Skocz do zawartości
Maciek2102

Passat b6, problem z głośnikami w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z glosnikami niskotonowymi a dokladnie zakupilem uzywane glosniki i nie gral mi jeden wysokotonowy od kierowcy strony, wiec podmienilem dzisiaj niskotonowy choc on gral dobrze i po podmianie gra wysokotony przy lusterku ale za to ten na dole gra bardzo slabo . Ma ktos jakas rade na to i po drugiej stronie jest identycznie gra wysokotonowy a niskotonowy bardzo cicho, nie wiem cy moze radio jest za slabe i nie moze uciagnac , prosze o pomoc: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.  Mam pewien problem. Wczoraj wieczorem przyjechałam do rodziców i jak zawsze wyłączylam radio i samochód. Dzisiaj rano radio nie wydaje dźwięków(Tak tak, włączylam je). Dzwoniłam przez zestaw głośno mówiący i osoba do której dzwoniłam, słyszała mnie, ale ja jej nie. Przywrocilam ustawienia fabryczne i nic to nie dało. Podpowiedzcie co to moze być. Może jakimś skrótem na kierownicy wyłączylam głos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz najprostszy system pod samym radiem czy z osobnym wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, masz fabryczne radio czy jakieś inne? Mam u mnie podobny problem, w drzwiach od strony kierowcy nie grał głośnik niskotonowy, po wymianie na inny (używany) jakieś dźwięki z tego głośnika dochodzą, aczkolwiek nie ma całkowicie basu. Wydaje mi się, że będzie to prawdopodobnie wina okablowania... podobnie może być u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie., jestem nowy na forum. W swoim passacie b6 mam problem z głośnikami. Przejrzałem cały internet. Otóż przestały mi grać głośniki niskotonowe w drzwiach, tn. graja, ale bardzo cicho, nie dają w ogóle basu. Przejżałem kable w drzwiach , wymieniłem głośniki, ostatnio wymieniłem też radio bo wyczytałem że może to być wina końcówki mocy. Niestety nic się nie zmieniło. Podłączałem nawet pod głośnik w drzwiach inną wiązkę z przewodami i dalej to samo. Skończyły mi sie pomysły. Dodam że wersja auta jest bez tylnych głośników w drzwiach , nie mam tez żadnego wzmacniacza, radio jest standartowe.proszę o pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpiołeś wysokotonowe głośniki bo one idą razem z niskotonowymi może one robią jakieś zwarcie,tam jest kondesator może on robi zamieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpinałem bez zmian

Może problem jest w przewodach które idą w przednich słupkach tylko, nie wiem jak sie do nich dostać od środka, nie chce połamać tych plastików na bokach koło nóg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko posprawdzane , nie wiem co jest grane, chyba trzeba się bedzie pozbyć tego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem dzisiaj auto pod vcdsa, wyskoczyły mi 3 błędy głośników 00871, 00872, 00873. Może mi je ktoś rozkodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz

Dnia 4.08.2018 o 11:57, filon9 napisał:

Dodam że wersja auta jest bez tylnych głośników w drzwiach

 

8 minut temu, filon9 napisał:

00872, 00873

Hmmmm...... to są błędy tylnych głośników niskotonowych ...., więc albo je masz a o tym nie wiesz, albo masz coś źle zakodowane. Pokaż skany kodowania radia. Może ustawiłeś że masz jakiś system nagłośnienia i przez to nie chce grać. A może masz śniedź we wtyczkach w słupku A i stąd problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję auta bez głosników tylnych drzwiach, niema nawet instalacji do głośników pociągniętej

radio mam zwykle vw nic w nim nie grzebałem

20180810_121031_resized.jpg

Na początku lewy przedni głośnik przestał mi grać, prawy grał normalnie. 2Tyg temu wymieniałem drzwi pasażera, przekładałem wszystko razem z kablami(kable sprawdzałem nigdzie nie były przetarte)i głośnik prawy tez przestał dawać bass.

może potraktować wtyczki wd 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem żebyś wrzucił skany kodowania (long coding) radia. Zrób zrzuty poszczególnych bajtów i potem będziemy myśleć. Ale po mojemu masz gdzieś śniedź na przejściach/łączeniach wiązek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem vcdsem test głosników, wysokotonowe piszcza, natomiast basowe w drzwiach burzą

20180810_135318_resized.jpg

przepraszam, burczą

mam nadzieje że to to co na zdjęciu, dopiero zaczynam się bawić vcdsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uważaj z tą zabawą, bo w tym panelu nie testujesz, tylko kodujesz.

Żebyś dodatkowo jeszcze sobie balaganu nie narobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w który panelu mam odczytać logi radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknij ten "dymek" z podpowiedzią to będzie widać kodowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś śniedź na kablach. Nie ma innej opcji. Obstawiam drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem, kable są ok

 

podłączyłem nawet drugą wiązkę kabli która jest na 100% sprawna i tez to samo. Możliwe że wina jest w kablach w tej drugiej wtyczce która jest przy ramie auta, tylko nie wiem jak sie do niej dostać?

 

a może zna ktoś jakiegoś dobrego magika od instalacji audio w okolicach Zgorzelca, jeleniej Góry, ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś wtyczki, gniazda?

Jakie masz kodowanie radia? Wydaje mi się, że powinno być 0010201, jeśli masz zestaw głośnomówiący, duży fis i zmieniarkę CD to 0012207.

Zanim zmienisz cokolwiek, napisz, jakie masz teraz kodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić to kodowanie, możesz mi pokoleji napisać co mam zrobić vcdsem. Radio to zwykly passatowski kondon bez zestawu głośnomówiącego i zmieniarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności