Skocz do zawartości
Zibi75

Brak kontrolki hamulca ręcznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. 

Mam problem ze swoim samochodem Passat, sedan, rok 2009, 2.0 tdi 110 koni wersja UK.

Problem zaczął się od awarii hamulca ręcznego czyli miałem wszystkie objawy jakie były wymieniane na tym forum: czyli blokowanie kół sygnalizacja dźwiękowa i świetlna na desce itp.

Po przeczytaniu istniejących postów skończyło się na wymianie przycisku na desce. Przycisk nowy z serwisu. Awaria została usunięta ale pojawił się nowy problem mianowicie przestała się pojawiać kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego czyli ten czerwony wykrzyknik w czerwonym kółku, która powinna się świecić razem z przyciskiem. 

Usterka kuriozalna lecz może się okazać problemem przy przeglądzie  w Irlandii nie mówiąc o tym, że nikt nie lubi jak jedno się naprawi a drugie zepsuje ;)

Podłączenie komputera nic nie dało niby wszystko ok ale jednak ;)

Proszę o pomoc przy tym drobnym problemie zakładając nowy post nie znajdując odpowiedzi w już istniejących. Z góry dziękuję ;););)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły 3 wersje tych przycisków z końcówkami numerów A,B,C. Może w tym jest problem. Ja mam to samo, jakoś nie zwróciłem uwagi do czasu aż przeczytałem Twój post. Jutro porównam nr i dam znać czy czymś się różnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Spoko choć sprawdzałem i numer seryjny na przycisku się nie różni a w serwisie zapewniali, że ten jest właściwy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą, oryginalny miałem z końcówką B a teraz mam C ilość pinów taka sama. Dla próby założyłem stary przycisk i czerwona kontrolka na desce też się nie zapaliła i zdurniałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znam rozwiazanie Twojego problemu, ja miałem taki sam przypadek lecz po wymianie zegarów z czerwonych na białe nie miałem kontrolki zaciągniętego ręcznego wcześniej nie zwracałem wsumie uwagi czy była czy nie, ale zacząłem grzebać temat i nic. Więc postanowiłem wymienić moduł od hamulca ręcznego i po wymianie kontrolka działa, więc u CB może być ta sama sytuacja. Moduł poprostu nie wysyła sygnału do zegarów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki też tak myślę więc dlatego moduł zamówiłem wcześniej. Jutro zakładam i zobaczymy czy to to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności