Skocz do zawartości
Vittoriok

Rodzaje skrzyń manualnych , jakie pędkości ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam pytanie odnośnie różnicy skrzyń biegów manualnych montowanych z 2.0 tdi ,chodzi mi o przełożenia .

Obecnie mam B7 ze skrzynią NFU i na 6 biegu przy 3 tyś obrotów/minute mam prędkość ponad 180 km/h

Z jaką skrzynią będzie podobnie w modelu B8 ?

czekam na Wasze wypowiedzi ,pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bardziej miarodajne do porównania byłoby wpisanie prędkosci obrotowej na 6.biegu przy prędkosci 100km/h.

Już widze, jak wszyscy będą sprawdzać obroty silnika rozpędzając się do 180km/h, prędkości, ktorą ciężej jest przeliczać na obroty silnika przy innych prędkościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie mając 2 tyś obrotów mam prawie 130 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodniej liczyć od prędkości obrotowej przy 100kmh. Przynajmniej dla mnie wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Vittoriok napisał:

Witam ,mam pytanie odnośnie różnicy skrzyń biegów manualnych montowanych z 2.0 tdi ,chodzi mi o przełożenia .

Obecnie mam B7 ze skrzynią NFU i na 6 biegu przy 3 tyś obrotów/minute mam prędkość ponad 180 km/h

Z jaką skrzynią będzie podobnie w modelu B8 ?

czekam na Wasze wypowiedzi ,pozdrawiam .

U mnie przy 3000obr 185 km/ h  dsg6

Jeżeli cię to bardzo interesuje to przełożenia skrzyni biegów manualnej można sprawdzić w Etka , wybierasz model ,rocznik i gr główmą 3 podgrupa 311 ,następnie zaznaczasz sobie koło 6 biegu (w opisie masz ile ma zębów kolo stałe i przesówka)  na tej podstawie możesz wyliczyć przełożenia dla poszczególnych typów skrzyń ,nie zapomnij też przeliczyć przełożenia na kole talerzowym dyferencjału (gr gł.4  pod gr. 09).

Tak z ciekawości do czego jest ci yo potrzebne ?

Jeżeli do zakupu auta z najwiekszymi przełożeniami celem zmniejszenia zurzycia paliwa to jest to porównanie nie miaro dajne.

Oglądnij testy Zacharr off tam często podaja obroty przy danej prędkości ,ale czesto tam wychodziło że silnik z niższymi obrotami silnika wcale nie palił mniej tylko wiecej od tego w z mniejszą ilością koni i wiekszymi obrotami silnika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy niższych obrotach jest cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie przełożenia ma skrzynia  QEY jak ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności