Skocz do zawartości
adams

polskie menu, poprawne komunikaty - kupa strachu i radości

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie tu: (rys)

 

A to moja teoria na ta sytuacje:

niebieski przewod realizuje zalaczanie adaptera DVD i samego DVD.

Zalaczenie adaptera DVD powoduje podanie napiecia na pin 7 okraglej wtyczki (tej 10pin).

Co powoduje przelaczenie MFD w tryb video.

Nalezy doprowadzic do stanu aby zarowno adapter jak i DVD zastalo zalaczane a sygnal video on nie zostawal podawany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim autku sterowanie zalanczaniem rozwiazalem tak:

 

Uklad oczywiscie zabudowany do adaptera (opisanego w innym poscie)

 

Wlacznik S1 sluzy do wylaczania calosci w czasie gdy nie uzywam playerka, krotkie i czeste przejazdy np po miescie (oszczednosc HDD)

 

W momencie kiedy S1 jest zalaczony jeszcze nic sie nie dzieje ;) dopiero przekrecenie stacyjki uruchamia przekaznik ktory zalacza glowne napiecie dla adaptera video oraz playerka HDD, rozlaczajac jednoczesnie sygnal Gala aby mozna bylo ogladac (widziec liste utworow rowniez w czasie jazdy) poniewarz navi bierze sygnal tacho z ABS rozpiecie tego sygnalu nie szkodzi navigacji - tracimy tylko automatyczna regulacje glosnosci zalezna od predkosci jazdy (GLR)

Taki uklad zabezpiecza nas przed rozladowaniem akumulatora i znacznie zwiekasza komfort uzytkowania.

Jako ciekawostke podam ze fajny efekt jest w momencie kiedy na MFD ogladamy film a navigacja prowadzi do celu za pomoca strzalek na wyswietlaczu miedzy licznikami, a komunikaty dzwiekowe z navi odtwarzane sa normalnie (scisza sie dzwiek z filmu a zalacza z navi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem co wyzej. Szkoda wielka że tak się krzaczy z tym DVD.

Czy problem nie tkwi w podłaczeniach adaptera jak i DVD do gniazda okrągłego 10 pinowego ??

Adams, jak pamiętam wypiecie okrągłej wtyczki wyłączało DVD, niech ten kto podłaczał to w wersji wczesniejszej, spróbuje to teraz podpiąć właściwie.

Rozpiska /super sprawa/ gniazd jest wyzej, teraz trzeba znać wyjścia z DVD i tego adapterka, a chyba masz do tego schematy, od sprzedawcy i sposób podpięcia.

Jedziesz dziś do niego, zdaje sie to dobry fachman / da radę to właściwie podpiąć / i mieszka gdzieś obok Tarnogrodu ??

Dawaj szybko znać o efektach, podnosisz ...adrenalinę :hyhy:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adapter od DVD najprawdopodobniej podaje napiecie na pin7 (Vswitch) okraglego 10pin gniazdka MFD. Dlatego navi automatycznie przelacza sie w tryb video.

Musisz odlaczyc sygnal Vswitch pin7 kabel najprawdopodobniej niebieski.

 

Poprzedni software w navi niereagowal najprawdopodobniej na sygnal Vswitch.

Nowy najprawdopodobniej go interpretuje i dlatego Navi tak sie zachowuje.

Umnie mam tak samo.

(sprawdz jeszcze jakie masz ustawienie w audio -> wejscie Aux -> video+audio (tu miales najprawdopodobniej ustawione tylko video i dlatego przy przelaczeniu automatycznym miales audio z radia))

Sygnal Vswitch wykozystuje sie do przelaczania obrazu z kamerki cofania.

 

Jesli podawany jest sygnal V-switch navi nie reaguje na zadne przyciski, aby mozliwe bylo przelaczanie nalezy odlaczyc ten sygnal

 

Tak jak wyzej wynika.......adams miał przeciąć kabel na 7 pinie /niebieski - może / wtyczki okrągłej 10 pinowej, a przeciał na innym wtyku do innego gniazda.

Co się przez to mogło stać..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....... a przeciał na innym wtyku do innego gniazda.

Co się przez to mogło stać..??

 

wg mnie odcial sterowanie zalaczaniem adaptera/DVD i dlatego teraz nie zalacza sie DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem u tego kolesia, chwile popatrzył, posprawdzał bo ani on nie miał czasu ani ja...

 

czy jest to możliowe że po zmianie softu trzeba nowy adapter?

 

dvd jest ok, wina leży pomiędzy navi a adapterem

 

czarny kabel z okrągłą wtyczką leci od adapter do navi i nie jest pod niego nic podpięte.

 

nie mam już siły do tego :zalamany:

 

EDIT

 

gdy niebieski kabel wyjmę z pinu 6 to navi gaśnie, gdy ponownie go włożę to navi się podświetla, tak jak by ten kabel miał coś wspólnego z zasilaniem... jeśli dobrze pamiętam to kolo mierzył napięcie i wyszło że czerwony kabelek nic nie daje, po odcięciu czerwonego nic się nie działo, zero reakcji...

 

później opisze połączenia kabli od adaptera do dvd, moze to pomoze rozwikłać problem i przeczytam jeszcze raz ze zrozumieniem cały topic, bo przyznam ze jestem tak zabiegany ze nawet nie mam czasu posiedzieć i pomyśleć nad schematami :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest to możliowe że po zmianie softu trzeba nowy adapter?

 

dvd jest ok, wina leży pomiędzy navi a adapterem

 

 

nie: adapter jest zawsze ten sam konwertuje zespolony sygnal video na RGB,

 

zmianie wymaga tylko sterowanie sygnalem video-on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz jeszcze jakie masz ustawienie w audio -> wejscie Aux -> video+audio (tu miales najprawdopodobniej ustawione tylko video i dlatego przy przelaczeniu automatycznym miales audio z radia

 

co mam w tej opcji ustawić? audio? video? audio + video ?

 

 

popatrzyłem jak idą kable i:

 

czerwony od dvd łączy się z niebieskiem od adaptera

zółty od dvd łączy się z czerwonym od adaptera

czarny od dvd łączy się z czarnym od adaptera

 

(te kable wychodzą z jednej kostki z dvd)

 

i wszystkie trzy kable ( niebieski, czerwony, czarny) + kabel z okrągłą wtyczką idą do navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz jeszcze jakie masz ustawienie w audio -> wejscie Aux -> video+audio (tu miales najprawdopodobniej ustawione tylko video i dlatego przy przelaczeniu automatycznym miales audio z radia

 

co mam w tej opcji ustawić? audio? video? audio + video ?

 

Ustawiaj każde z nich któreś moze trafisz, ale chyba Video.

 

 

 

popatrzyłem jak idą kable i:

 

czerwony od dvd łączy się z niebieskiem od adaptera

zółty od dvd łączy się z czerwonym od adaptera

czarny od dvd łączy się z czarnym od adaptera

 

(te kable wychodzą z jednej kostki z dvd)

 

i wszystkie trzy kable ( niebieski, czerwony, czarny) + kabel z okrągłą wtyczką idą do navi

 

Te trzy co piszesz to sygnał RGB, ale jakie kable masz jeszcze w okragłym czarnym wtyku 10 pinowym do navi, kolejno na którym pinie ???

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz jeszcze jakie masz ustawienie w audio -> wejscie Aux -> video+audio (tu miales najprawdopodobniej ustawione tylko video i dlatego przy przelaczeniu automatycznym miales audio z radia

 

co mam w tej opcji ustawić? audio? video? audio + video ?

 

 

popatrzyłem jak idą kable i:

 

czerwony od dvd łączy się z niebieskiem od adaptera

zółty od dvd łączy się z czerwonym od adaptera

czarny od dvd łączy się z czarnym od adaptera

 

(te kable wychodzą z jednej kostki z dvd)

 

i wszystkie trzy kable ( niebieski, czerwony, czarny) + kabel z okrągłą wtyczką idą do navi

 

czyli niebieski kabel byl jednak spiety z kabelkiem od DVD.

To napewno jest zalaczanie - zgadzolo by sie podpiecie do pin6.

 

Menu Aux -> video+audio (jesli chcesz dzwiek i obraz jednoczesnie)

Jesli ustawisz tylko video bedziesz mial obraz z wejscia video a dzwiek z ostatnio wybranego zródla(radio, lub CDC)

jesli ustawisz Audio bedziesz mial audio z wejscia AUX (niebieski ekran z napisem AUX)

 

masz moze na DVD naklejke z oznaczeniami kabli?

z opisu wynika wg mnie:

czerwony(DVD) sterowanie/ignition (skoro byl spiety z tym niebieskim)

zolty(DVD) +12V

czerwony (adapter) +12V

niebieski (adapter) sterowanie/ignition

czarny masa

 

na probe radzilbym podlaczyc zasilanie DVD osobno aby miec zrodlo video

a adapter podlaczyl bez niebieskiego przewodu

masz jakis miernik? mozesz sprawdzic pobor pradu przez adapter

 

jesli adapter dziala bez podlaczonego niebieskiego kabelka wtym stanie nie wystawia napiecia na pin7 wtyczki okraglej 10pinowej wychodzacej na kablu z adaptera wszystko powinno dzialac.

jesli tak nie jest bedzie Cie czekala ingerencja we wnetrze adaptera i odlaczenie kabelka ktory idzie wlasnie do tego pinu.

 

Problem polega na tym ze adapter wystawia na ten pin (video_on) napiecie, navi przelacza sie w tryb video, navigacja w takim trybie nie reaguje na przyciski az do czasu zaniku napiecia na tym pinie.

 

Jesli przesledzisz temat:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics56/mfd-i-wejscie-video-vt9326,42.htm#107836

znajdziesz tam tez watek sygnalu video_on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soorry navik widze swój błąd, te trzy kabelki ..... to nie RGB. Chylę czoło przed twoją wiedzą na ten temat.

Nie 'widzę' tego adaptera i DVD.

 

Dopisano:

 

To co odpiąć adapter i DVD i podpiąć już właściwie jak opisał w swoich dwóch dość obszernych wcześniejszych tematach, navik

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i już wszystko działa jak dawniej :hurra:

 

odciąłem niebieski kabel zaraz przy adapterze i tym samym zaraz przed połączeniem się niebieskiego i czerwonego kabla - poprawa - i już niby wszystko ok tylko nie było dźwięku. Jeden telefon i Pan od którego kupiłem zestaw powiedział mi żebym w opcjach navi (już nie pamiętam jaka to dokładnie opcja) przestawił na AUDIO+VIDEO i wszystko pięknie zaczęło działać :hurra:

 

poskracałem wszystkie kable, podłączyłem podczerwień do pilota, zamocowałem dobrze adapter i wszystko podłączyłem i śmiga :ok:

 

dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do rozwiązania mojego problemu :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już nie mów Arek, że aż dwa miesiące szukałeś nożyka do obcięcia kabelka.........

Dobrze ze już znalazłeś i przciąłeś swój problem. :hurra:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś tak jeździło... miałem pretekst żeby rozebrać podsufitkę i przeczyścić styki w antenie, chociaż teraz radio normalnie odbiera :ok:

 

i tak siedziałem przy tym parę ładnych godzin... najwięcej czasu mi zajęło skracanie kabli i mocowanie adaptera...

 

ale się opłacało :ok:

 

teraz chyba odłączę sobie sygnał gala żeby mi się nie wyświetlał podczas jazdy ten napis o bezpieczeństwie i czekam z niecierpliwością na nową płytkę do navi :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak pisalem od poczatku:

Nie Mar 11, 2007 02:00:

"a adapter podlaczyl bez niebieskiego przewodu"

"jesli adapter dziala bez podlaczonego niebieskiego kabelka wtym stanie nie wystawia napiecia na pin7 wtyczki okraglej 10pinowej wychodzacej na kablu z adaptera wszystko powinno dzialac. "

 

oraz:

 

"Menu Aux -> video+audio (jesli chcesz dzwiek i obraz jednoczesnie)

Jesli ustawisz tylko video bedziesz mial obraz z wejscia video a dzwiek z ostatnio wybranego zródla(radio, lub CDC)

jesli ustawisz Audio bedziesz mial audio z wejscia AUX (niebieski ekran z napisem AUX)"

 

o sygnale Gala tez juz pisalem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keton

moze to i nieodpowiedni temat, ale nie chcialem robic balaganu i zakladac nowego, a pytanie jest powiazane z tematem :) a jest nastepujace...

 

posiadam Passata z 2003 roku, z duza kolorwa nawigacja, mam w niej polskie mapy, lecz lektor i menu obslugi jest w jezyku niemieckim...

 

co bym musial zrobic alby lektor i menu bylo po polsku? ile taka usluga kosztuje w ASO, a moze da sie to zrobic samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się............

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lektor i menu obslugi jest w jezyku niemieckim...

lektora da się przestawić na język polski w opcjach navi. A Polskie menu to trzeba wgrać...

co bym musial zrobic alby lektor i menu bylo po polsku?

opcje językowe i wybierasz angielski metryczny

ile taka usluga kosztuje w ASO, a moze da sie to zrobic samemu?

nie jedź do ASO tylko do zakładu zajmującego się nawigacjami, tam Ci to zrobią... a co do kosztów to zależy od zakładu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

bez problemu mozna to zrobic w naszym serwisie.

mozemy wgrac bezposrednio z komputera jak i mozna samemu wgrac z plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

witam

mam pytanie- czy do nawigacji MCD (Passat 2003 rok) można wgrac polskie menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności