bo moim zdaniem problem tkwi gdzieś indziej... Może pompa ABS... Czekam na wasze opinie i porady pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z hamulcami passat b7 tył się grzeje wymienione tarcze klocki przewody sprawdzane zaciski podobno dobre tłoczki wymienione jarzma inne pompa abs I nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo w B6. Regeneracja zacisków w firmie która kompleksowo się tym zajmuje przyniosło zamierzony efekt.

Luźno pracujący tłoczek nie warunkuje właściwej szczeliny między tarczą a klockiem - u mnie tłoczek pracował luźno a koło kręciło się z lekkim oporem i problem grzania był.

Nie stosuj półśrodków tylko oddaj zaciski fachowcom od hamulców i problem powinien odejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale były sprawdzone maszynowo tam gdzie regenerują i chodzi prawidłowo. Nagle.by dwa padly

 

Znów to samo grzeją się ktoś coś zrobione wszystko z pompą abs

Mam problem z hamulcami grzeją wymienione wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie daje ATE:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rosol napisał:

rozwiązanie daje ATE:

 

To jakaś nowość, kiedyś nie było blaszek ze sprężynką i bez. Był jeden rodzaj.

Ale miło że się pochylili nad problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności