Skocz do zawartości
Natalia93

Zamówienie - 1.6 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

obecnie jeżdzę leciwym już B6 - silnik diesla 105 koni. Do moich potrzeb wystarcza.

W zeszłym tygodniu byłam w 2 salonach VW w Poznaniu - informacja z pierwszego: 1.6 TDI do B8 nie będzie już dostępny. Ok, trudno, zaczęłam konfigurować ze sprzedawcą 2.0 TDI. W drodze do domu spontanicznie zahaczyłam o inny salon VW - i jakie moje zdziwienie.  1.6 TDI zostaje, do odbioru na przełomie 2018/2019. Czy ktoś z Was rozmawiał ostatnio ze sprzedawccami o tym silniku do zamówienia? (albo sam zamawiał)?

Pozdrawiam,

Natalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jezdzisz ? Jakie robisz przebiegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 30 tysięcy rocznie. 95% to trasy (powyżej 100 km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście przyda Ci się Diesel :)

rozwaz zakup 2.0 tdi. Myśle ze dużo fajniej będzie Ci sie jeździło szczególnie na trasie niż 1.6tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,6 TDI ma w B8 120KM. 1,6TDI w B7 miał 105KM- mieliśmy takiego i naprawdę był dynamiczny. Moja żona która lubi szybką jazdę, nigdy na niego nie narzekała. Teraz jest 2,0TDI 150 w B8. Silnik super,  zrywny, mocny dość oszczędny. Ale to 1,6TDI zrobił bardzo fajne wrażenie swoją niepozrnością. Jeśli uda Ci się dorwać B8  w dobrej cenie, to nie zastanawiaj się tylko bierz. Jeśli do tego będzie to sedan to napewno mocy nie braknie! Aha i 1,6 delikatnie traktowany spali w trasie bez problemu 4litry z hakiem. Przy 2,0 to jest trudne.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, perzu126 napisał:

Jeśli do tego będzie to sedan to napewno mocy nie braknie!

No bo powietrze w bagażniku w kombi jest bardzo ciężki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności