Skocz do zawartości
rafja

wysokość zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Do sportline sprężyn nie ma zamienników. 

Ja mam inne pytanie czy ktoś orientuje się jaka jest różnica w sportline amortyzatorach przód? 

 

PR 03 albo 08 tu chodzi o twardość czy wysokość? 

Nr kat: 

3C0413031M lub 3C0413031N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Udało się komuś rozwiązać tą "zagadkę"

Mój przypadek - zawieszenie sportline 

Przód 67cm, tył 65 cm (2cm niże).

Wymieniłem całe zawieszenie na tyle na nowe (sprężyny, gumy pod sprężynami, amortyzatory, wahacze) - zero zmiany, Ciągle 2cm niżej jak przód.

Ze względu na to, że nie do końca mi się to podoba kupiłem grubsze o 20mm gumy pod sprężyny - natomiast jest to rozwiązanie tymczasowe (mam nadzieję) do póki nie uda się podnieśc tyłu na odpowiednią wysokość. Macie może jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@r0mek różnica pomiędzy ori sprężyną i zamiennikiem wynosi około 2.5cm w wysokości.... różnica nie wynika może z długości sprężyny ale jej ugięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Obi sprężyny były takie same (ori i zamiennik) porównywałem przed założeniem - 329mm do zawieszenia sportline. Zamieniłem teraz gumy nad spręzyną na grubsze o 20mm i "stoi równo" ale to ciągle nie jest rozwiązanie...

1 zdjęcie z podkładkami

2. po wymianie całego zawieszenia (wahacze, spreżyny, gumy, amory itp).

 

2.thumb.png.386cd90b94b278e922abeaf089737619.png1.thumb.png.d7950ddfc740d79770ced06e792de399.pngst rozwiązanie.

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, r0mek napisał:

sprężyny były takie same (ori i zamiennik) porównywałem przed założeniem - 329mm

Bez obciążenia to co ci to mówi? Najwidoczniej zamiennik jest miększy. Miałem podobnie jak założyłem sprężyny ze zwykłego varianta do mojego 4x4. Też były takie same a siadły bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nTomek u mnie po zamianie sprężyny (ori na nowe Sachs) samochód może poszedł 2-3mm w górę.

Myślisz, że nowa spręzyna jest tak miękka, że na pusto tył siadł tak samo jak ori spręzyna po przebiegu 280kkm?

Czytałem wątki o zmianie zawieszenia ze zwykłego na sportline i koledzy pisali, że tył stał mniej więcej jak przód (wymiana sprężyn i amortyzatorów). Nie daje mi to spać. Dlaczego tak jest :)

pzdr

robert

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2023 o 12:43, r0mek napisał:

Przód 67cm

Tyle (+/-0.5) to ja mam na standardowym zawieszeniu i oponach 235/45R17.

Może szukasz nie tam gdzie problem 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, może w takim razie przód nie jest od sportline :) ciekawe. U mnie aktualnie wszedzie 67mm. Na sportline na tyle było 65,5.

Zasugerowałem się trochę informacjami z tego wpisu, gdzie kolega @mariuszz pisze, ze po zmianie na sportline miał 67cm...

Sprawdzałem sprężyny z przodu (pomarańczowy, niemieski, zielony, zielony) i z tyłu (zółty, żółty, różowy, niebieski) i wychodzi na to, że to sportline (tak jak być powinno). 

W takim razie pmoje pytanie jaka powinna być wysokość sportline, skoro u Ciebie @nTomek jest to samo na std. zawieszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, r0mek napisał:

Myślisz, że nowa spręzyna jest tak miękka, że na pusto tył siadł tak samo jak ori spręzyna po przebiegu 280kkm?

W moim przypadku tył siadł o 2.5cm w porównaniu do ori gdy wsadziłem Kayabę. Zawieszenie standard. Na oko sprężyny miały taką samą długość. Pozostaje ich ugięcie.

Zobaczymy jak z przodu wymienię czy również się obniży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to będzie walka z wiatrakami. Może nie B7 czy B6, ale w B5 miałem dokładnie to samo, tył niżej. Na eibachach prokitach to samo, całe auto 30mm niżej. Dałem tak samo dodatkową gumę pod sprężynę i był spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jankus w takim razie chyba zostawie tak jak jest teraz. Z podkładkami wyglada ok, a zakladam, ze jakbym zmienił sprezyny na Eibach, to tył znowu siądzie.

@nTomek sprawdzałem wysokość przypadkowego passata na parkingu. Standardowe zawieszenie na 17 - wysokośc od podłoża do nadkola - 69cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, r0mek napisał:

od podłoża do nadkola - 69cm

Może był z pustym bakiem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bak w 90% pelny

Koła 17cali.

Wysokosc tył 66.5cm

Sprężyny Kayaba. Zawieszenie standard.

 

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności