Skocz do zawartości
aggressive

Sposób na zatarte/zapieczone śruby w niewygodnym miejscu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych i ogarniętych kolegów jak sobie poradzić z zapieczonymi/zatartymi śrubami do których mam dostęp jedynie z jednej strony ? 

Problem tyczy się przedniego zderzaka w passacie B5.  Śruby, z którymi jest problem mam zaznaczone czerwoną strzałką poniżej. Kiedyś próbując zdemontować lampy napotkałem się już z tym problemem i dałem sobie spokój na jakiś czas ponieważ nie miałem na tamten moment narzędzi aby sobie z tym sprawnie poradzić. Teraz postanowiłem wziąć się za to i zrobić to jak się należy, ale potrzebuję Waszej pomocy.

Druga sprawa w co one są wkręcane ? Pytam ponieważ dokonując ewentualnego ich rozwiercenia/uszkodzenia muszę zamontować nowe, ale nie mam pojęcia jak to jest tam skręcone i do czego a chciałbym wcześniej nabyć wszystkie potrzebne mi narzędzia i części aby mnie nic nie zaskoczyło przy ponownym montażu. Macie pomysły jak w łatwy sposób poradzić sobie z tymi śrubami ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

zderzak.jpg

zderzak1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby mocujące nadkole są wkręcane w plastikowe kołeczki-śruby i kołeczki dostaniesz w ASO. Nie ma tutalnie sensu ich rozwierać. Podobnie, jak śruby mocujace grill. Użyj torxa z grzechotka, a na bank ruszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krawcol82 dzięki za szybką odpowiedź. Nie pamiętam jak sytuacja miała się do nadkoli, ale jestem pewny na 100%, że ta górna śruba obracała się razem z "gniazdem" stąd mój problem, a jak wiadomo nie ma możliwości aby przytrzymać ten kołek z drugiej strony aby się nie obracał, dlatego nie wiedziałem jak do tego podejść aby nie narobić syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób... musisz od doly złapać mocnyn zaciskiem lub oburącz kombinerkami, a z góry odkręcać śrubę mocną grzechotką. Trzeba to zrobić w dwie osoby-też miałem ten sam problem niedawno w B5-jak się okazało genialny mechanik po wymianie rozrządu poprzekręcał mi te wszystkie śruby pneumatykiem-żeby go #$/@% trafił.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na te w nadkolach jaki masz sposób ?

 

Mógłbyś mi pokazać jak wyglądają te śruby/kołki nowe ? Wiesz jaki rozmiar tam idzie ?

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytasz w aso, to pokażą i sprzedadzą.

To groszowa sprawa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 wkręty z pierwszego foto wkręcane są w pewnego rodzaju blaszki/nakrętki które  założone są na rant błotnika (nr 24 na schemacie

Śruby atrapy/grilla wkręcone w nitonakrętki zatopione w pasie przednim, niestety pas jest z tworzywa i zapieczona śruba wyrywa nitonakrętkę i ta obraca się razem z nią gdy chcesz odkręcić 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin_peselczyli w pasie przednim jedyna opcja to rozwiercić łeb i potem założyć nowe nitonakrętki ? Obawiam się jedynie tego, że podczas rozwiercania na skutek zwiększonej temperatury samej śruby/nita to tworzywo się po prostu obrobi i będzie trzeba pewnie zastosować większe nitonakrętki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę złapać te nitonakrętki kombinerkami lub innym zaciskiem. Odkręciłem to w ten sposób. Rozwiercanie to dla mnie ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pamiętam jak sobie z tym poradziłem ale sprawiło mi to spory problem, na pewno jedną z tych nitonakrętek zastąpiłem nową ale ta również nie osadziła się odpowiednio i poprostu muszę pamiętać aby dokręcać z wyczuciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy mogę odświeżyć temat? Jak poradziłeś sobie ze śrubami od zderzaka?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności