Skocz do zawartości
Voodek

1.8 TSI DSG - zgrzytanie na niskich obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

chciałem zapytać się innych właścicieli Passatów najlepiej z tą samą jednostką napędową co w opisie - czy u was przy przyspieszaniu na niskich obrotach (~1,5krpm) słychać takie zgrzytanie prawdopodobnie skrzyni biegów. Szczerze mi to przeszkadza szczególnie jak jadę bez włączonej muzyki. Skrzynia poza tym pracuje prawidłowo, biegi wrzuca dobrze, nie szarpie. Nie jestem pewny jak nazwać ten odgłos, zgrzytanie, charczenie? Odgłos pojawia się najczęściej wtedy gdy pojawia się obciążenie na niskich obrotach, np auto zaczyna jechac pod góre jednocześnie utrzymując lub lekko zwiększając prędkość. Najczęściej w okolicach 6tego biegu. Auto mam całkowicie nowe i zastanawiam się czy męczyć o to serwis w najbliższym czasie.

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dwumasa mówi żebyś jej nie katował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, nie mam na to wpływu, biegi wrzuca automat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w ASO mówili, że to normalne zachowanie skrzyni. Czyli TTTM (ten tyk tak ma). Mam przejechane 68tys i słyszę to tylko podczas ruszania, gdy przerzuca z 1 > 2. Przy ok 59tys miałem wymieniany zespół sprzęgieł, jednak ta wspaniała funkcja zgrzytu dalej pozostała. Jeździć i nie słuchać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, jednak wydaje mi sie że możemy mieć inne przypadłości. U mnie skrzynia zgrzyta w trakcie jazdy na okolo 5-6biegu i nie podczas zmiany a podczas jazdy pod obciażeniem utrzymując w miare stałe obroty. 

 

Ktoś inny może potwierdzić/zaprzeczyć ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności