Jump to content
Sign in to follow this  
cac

jak włożyć tylna szybę w drzwiach

Recommended Posts

witam,

zaorałem jutuby, internety i fora i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania tej , wydawałoby się, błahej sprawy. Otóż jakiś śmieszek/dzieć postanowił zbic szybę w moim leciwym pasku. Jako że w przednich drzwiach wymieniałem już zamki i mechanizm szyby, wyjmowałem je tam i wkładałem nie raz - stwierdziłem, że skoro tam zajęło mi to 2h, to tylna szyba będzie robotą na 30 minut max. Błąd.

Ale po kolei:

- kupiłem szybę (prawy tył, drzwi pasażera, pasek 97 kombi)

- odkręciłem tapicerkę, porozłączałem kable,

- odkręciłem maskownicę i tylko ją odchyliłem

- odkurzyłem i wyszarpałem resztki szkła zewsząd, wyjałem sławetny bolczyk od szyby i...

.. blada na 4 litery - ni jak nie mogę nowej szyby włożyć. Przednie pamiętam wkładało się delikatnie pod kątem i same właziły w prowadnice praktycznie, a ta tylna za żadne skarby nie chce - próbowałem już chyba każdą stroną i w najlepszym wypadku włazi prawa strona (ta płaska ), a lewa (ta z "trójkątem" na dole) nie chce. Wyjałem dodatkowo uszczelkę dolna okna oraz górną w akcie desperacji - nie wiele to pomogło.

Żaden opis ani film jaki znalazłem nie pokazują jak to ustrojstwo wetknąć. Zacząłem sie już zastanawiać czy szrotman dobrą szybę mi sprzedał . Jest na niej napisane passat 00- moze to jest wersja od Fla? Były identyczne czy nie?

Będę wdzięczny za wszelkie porady bo łapy mi już opadają.

heh przewinał mi się ten filmik podczas reserczu ale go odrzuciłem bo dotyczy sedana ktory ma inne okno :) natomiast zasada jest w tym wypadku identyczna jak się okazuje. Szyba wstawiona - dzięki wielkie za poświęcony czas ;D