Skocz do zawartości
rafja

wysokość zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc, podpowiedź...

Pasek nisko siedzi z tyłu, różnica widoczna z daleka. Poza tym podczas pokonywania "policjantów" dość nisko się kłania, jest jakby miękki.

Dla porównania wrzucam foty z paska kumpla, który jest wyżej /i raczej normalnie z tego co widzę wśród innych na drodze/ oraz zdjęcia mojego, niższego.

1. Wysoki tył paska kumpla (ok 67cm dla 235/45/17):

1289083765_wysokity.thumb.jpg.19ac5c28140949afa7283715f7e5c67f.jpg1693693027_wysokityblisko.thumb.jpg.f95d847dbdcebbee4749c2ffe738fb9e.jpg

2. Jego przód (ok 68cm):

1358715160_wysokiprzod.thumb.jpg.dcafec350b6378ff725899baa1179360.jpg1966567609_wysokiprzodblisko.thumb.jpg.d710c747d965258e6ca56faad8cf1307.jpg

3. Teraz mój tył (ok 64,5 cm):

1704709813_niskityl2.thumb.jpg.65ac2d38aad261fcd31a236a05641b00.jpg2038894596_niskityl.thumb.jpg.7d8c67cf6f7e1505ae8f81b639a26eb2.jpg

4. Mój przód:

629320686_mojprzod.thumb.jpg.21b68a218317d090563178f58553acd5.jpg2030011219_mojprzod2.thumb.jpg.1492f03beefc0dcc87a7351ba5f0bfa5.jpg

Porównując wysokość zawieszenia tylnego, coś jest nie tak....

316499237_wysokityblisko.thumb.jpg.edd86daac36cf3a3e7eabaf1baad06c2.jpg212663486_niskityl.thumb.jpg.5cf6eaa80512c7a0a220cec06a852862.jpg

Jeśli to kwestia sprężyn to proszę o podpowiedź jakie powinny być w wyższym (oznaczenie kolorowe)?

Chcę podnieść tył do normalnej wysokości. Nie odczuwam nic podczas normalnej jazdy, żadnego obcierania, piszczenia czy stuków.

Amorki mam za miękkie i pewnie do wymiany, ale one nie wpływają na wysokość stacia auta ;/

Co do amorków, KYB, SACHS?

versja auta: moja Comfortline, u kumpla - Highline. Oba manuale, 2.0 TDI, 2011r., 140 KM, prawie bliźniaki.

Ktoś chciałby obniżyć swoją zawiechę ? Ew. proszę o informację które sprężyny powinny siedzieć ? Jeśli z aledrogo, to jakie brać (mogą być linki na priv), chinczyków sporo, co dobrego/oryg. polecacie?

Z góry dzięki za zainteresowanie

 

niski tyl 2.jpg

Edytowane przez rafja
uzupełnienie inforamcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw temat inaczej będzie kosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już lepiej ?

A co tu ne pasowało ? Przeglądam inne tematy postów i mój niczym się nie wyróżniał

Edytowane przez rafja
ciągłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz rodzaj zawieszenia w kodach wyposażenia ? Może masz "sport" ? Wrzuć naklejkę z kodami, to popatrzymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobię fotkę po południu i wrzucę. Gdzie to znajdę, w bagażniku ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku lub w książce serwisowej. Ewentualnie możemy rozkodować VIN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WVWZZZ3CZBE364507

będzie łatwiej. 

Mam rozpiskę autoDNA ale nic tam szczególnego nie widzę o obniżeniu zawieszenia. Wszystko std

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w kodach wyposażenia nie ma nic mowy o niższym zawieszeniu, ale jest wzmianka o pakiecie BlueMotion.

Pakiet ten w B6 obniżał zawieszenie dla zmniejszenia oporów powietrza ;)  Podejrzewam że w B7 jest podobnie.

https://autogaleria.pl/testy/volkswagen-passat-bluemotion-2-0-tdi-comfortline/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wyższy kumpla tez jest BlueMotion...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci zmierzyć dziś ile nad ziemią stoi B6 z ułamanym 1 zwojem tylnej sprężyny. Jeszcze mi nie założyli nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem... strzeliła mi sprężyna lewa tylna, wymieniłem komplet firmy SACHS i wydaje mi się że coś jest nie tak... wiem że nowe sprężyny i że może się muszą ułożyć czy coś ale chyba nie aż tak... jak kupowałem to pisało że bluemotion itp itd ale że nie pasują do samochodów z zawieszeniem sportowym... ja mam wersję SPORTLINE więc nie wiem czy to wersja z sportowym zawieszeniem czy normalnym.... proszę o jakąś rade co i jak bo już sam nie wiem...

1 zdj na nowych sprężynach 

2 zdj na starych sprężynach 

3 zdj sprężyna ściągnięta z samochodu 

 

image2 2.jpeg

image3.jpeg

image1 2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 sportline to zawieszenie niższe o 15mm. Podejrzewam, że w B7 będzie podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli lipton i raczej sprężyny są nie te co powinny być... orientuje się ktoś może jaka sprężyna powinna być do mojego pojazdu ? nie mam zielonego pojęcia jak to znaleść.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2018 o 12:54, Bartizu napisał:

ile nad ziemią stoi B6 z ułamanym 1 zwojem tylnej sprężyny

67 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ułamany jak ułamany, to u kolegi rozumiem, ale u mnie, że 2 szt ?

Przy zmianie klocków z tyłu popatrzę na sprężyny i ich oznaczenie....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafja, jakie sprężyny ostatecznie wybrałeś? Mam zbliżony przypadek, tj tył siedzi 2/2.5 cm niżej.

B7 kombi,140 ps, manual.

Przód 67cm, tył 64.5 cm

Edytowane przez Pawelcr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2018 o 18:05, rafja napisał:

już lepiej ?

A co tu ne pasowało ? Przeglądam inne tematy postów i mój niczym się nie wyróżniał

Mkpol ze wszystkim ma problem ? , jest na forum od czepiania się żadnych innych przydatnych odpowiedzi nie udziela . Co do sprężyn też mam zamiar zmienić . U mnie po zmianie amortyzatorów nic się nie podniosło , zostały sprężyny do zmiany i zobaczymy czy to coś zmieni 

Edytowane przez Atrix91
Ze wszystkim nie do wszystkiego
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wszystkim a nie do wszystkiego, jeśli już ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie była minimalna róznica wysokosci, ale generalnie nie jest tak samo jak z przodu. Jeżdżę już chyba ponad rok i jest ok, nic się nie dzieje, dobrze się prowadzi.

Sprężyny wstawiałem takie jakie miałem wcześniej, używki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności