Skocz do zawartości
Gość mirasm

podłączenie tylnych głośników

Rekomendowane odpowiedzi

kable z radia wychodzą ale do słupka już nie dochodzą

z kolei sterowanie do szyb ze słupka środkowego idzie do tyłu i wchodzi pod kanape

a te kabelki z radia gdzieś się muszą kończyć

Dlatego musisz sprawdzić jak daleko dochodzą.Sprawdź po kolorach kabli,podnieś chociaż jedną listwę progową i sprawdź czy tam jest-jeżeli tak to poprostu przedłuż te kable.Jeżeli niema,to zdemontuj schowek po stronie pasażera i zobacz jak daleko dochodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chłopaki!

wszystko co powyżej napisaliście sprawdziłem, ale mimo tego mam jeszcze kilka pytań:

- głośniki z tyłu u mnie są; przewody są do nich podłączone; z przodu przy wycieraczkach (na słupkach) na dole z obu stron są kostki...tylko które są od głośników?

- podłączyłem VAGa i jest monit, że obwód tylnych głośników ma przerwę

 

jeśli można to proszę o pomoc

 

dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może gdzieś jest przerwa w obwodzie, u mnie było tak samo, wczoraj się wziąłem za rozbrajanie drzwi na tyle, wszystko fajnie zeszło, ale jak się okazało wiązek wyprowadzonych nie było, kratka to atrapa bez dziurek, narazie mam tak założone, niedługo dokupie a ASo, koszt 25zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc dokładnie:

Podłączenie głośników tył

R14-R17 to głośniki

T4,T4b to poczwórne kostki czarne-lewa strona,pod słupkiem A-przód po stronie kierowcy,obok podnóżka

T6c i T6d to kostki 6'cio pinowe pod słupkiem B,po stronie kierowcy

T8a-ośmiopinowa kostka pod słupkiem A koloru brązowego (obok podnóżka)

T8c i T8d -ośmiopinowa czarna kostka,też obok podnóżka.

Dorzucam jeszcze schemat z kolorami kabli,w załączniku.

Niestety pierwszy schemat jest jaki jest ;)

instalacja1.jpg.jpg

instalacja.jpg

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem i pytanie do was mam radio Beta, do kostki ISO sa podłączone 4 głośniki z tyłu głośników brak w boczkach jest maskownica z dziurkami ale zalepiona pianką kabli od słupka do głosnika tez nie mam kupiłem juz głośniki oryginalne 3(bo 1 z przodu chyrczy) i chce założyc na tył ale jak mam połączyć je z kostką w drzwiach jak sie nie myle są tam na takie cienkie igiełki wkręcane. Dajcie mi jakies schematy lub za pomoca miernika moze jakos da rade to ogarnąć . Moze kupic oryginalne kable od głośnika do drzwi to wtedy jak to podłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie nie mialem glosnikow w tylnych drzwiach

okazalo sie ze orginalnie przewodow tez nie bylo

od kostki wogole nie szly przewody

musialem kupic nowa kostke (w oginalnej nawet stykow nie bylo) i ciagnac nowe przewody do drzwi tylnych

 

jesli sa przewody to napewno kosttka bedzie kolo benbenka pasow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra , a jakby zabrać sie do tematu trochę prościej. mam ten sam problem z brakiem głośników z tylu, z kostki wychodzą kable na tylne głośniki co na chłopski rozum oznaczało by ze dochodzą do drzwi....... po lekturze tego posta nie jest to już dla mnie tak oczywiste. W związku z tym pytanie. Czy da się zdemontować tylko atrapy głośników bez ściągania całej tapicerki z drzwi ? myślę sobie ze jak kable będą to kupie głośniki, przykręcę i będzie bajka, jak nie to nawet nie podchodzę do tematu, bo za dużo naczytałem się o wodzie na podłodze z byle powodu a wydaje mi się ze taki ekstra prowadzony kabelek to bankowa woda w kabinie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kolego jaki związek ma woda w samochodzie i głośniki tylne(a dokładniej kable). Wyciągasz radio, patrzysz:

-masz kostkę z 8 kabelkami-masz przewody do tylnych głośników,

-masz kostkę z 4 kabelkami- nie masz(kostkę iso demontujesz schowek i przeciągasz kabel, a drugiej strony analogicznie(nie pamiętam w którym dokładnie miejscu prowadziłem kabel) i ciągniesz go aż do słupków).

Jeśli masz 8 kabelków to ściągasz sobie plastik z przodu przy nogach(pasażera lepiej, bo przy kierowcy jest dużo innych kostek i przewodów), patrzysz czy masz kable od radia(powinny być wolne kostki, kolory kabli znajdziesz na forum). Znowu dwie opcje:

- masz kostki podpięte(duże prawdopodobieństwo, że kable są podciągnięte do samych drzwi, bądź słupków),

- nie masz.

Jeśli nie masz to lutujesz sobie od kostki i puszczasz progiem, aż do słupka(również go ściągasz, możesz sobie dorobić kostkę, aby w przypadku demontażu drzwi można było rozpiąć kable). Przeciągasz przez gumę do drzwi(ja swoją podważałem i ściągnąłem z plastiku, aby było lepsze dojście, można ją też odpiąć z plastikiem, ale nie gwarantuje, że nie uszkodzisz zaczepów). Odkręcasz boczki (śruba na dole+dwie śruby pod uchwytem, uchwyt podważasz od spodu), oczywiście w boczkach są zatrzaski, które dodatkowo trzymają oraz m.in. linka do klamki, oświetlenie pod drzwiami, wiązka szyb elektrycznych. Teraz już z górki, ja u siebie montowałem także dystanse(ogólnie powinno się montować wraz z nimi, ponieważ guma, którą należy dokupić umożliwia "uszczelnienie" dźwięku głośnika), więc aby nie ściągać blachy kupiłem śruby i podkładki sprężynujące, dystanse przykręciłem do blach,a następnie głośniki do dystansów(można też zanitować dystanse, ale wiąże się to z koniecznością wyciągnięcia blachy, albo przerobienia dystansu(przynajmniej u mnie tak by było, dlatego wybrałem opcję ze śrubami, normalnie idzie tam włożyć rękę albo klucz i przytrzymać, a później docisnąć). Na szrocie wyrwałem dwie gumy, które idą pomiędzy boczki drzwi, a głośnik.

Kolejne dwie opcje:

-masz maskownice z dziurami

-masz maskownice bez dziur.

Z dziurami składasz i cieszysz się z wykonanej pracy, bez odcinasz końcówki starej maskownicy i wymieniasz ją na taką z dziurkami.

Koniec. W razie pytań pisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności