Skocz do zawartości
rafl81

Nie działają światła pozycyjne.

Rekomendowane odpowiedzi

Przełącznik w pozycji świateł pozycyjnych nie załącza przednich świateł, tylne się załączają. Nie wiem czy awaria jest od kilku dni czy miesięcy, jakoś nie sprawdzam pozycyjnych? Żadne błędy się nie pokazują (przepalona żarówka). Po przełączeniu włącznika świateł na pozycję świateł mijania, światła pozycyjne zapalają się dosłownie na ułamek sekundy. Wymiana włącznika nic nie pomogła. Przy pomiarach rozszerzonych w VCDS przednie światła pozycyjne nic nie pokazują, również w ustawieniu mocy świateł postojowych są nastawy 80%.

Nie wiem od czego zacząć przy sprawdzaniu instalacji. Przełącznik daje sygnał do sterownika bo tylne światła się włączają. Po załączeniu świateł mijania, pozycyjne mrugną przez chwilę więc nie są przepalone i błędów na desce nie ma. W VCDS chyba wszystko jest ustawione zgodnie ze sztuką. 

Pomóżcie, od czego zacząć?

 

pomiary postojowe1.jpg

pomiary postojowe2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od skasowania wartości 80 w Bit 0-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawiałem 0, 80,100, 150 żadnego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw 0x1=0 zapisz, wyjdź odepnij ujemną klemę na 20 minut i potem sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mkpol napisał:

ustaw 0x1=0 zapisz, wyjdź odepnij ujemną klemę na 20 minut i potem sprawdź.

Zrobione według wskazówek i niestety żadnego efektu.

Zastanawia mnie dlaczego przy pomiarach rozszerzonych VCDS pokazuje "-" przy pozycyjnych przednich? Wygląda jak by nie była funkcja świateł pozycyjnych załączona. Gdy inne światła są wyłączone to się pokazuje 0% a nie "-". Czy jest gdzieś możliwość wyłączenia/włączenie przez VCDS pozycyjnych? W adaptacji nie ma, jak by co. Fizycznie też chyba nie są odpięte bo by nie mrugnęły przez ułamek sekundy gdy załączam mijania i i pojawił by się komunikat przepalonej żarówki, chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnych błędów w bordnetzie? Zakładam, że żarówki masz zwykle nie żadne ledowe wynalazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów nie ma. Żarówki zwykłe. Jutro chyba miernik i schematy w rekę i grzebać choć pewnie tam nic nie znajde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo ale to kodowanie ma zainstalowane lampy xenonowe a moje to zwykłe żarnikowe z soczewkami. Porównam może coś znajdę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź byte 14 i byte 17 (ost pozycja).

No i może warto sprawdzić wtyczki w prxednich lampach-czy nie są zaśniedziałe.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dnia 8.08.2018 o 19:59, rafl81 napisał:

Przełącznik w pozycji świateł pozycyjnych nie załącza przednich świateł, tylne się załączają. Nie wiem czy awaria jest od kilku dni czy miesięcy, jakoś nie sprawdzam pozycyjnych? Żadne błędy się nie pokazują (przepalona żarówka). Po przełączeniu włącznika świateł na pozycję świateł mijania, światła pozycyjne zapalają się dosłownie na ułamek sekundy. Wymiana włącznika nic nie pomogła. Przy pomiarach rozszerzonych w VCDS przednie światła pozycyjne nic nie pokazują, również w ustawieniu mocy świateł postojowych są nastawy 80%.

Nie wiem od czego zacząć przy sprawdzaniu instalacji. Przełącznik daje sygnał do sterownika bo tylne światła się włączają. Po załączeniu świateł mijania, pozycyjne mrugną przez chwilę więc nie są przepalone i błędów na desce nie ma. W VCDS chyba wszystko jest ustawione zgodnie ze sztuką. 

Pomóżcie, od czego zacząć?

 

pomiary postojowe1.jpg

pomiary postojowe2.jpg

 

Witam

Miałem ten sam problem z postojówkami Kiedy zacząłem swoje pierwsze modyfikacje nie zrobiłem skanu i potem też nie mogłem wrócić do swoich pierwotnych ustawień

A miałem ustawione postojówki w trybie do jazdy dziennej które świeciły się po włożeniu kluczyka ale nie było ich po wyłączeniu auta i przekręceniu przełącznika na pozycję i tu wzorowałem się na screenach z pliku Bord.pdf które znalazłem na tym forum .

Niektóre bajty i bity Pozostawiłem swoje bez zmian na zdjęciu widać moje koncowe kodowanie po którym postojówki zaczęły świecić tak jak powinno być, więc sądzę że to powinno rozwiązać też u ciebie, dla lepszego porównania mogę wkrótce wstawić swoje screeny

Kodowanie na którym się wzorowałem

3C8 937 049 E  Bordnetz-SG H54 2602

F5800F0700041A00470A00000F00000080095D434740012C000000000000

 

Aktualne kodowanie na którym działają teraz postojówki

3C8 937 049 E  Bordnetz-SG H54 2602

E1808F8910041A0047970F0017000000000900405240017C170000000000

 

.gDSC_0634.JPG

Bord.pdf

Edytowane przez sosiekvip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem nie mam lewego światła pozycyjnego z przodu żarówka sprawdzona bezpiecznik jest ok co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności