Skocz do zawartości
Pestek92

diesel Zaolejony blok silnika 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam tak zaolejony blok silnika i troche rozrząd pod osłoną. Co to może być, że taki blok mokry ? Od wymiany oleju i przejechaniu 3 tyś km dolałem 100ml odkąd kupiłem auto jest tak mokro tam.

20180811_232956.jpg

20180811_232157.jpg

20180811_232229.jpg

20180811_232222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić po zdjęciach. To może być uszczelka pod pokrywą jak i uszczelniacz wałka rozrządu. Wyczyść silnik jakimś preparatem i obserwuj gdzie pojawia się wyciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie miałem zalany cały bok silnika (od strony kolektorów) i tył, łącznie z pokrywą w okolicy korka wlewu oraz dół skrzyni. U mnie wycieki były: z otworu odpowietrzającego w zaworze EGR (założony drugi zaślepiony EGR), na łączeniu kolektora ssącego z głowicą (nowa uszczelka) oraz na wtyczce od pompowtrysków w głowicy (wtyczka odsunieta i uszczelniona pastą). Dodatkowo ciekło z połączenia intercoolera z rurami doładowania (nowe oringi plus opaski zaciskowe). Teraz jest sucho, ale zajęło mi rok żeby dojść do wszystkiego. W między czasie wymieniłem także - rurke spływu turbo, uszczelke pompy vacum i korek wlewu - jak się okazało niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może też być nieszczelność na uszczelce pod głowicą, umyj wszystko dokładnie i szukaj nieszczelności.

Pasek rozrządu nie lubi być konserwowany w oleju.

popraw jeszcze to druciarstwo mocowania czujnika temperatury płynu co jest na trytytke bo jak wywali czujnik to zgubisz cały płyn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze to. Narazie umyłem pokrywe zaworów na około bo była zaolejona i po paru dniach znowu mokro na około. Kupiłem dzisiaj uszczelkę do pokrywy zaworów i na dniach będę wymieniał umyje wszystko i będę obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności