Skocz do zawartości
HTN

DSG - sposób synchronizacji biegów w trybie manualnym - kiedy mamy 2-3, a kiedy 3-4?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio poszukuję informacji jak działa DSG w trybie manualnym. Oczywiste jest, że jak jedziemy w trybie manualnym np. na 3-biegu np. 2.500obr/min, to skrzynia nie wie, czy zredukujemy, czy zapniemy kolejny bieg. Skoro skrzynia ma zapięte dwa biegi, to w jakich sytuacjach ma zasynchronizowany ten wyższy, a w jakich ten niższy. 

Jedyne, co mi przychodzi do głowy - jak dodajemy gazu na 3-ce, to pewnie synchronizuje bieg 4-ty; odejmujemy gazu, to bieg 2-gi. A jak jedziemy że stałą prędkością i leciutko operujemy gazem, to co, jak wariatka przełącza między 2-ką i 4-ką? Sprawdzałem to w praktyce - jechałem prostą drogą na 3-ce i wbiłem 4-kę, później z powrotem 3-kę i po kilku sekundach 2-kę - roznica szybkości załączania każdego biegu jest niezauważalna.

A może wtedy DSG nie synchronizuje w żadnego innego biegu poza aktualnie pracującym? To jednak nie ma sensu, bo szybkość przełączania biegów jest bardzo szybka i pewnie synchronizatory by nie nadążały z zatrzymaniem walka za mechatroniką.

Tryb automatyczny jest oczywisty - wszystko dzieje się zgodnie z mapą i jest to z góry przewidziane jaki bieg pośredni jest aktualnie zsynchronizowany.

Da się VCDS'em sprawdzić które biegi są zasynchronizowane?

 

 

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma zapięty ten, który wynika z logiki działania. Sprawdź sobie: przyspieszaj miarowo i nagle zrzuć bieg manetkami - chwilę dłużej to potrwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co powie "logika działania", kiedy jadę na 3.biegu z obrotami 2000/min ze stałą prędkością na płaskim terenie? Obroty podałem dla diesla. Drugie sprzęgło ma już przygotowany 4. czy 2. bieg?

Edytowane przez Krawcol82
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś przeczytałam, że jadąc w trybie manualnym DSG w wielu przypadkach nie przygotowuje kolejnego biegu. Niestety nie mogę już odnaleźć tych materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności