Skocz do zawartości
Nemus

Wymiana radia USA na UE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zapytanie do fachowców marki Passat gdyż już jakiś czas posiadam Passata B5 Variant z roku 2001 wersja USA. Niestety jako, że jest to wersja USA radio nie odbiera Naszych polskich stacji stąd pomysł wymiany radia. Nie chce jednak wymieniać na świecące nowoczesne radia tylko chcę wmontować oryginalne radio lecz wersję UE.
Tutaj moje pytanie skierowane do Was, czy nie będzie problemu przykładowo wmontować radio tego typu LINK.

Moje obecne radio:
Model: 1J0 035 190 B (TEGO TYPU)
Numer: VWZ4Z7Y5191151

Dziękuję Wam bardzo za pomoc.
Szukać już szukałem ale do tej pory znalazłem post odnośnie przekodowania radia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie "nie odbiera" tylko łapie nieparzyste końcówki dziesiętne, czyli 91.1 , 91.3, 107.5 etc... jak nie łapie Ci tych, to masz problem gdzieś indziej. Może antena jest uszkodzona?

Co do montowania kaseciaka bety za 100PLN... nie wiem czy ci goście z allegro szukają jelenia czy w Polsce takie teraz popularne jest "retro" - podpytaj na forum, może ktoś po prostu Ci to odda... bo to radio nie jest nic warte... pamiętaj też, że kupując takiego rodzynka (oryginalnego kaseciaka z wielkim logo VW) musisz mieć oryginalny kod... albo bawić się w rzeźbienie i wyciąganie kodu z chipa na radiu.

Wg mnie sam pomysł posiadania gammy jest (...). Ale to Twój samochód. Pamiętaj o kodzie, jak nie chcesz mieć problemów. Za 100 PLN powinni Ci dać kod na oryginalnej karcie serwisowej. Obity w złotą ramkę. Na papierze wodnym i z podpisem szefa serwisu VW... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @marecek

Dzięki bardzo za odpowiedź. Ogólnie już długo studiuję sprawę amerykańskiego radia i nie jest to kwestia uszkodzenia anteny. Tutaj jak najbardziej masz rację iż radio odbiera na nieparzystych częstotliwościach i z tego co wiem to w USA częstotliwość zmieniana jest co 50 a u Nas co 200 stąd problem ze złapaniem stacji.

Właśnie zastanawiałem się również odnośnie kodu w momencie zakupu używanego radia bo zapewne bez niego nie jestem w stanie go uruchomić.

To co w takim razie mógłbyś polecić? Nie chcę jakoś zamieniać radia na coś "nowoczesnego" bo po pierwsze utracę przyciski na kierownicy co jest mega wygodną funkcją a po drugie kwestia podłączenia, nie znam się aż tak na tym żeby to podłączyć.

Pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się ile to ma kosztować i jak ma grać... wtedy poszukaj rozwiązania, które będzie spełniać założenia budżetu. Jak zależy Ci tylko na sterowaniu z kierownicy, to faktycznie - wboduwane radio powinno działać plug and play (lub ewentualnie kodowanie, plus kod do radia będzie potrzebny). Wszystko inne - dokupuje się specjalny moduł do sterowania radia z użyciem oryginalnych przycisków na kierownicy. Każde nowoczesne radio przyjmuje standardowe sygnały do sterowania z zewnątrz (play/stop, do przodu, do tyłu, głośniej, ciszej, mute), ale każdy producent wystawia te sygnały w innej formie.  Dlatego masz na runku multum rozwiązań - specjalnych modułów, które tłumaczą te sygnały z konkretnego modelu auta na sygnał rozumiany przez konkretny model radia.

- przykład

dlatego nie warto się oglądać na takie archaizmy jak gamma ... i bez kodu. Chyba, że dostaniesz je od kogoś za przysłowiową flachę. Znajdź sobie coś w swoim budżecie, stonowane kolorowo żeby nie wyglądało jak pięść do oka i oddaj to komuś, kto Ci to poskłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

No nic w takim razie poszukam czegoś konkretnego i zobaczę co to z tego wyjdzie ?

Dzięki bardzo za pomoc!
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamma z kodem na olx kosztuje od 80zł.

Jeśli masz zmieniarkę CD i jesteś zadowolony z dźwięku, to taka Gamma spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu także wróciłem do gammy, dołożyłem cyfrową zmieniarkę i nie narzekam ;)

Wszystko zależy czego oczekujesz od radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest radio wraz ze zmieniarką CD. Co do dźwięku to jestem zadowolony bo w bagażniku mam jeszcze podajże wzmacniacz wmontowany więc dźwięk jest na prawdę w porządku.

Jedynie pytanie czy to radio z Gammy będzie pasowało u mnie w samochodzie? Czy ktoś ewentualnie ma na forum takie radio na zbyciu? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno pasować, poza tym gamma będzie obsługiwać fabryczną zmieniarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też jest istotna kwestia żeby jednak zmieniarka była obsługiwana.

No to pozostaje mi znaleźć radio gamma z kodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności