Skocz do zawartości
Szczupaczek23

BŁĄD CZUJNIK CIŚNIENIA DOŁADOWANIA B7 2.0 TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum dlatego też od razu chciałbym się przywitać !!!

Moim problemem jest czujnik ciśnienia doładowania znajdujący się na rurze biegnącej z intercoolera do kolektora.

Dodam że na desce rozdzielczej ani razu nie wyświetlił mi się CHECK ENGINE podczas tego błędu :/

Podczas wolnego dodawania gazu w momencie zasysania turbiny (ok 2 - 2.5 tyś.obr) silnik przechodzi w tryb awaryjny, turbo zostaje odcięte.

Dziwne ale jeżeli od samego startu zacznę bardzo agresywną, dynamiczną jazdę, turbo działa bez zarzutu do momentu jakiegoś wolniejszego wciśnięcia pedału gazu niż ,,do dechy"

Pojechałem na diagnostykę komputerową oczywiście pokazało błąd czujnika ciśnienia doładowania.

Kupiłem nowy oryginalny, wymieniłem. To samo...  odcina turbinę.

Podczas demontażu zauważyłem że czujnik jest wilgotny a w rurze gumowej było troszkę oleju.

 

Macie jakiś pomysł ? 

.

Edytowane przez Szczupaczek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem Rozwiązany.

WINNY BYŁ ZAWÓR REGULACJI CIŚNIENIA DOŁADOWANIA

Po wymianie wszystko wróciło do normy.

384123_7.00470.04.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki dokladnie mialed blad? Bo mi wyskakuje  009571 czujnik polozenia nastawnika cisnienia doladowania.

Wyswietla mi sie co jakis czas spirala i check. Tylko problem jest w tym ze nic z autem sie nie dzieje. Jezdzi normalnie. Ale od czegos te bledy sie wyswietlaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numeru błędu nie pamiętam a też nigdzie nie zapisałem. Na konsoli o dziwo żadna kontrolka mi się nie zapaliła, nawet check engine się nie palił. 

Błąd wywalał czujnik ciśnienia doładowania, znajdujący się tuż za intercoolerem. 

Przez zepsuty zawór regulacji ciśnienia odczyty z dwóch czujników nie były spójne z tad błąd. 

Jeszcze przytoczę taką uwagę i przestroga dla innych. 

Samochód pojechałem zdiagnozować do ASO VW w Pile(woj. Wielkopolskie) Panowie z ASO postawili diagnozę,, turbo posiada uszkodzenie mechaniczne'' turbina do wymiany, nie regeneruje się jej. Koszt w ASO 7.2tys. Ale dla mnie oczywiście promocja zrobią za 6tys. Nagi Al mnie dobre 3 minuty przez telefon żebym wyraził zgodę na wymianę turbo. Nie zgodziłem się. Postanowiłem że Wymienię turbo sam. Kupiłem zregenerowane, w czasie kiedy przesyłka z turbina była w drodze wziąłem się za wykrecabie turbo(miałem moje uszkodzone oddać w zamian za 500zl zniżki przy kupnie tej zregenerowane turbiny. Koszt wyniosły mnie 1400zl zamiast 1900. W trakcie wyciągania turbo zauważyłem że jeden z wezykow przy tymże regulatorze ciśnienia doładowania jest ulamany. 

Skleiłem i zamontowałem. Jak ręką odjoł, samochód odzyskał moc i nie przechodził w tryb awaryjny. Zawór już wymieniony na nowy. 

Jeszce trochę sobie powyklinalem na skurwysynow z ASO i odetchnelem z ulga że to jednak nie turbo. 

 

Pozdrawiam i odradzam ASO W PILE!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, matiaskozlowski napisał:

A jaki dokladnie mialed blad? Bo mi wyskakuje  009571 czujnik polozenia nastawnika cisnienia doladowania.

Wyswietla mi sie co jakis czas spirala i check. Tylko problem jest w tym ze nic z autem sie nie dzieje. Jezdzi normalnie. Ale od czegos te bledy sie wyswietlaja

https://forum.vw-passat.pl/topic/50254-błąd-2563-009571-regulator-ciśnienia-doładowania/?tab=comments#comment-1507883

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności