Skocz do zawartości
Natalia93

Autoalarm - dobierać?

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotwuję właśnie konfigurację do zamówienia. Zastanawiam się nad autoalarmem - osobiście nie wierzę w skuteczność tego rozwiązania (w dużym mieście gdzie mieszkam - Poznań), generalnie jest to ignorowane (plus cena - 1890 PLN. Sporo). Czy Wy dobieraliście? Zastanawiam się czy brak tego alarmu nie wpłynie mi negatywnie na stawkę ubezpieczenia?

Pozdrawiam, Natalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez alarmu się nie da, jeśli bierzesz leasing / kredyt. Jeśli za gotówkę, to bym założył jakiś niefabryczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Kupuję za gotówkę także leasing/ kredyt nie będzie wymuszał fabrycznego auatoalrmu.  Czy ktoś orientuje się jaki jest mniej więcej koszt założenia podstawoewog autoalarmu do passata (niefabrycznego)?  Fabryczny to prawie 2000 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 lat temu montowałem alarm do B5 i to był wówczas koszt ok 400zł-niestety były to już czasy, gdzie nie można było zamontować wersji z chipem, bez którego silnik gasł po kilkudziesieciu sekundach, nawet podczas jazdy.

Aktualnie podczas ubezpieczenia każdego auta pytają mnie, czy jest zamontowany alarm-czyli jakiś wpływ na koszt ubezpieczenia jest, ale nie wiem, jaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy szukaniu dodatkowego zabezpieczenia znalazłem coś takiego Ampire Wfs300-bt (było już na forum o tym) 

Jeżeli nie rozstajesz się z telefonem to chyba obecnie najlepsze zabezpieczenie. 

Dodatkowo szyfrowanie telefonu i powinno być bezpieczeniej niż z fabrycznym alarmem, choć koszt zbliżony. 

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica może być w koszcie ubezpieczenia AC, teoretycznie im więcej zabezpieczeń posiada, powinno być tańsze. 

Nie jestem pewien, ale oprócz leasingu/kredytu, to AC może też wymagać np 2 zabezpieczeń fabrycznych: immo + alarm.

Sprawdź u ubezpieczyciela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B8 w kredycie Easy Drive. Nie kojarzę aby zakup alarmu był obligatoryjny, ale wziąłem bo to dla mnie oczywiste. Zwłaszcza przy ubezpieczeniu, im więcej zabezpieczeń tym niższa składka. Potem jeszcze dołożyłem blokadę skrzyni biegów od BearLocka zakładane w VW, aby nie stracić gwarancji.

Najlepiej weź GAP RTI to akurat warto. Wtedy nawet lepiej aby ukradli auto przed końcem upływu GAPu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wartosci 100 tys zl w gore alarm jest wymagany praktycznie w kazdej ubezpieczalni. Mozna potem bawic sie w niefabryczne tylko po co, koszt bedzie pobobny albo i wyzszy, estetyka i funkcjonalnosc  gorsza a skutecxnosc taka jak fabrycznego czyli praktycznie zadna

I trzeba pruc instalacje elektryczna wiec i tak  tylko ASO bo gwarancje uniewaznia. Bez sensu, bierz fabryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche z innej beczki, jak poznac ze ma sie autoalarm - bo na naklejce z wyposazeniem nie jest wbity ale mam te diody w drzwiach swiecace na czerwono. Jak go aktywowac bez uzycia zapasowego kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słupku B od kierowcy, na samym dole powinieneś mieć przycisk do wyłączenia autoalarmu gdy np zostawiasz zwierzaka w aucie. Myślę że sam fakt istnienia takiego przycisku jest wystarczającym dowodem na posiadanie autoalarmu w swoim aucie. 

Ja się zwyczajnie zamknąłem w aucie i zacząłem wiercić i udało mi się testowo wywołać alarm.

 

Edytowane przez shibby
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem przycisk, czyli mam:) Testowanie juz sobie podaruje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszych modelach nie ma już tego przycisku na słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie siedziałem w modelach >2016. W moim 2015 i kolegi 2016 taki przycisk jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2018 o 22:10, Natalia93 napisał:

Przygotwuję właśnie konfigurację do zamówienia. Zastanawiam się nad autoalarmem - osobiście nie wierzę w skuteczność tego rozwiązania (w dużym mieście gdzie mieszkam - Poznań), generalnie jest to ignorowane (plus cena - 1890 PLN. Sporo). Czy Wy dobieraliście? Zastanawiam się czy brak tego alarmu nie wpłynie mi negatywnie na stawkę ubezpieczenia?

Pozdrawiam, Natalia

To musi być alarm który podłączany jest do szyny can bus, drugie musi być dopuszczony przez ubezpieczalnie i vw . Koszt takiego to ok 800 żł reszta to przycinka delera . Z jednej stony oferują ci rabat na auto z drugiej odbijają sobie na takich rzeczach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności