Skocz do zawartości
Vahn

diesel Pedał sprzęgła wpadł w podłogę

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Samochód: Ibiza 6L 2008r. 1.9 130KM

Auto mam od tygodnia ( :(i wszystko było jak najbardziej w porządku oprócz tego że sprzęgło wybierało już bardzo wysoko (ale możliwe że to przez to co napiszę niżej)

No ale nie było większych problemów. Przejechałem 500km i juz wczoraj zaczęły się jazdy. 

Auto przy załączonym 1 biegu i wcisnietym sprzęgle przy odpalaniu ruszyło delikatnie do przodu. Ale jak już pozapinało się drugi, trzeci bieg to nic sie nie działo.

Potem pojechałem w trase, tez nic. Aż wkońcu stanąłem, próbuje zapiąć 1 bieg i sprzęgło coraz miększe, i miększe. Biegi nie chcą wchodzić. 
Objechałem szybko do domu, dobrze ze wiekszosc trasy byla autostradą. 

Przy samym dole już mi wpadł pedał w podłogę i cześć. Podniosłem go ręka, troche stwardł ale pompowanie go nogą nic nie dawało. Na mostku nie mogłem wbić 1 biegu. Ale jak już się wbił to juz pedał troche stwardł i dało sie wbić 2 i trzeci. Ale dzis cos czuje ze pedał wpadnie w podłoge tak czy siak. 

Czego to może byc wina? Sprzęgło nie zlizgało i sama skrzynia fajnie wybierała. 

Zapowietrzony układ? Wysprzęglik do wymiany? Pompka? 

 

 

Edit: byłem odpowietrzyc wysprzęglik. płyn wręcz czarny, pieni sie niesamowicie. Ale odpowietrzanie daje chwilowy rezultat. Za pare chwil pedał znowu jest miekki. Wniosek?

Edytowane przez Vahn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień płyn hamulcowy z płukaniem całego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności