Skocz do zawartości
Tomekk73

logotypy stacji radiowych

Rekomendowane odpowiedzi

jak wgrać aby zaktualizować logotypy stacji radiowych?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucasz obrazki na pendrive, a następnie w systemie auta przechodzisz do radia, później ustawienia i tam powinieneś mieć opcję "logo stacji" czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tobol napisał:

wrzucasz obrazki na pendrive, a następnie w systemie auta przechodzisz do radia, później ustawienia i tam powinieneś mieć opcję "logo stacji" czy jakoś tak

A to dziwne jak jestem za granicą to automatycznie logo stacji się pokazuje bez wgrywania z pendrive , tylko w Polsce to nie działa , jedynie Czeskich stacji zaczytuje bez problemu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo ja miałem Passata z 2016 roku, teraz mam nowego z 2018 i logotypy stacji zawsze ustawiały się automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy da się dograć loga stacji do Composition Colour i w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2018 o 11:10, Marek3 napisał:

A to dziwne jak jestem za granicą to automatycznie logo stacji się pokazuje bez wgrywania z pendrive , tylko w Polsce to nie działa , jedynie Czeskich stacji zaczytuje bez problemu ....

Do serwisu z nim. Update softu powinien to naprawić. W Polsce są praktycznie wszystkie loga ale mogą być stare lub mogą się pojawić jakieś nowe stacje i wtedy tylko przydaje się opcja aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w composition colour 2017 da się wgrać logotypy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2018 o 22:31, Iraq napisał:

Czy w composition colour 2017 da się wgrać logotypy?

Witam. Odkopię temat.

  W zaawansowanych ustawieniach radia jest opcja automatyczny zapis logo,  jeżeli brak jest tego menu to trzeba go aktywować w Adaptacjach.                                                   Działa to na DM PQ, działa tez w CM w skodzie, powinno tez działać w każdym.

Po uruchomieniu tego menu pojawiają się 2 nowe opcje w ustawieniach zaawansowanych radia.
1 mozliwość wyboru regionu.
2 możliwość wyboru kraju.
Dłuższe przytrzymanie kafelka z aktualnie słuchaną stacją powoduje automatyczne zaprogramowanie logo stacji. Logo jest zaciągane chyba z RDS. 
Łączymy się z modułem 5F i kolejno-
Adaptacje- Vehicle_configuration- Station_Logo_DB_Mode- zamiast 0 wpisać 1- nacisnąć Ok- Zapisz i gotowe.

Tak to wyglada w OBD11:

 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckiej stronie VW jest odnośnik do takiej strony: https://www.phonostar.de/vw/en gdzie można wpisać numer fabryczny swojej nawigacji i ściągnąć plik aktualizacji logotypów stacji radiowych. Do mojego modelu (Discover Pro 8", rocznik 2016 MY2017) znalazł aktualizację z tego roku. Instaluje się to tak samo mapy. Spróbuję to zrobić w najbliższym czasie, ciekawe czy się powiedzie i co da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczcie się na moim błędzie i nie instalujące tego. Instalacja przebiegła poprawnie ale po niej zniknęły mi wszystkie loga stacji radiowych. Jeśli ktoś wie jak zrobić downgrade to proszę o poradę. 

Jednak można instalować tylko trzeba wyczyścić pamięć stacji i dodać na nowo.

Edytowane przez Tobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj jeszcze raz wyszukać stacje radiowe (zapisz sobie wczesnej swoją preferowaną kolejność, żebyś się nie denerwował). Możliwe, że loga zostaną przypisywane podczas zapisywania stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tobol napisał:

Nauczcie się na moim błędzie i nie instalujące tego. Instalacja przebiegła poprawnie ale po niej zniknęły mi wszystkie loga stacji radiowych. Jeśli ktoś wie jak zrobić downgrade to proszę o poradę. 

Dokładnie to samo miałem po instalacji tego "pliku" ;)

Usunąłem wszystkie stacje i i po zapisaniu interesującej stacji  na nowego kafelka automatycznie wskoczyło logo danej stacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem "bebechy" plików z wersji 1.10.10 i tej nowej 1.10.36

generalnie przybyło w bazie sporo stacji DAB

 

image.png.2f65757ae2ba4eb2788451fcf3aeae9d.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejną aktualizację z karty SD (ponownie na 1.10.36), a potem skasowałem całą pamięć stacji i dodałem na nowo. Logo jest. Nie wiem czy tak było wcześniej ale jak zmieniam stacje poza listą pamięci to na AID obrazków nie ma - są tylko dla pozycji z pamięci. No i tak średnio warto robić tą aktualizację bo nie zauważyłem istotnej poprawy. Chyba jedna stacja ma logo a nie miała (radio kierowców DAB), a innej też dodali logo tylko złe (radio szczecin extra). Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem aktualizację u siebie na DP Harman i DM Technisat i mogę podzielić się spostrzeżeniami nt przebiegu aktualizacji:

- Na DP z wcześniej zainstalowaną bazą 1.10.10 skasowało wszystkie logotypy, ale tylko na zalogowanym profilu kierowcy (wszystkie logotypy na drugim kierowcy pozostały nienaruszone, mimo że były z różnych stacji radiowych) - więc szybka zabawa w programowanie stacji od nowa  i ikony wróciły.

- Na DM z wcześniej zainstalowaną bazą 1.10.10 nie skasowało logotypów z żadnego profilu kierowcy - zniknął jedynie jeden customowy logotyp na drugim, niezalogowanym kierowcy

Czyli podsumowując - instaluje się jak mu się podoba i nie ma to większej logiki 😜

 

Edit 31.12:

Jest już dostępny plik 1.10.40 - po zainstalowaniu w DM na 1.10.36 zmieniło mi logo RMF FM na nowe, w całości żółte (stare było na białym tle).

 

Edit 2.01:

Instalacja na DP ponownie wymiotła wszystkie loga i wymusila zabawę w programowanie - ot taki kaprys urządzenia.

 

Edit 1.05:

Powtórka schematu - na DM nic nie zniknęło po instalacji 1.10.42, na DP wymiotło wszystkie logotypy 🤷‍♂️

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności