Skocz do zawartości
Vonsky

Tuner TV oryginalny - możliwość montażu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym na forum i generalnie słabo rozeznanym w tej formie komunikacji :-), więc wybaczcie ewentualne wpadki amatora :-)
Tak, jak w temacie - chciałbym dowiedzieć o możliwość montażu oryginalnego tunera TV w moim Passacie (B8 '2016) z systemem Discovery Pro. Przy zakupie auta w .pl, opcja ta nie była dostępna.
Przejrzałem forum i kilka wątków znalazłem, m. in. wspominających o module 8V0919191 jako oryginalnym, ale jednoznacznej odpowiedzi na moje wątpliwości nie znalazłem (albo nie zrozumiałem :-)):
1. Czy jest możliwe doposażenie tego modelu Passata w oryginalny tuner TV (obsługiwany tak, jakby był zamontowany fabrycznie)?
2. Jeśli tak, to jaką firmę polecacie? Jestem z Łodzi, ale w sumie temat na tyle "poważny", że wolę pojechać na drugi koniec Polski i mieć to zrobione solidnie i profesjonalnie, niż blisko i byle jak. Dodam, że pisałem swego czasu do NaviService, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi...

Z góry dziękuję za pomoc ... i wyrozumiałość ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vonsky,

Na pewno dołożenie oryginalnego tunera TV jest możliwe, tyle tylko, że to jest dosyć duży retrofit, bo sam tuner to za mało, do tego dochodzi jeszcze całe okablowanie (dorobienie wiązek), anteny, no i całe kodowanie. Jeśli dobrze pamiętam to koszt ok. 1000-1500 pln - sam się nad tym zastanawiałem, jak montowałem zestaw Dynaudio i parę innych gadżetów. Jeśli chcesz oglądać TV podczas jazdy to jeszcze dojdzie zdjęcie blokady VideoInMotion (VIM) ok. 100-150 pln. Jeśli zdecydujesz się na tuner TV to proponuję rozważyć jeszcze dołożenie DAB+, ponieważ wtedy wystarczy tylko dodatkowy moduł i anteny, ale cała robocizna jest już jedna - dodatkowe ok. 500 pln.

Polecam firmę VNSMedia z Józefowa koło Warszawy - sam u nich dokładałem parę rzeczy do swojego Paska i musze powiedzieć, że chłopaki są mega profesjonalni i jak szukałem to chyba jedynie w Mazowieckim, którzy się na tym znają, sami dorabiają wiązki, sami kodują, sami ściągają zabezpieczenia - po prostu pełen profesjonalizm.

http://vnsmedia.shoper.pl/

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowanie VIM zajmuje 3 minuty (ODB eleven itp), koszt to czteropak ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macmaciek,

Z OBDeleven to oczywiście, tania sprawa (tez sam mogę to zrobić gratis :-), ale w serwisie jest nieco drożej, ale i tak przyzwoicie uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf1977,

Dzięki za jasną i wyczerpującą odpowiedź. A także, za namiary do polecanej firmy, która to zrobi solidnie i profesjonalnie. Będę się z nimi kontaktował i pewnie umawiał.

Jeśli w ramach rewanżu chciałbyś jakiś feedback, to daj znać - podzielę się wrażeniami ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vonsky,

Oczywiście jak zrobisz ten tuner to podziel się informacją, może też sobie dołożę :-)

Pozdrawiam

RR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w instalację tunera TV, która domyślam się, że będzie kosztowna, lepiej zainwestować w AppConnect. Jeśli już go masz to masz wszystko na tacy. 

Wystarczy telefon z Androidem, wtedy TV można oglądać poprzez MirrorLink lub Android Auto. Szczegółowe instrukcje odnośnie tych systemów są już na forum. 

Aplikacja WP Pilot pozwala za free oglądać TV. Możesz też wybrać aplikację Horizon od UPC lub inne. 

Warto wspomnieć też, że dzięki AppConnect zyskasz nawigację Google Maps prosto na ekranie swojego radia.

A tak wyglada oglądanie tv poprzez Android Auto ;) 

A15F450D-5EC7-4404-A49F-8718D8C8EF85.thumb.jpeg.cb8dea70c3e909215cb364e0dacb7319.jpeg0DA9CEF3-3962-4FE1-870C-6517062FB6C4.thumb.jpeg.13780665a016d0a87d7b77b0f365bf5f.jpeg

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.10.2018 o 11:21, raf1977 napisał:

Vonsky i jak tuner działa już ?

Szczerze mówiąc, mam wszechobecny kocioł, więc jeszcze się nie umówiłem. Na pewno zamierzam to zrobić przed końcem roku, ale nie wiem czy będzie to w listopadzie, czy dopiero w grudniu.

Jak tylko coś ustalę, dam znać ?

Dnia 10.09.2018 o 19:51, Dean napisał:

Zamiast bawić się w instalację tunera TV, która domyślam się, że będzie kosztowna, lepiej zainwestować w AppConnect. Jeśli już go masz to masz wszystko na tacy. 

Wystarczy telefon z Androidem, wtedy TV można oglądać poprzez MirrorLink lub Android Auto. Szczegółowe instrukcje odnośnie tych systemów są już na forum. 

Aplikacja WP Pilot pozwala za free oglądać TV. Możesz też wybrać aplikację Horizon od UPC lub inne. 

Warto wspomnieć też, że dzięki AppConnect zyskasz nawigację Google Maps prosto na ekranie swojego radia.

A tak wyglada oglądanie tv poprzez Android Auto ;) 

 

Czytałem Twój bardzo dokładny i wyczerpujący opis na forum. Super i wielkie dzięki za podpowiedź.

Fajnie to wgląda, ale wymaga zrootowania telefonu (próbowałem szczegółowo postępując z Twoją instrukcją, ale bez rootowania, i niestety nie zadziałało). Niestety nie mogę tego zrobić, bo aplikacja przynajmniej jednego z banków (akurat mam u nich konto) nie będzie chciała działać na co nie mogę sobie pozwolić.

Pójdę zatem w kierunku "fabrycznych" rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbując to zrobić poprzez Android Auto to rzeczywiście, wymaga to roota, jednak poprzez MirrorLink już nie. Pytanie tylko czy Twój telefon MirrorLink'a wspiera. Połączenie to nie wymaga roota, ekran smartfona widać na ekranie nawigacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dean napisał:

Próbując to zrobić poprzez Android Auto to rzeczywiście, wymaga to roota, jednak poprzez MirrorLink już nie. Pytanie tylko czy Twój telefon MirrorLink'a wspiera. Połączenie to nie wymaga roota, ekran smartfona widać na ekranie nawigacji. 

Próbowałem przez Android Auto. Nie bardzo wiem co rozumiesz przez "wspieranie" MirrorLink'a? Telefon to Samsung S9. MirrorLink zawsze działał (oczywiście na zwykłych zasadach, czyli klasyczny widok, funkcje i dostępne aplikacje dla MirrorLink).
Spróbuję raz jeszcze przejść przez Twoją instrukcję próbując na końcu MirrorLink, bo pousuwałem wszystko co wskazywałeś za konieczne. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Vonsky napisał:

Nie bardzo wiem co rozumiesz przez "wspieranie" MirrorLink'a?

Chodzi o to, że nie każdy telefon to wspiera https://mirrorlink.com/phones

Samsung S9 powinien działać dobrze.

Na forum są tematy odnośnie tego połączenia, temat z Android Auto może za wiele nie pomóc, choć finalnie uzyskuje się podobny rezultat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności